Menü

Néhány fitness tévhit

A fitness fénykorát éljük, de más sportágak is népszerűek, a karantén kihozta az embereket kocogni a természetbe és többen elkezdtek otthon online edzeni, van azonban néhány tévhit, melyet azért jó tisztázni, ha valaki sportolni kezd.

A tízmillió edző országa vagyunk, szoktam néha gondolni magamban, mikor két edzés után már tanácsokat adunk a másiknak és közben nincs is mindennek valós alapja. Nézzük a tévhiteket!

Futópadon könnyebb futni.

Nem igaz. A futás egy nagyon jó és hatékony edzésforma, viszont terheli a térdet és az ízületeket, teljesen mindegy, hogy futópadon tesszük, vagy a természetben. Nyilván a rekortános futópálya, vagy a salak más, mint egy aszfaltos betonút, de a térdekre így is-úgy is ránehezedik a súlyunk.

Helyes futótechnika, megfelelő futócipő és sok keresztedzés (pl. biciklizés) a megoldás.

A kockás hasizmokhoz sok hasizomgyakorlat kell. Nem igaz.

A hasprés az egyik legismertebb hasizomerősítő gyakorlat ez tény, de a kockás has még mindig a konyhában kezdődik és a legtisztább étkezéssel, szigorú diétával érhető el, illetve kardio mozgással, zsírégető edzésekkel.

Ha nem izzadunk, nem is edzünk elég jól. Nem igaz.

Konditeremben súlyzózva én nem szoktam annyira megizzadni, mint, ha lefutok 10-20 kilométert, ez tény, de attól még a súlyzó nagyon is hatásos edzés.

Az izzadásnak nincs köze ahhoz, hogy hány kalóriát égetünk, ezért egy tempós sétálás például anélkül válik jó edzéssé, hogy nem lettünk csurom vizesek a végére.

Kondigépekkel szabályos gyakorlatokat végezhetünk.

Ez sem igaz, hiszen a kondigéppel is lehet helytelenül erősíteni és szabálytalanul edzeni. A helyes használatukról egy edző, vagy hozzáértő testépítő személy adhat megfelelő tanácsokat, azokat kell betartanunk.

Fájdalom a barátunk?

Nekem ugyan nem a barátom. Egy izomláz azért néha jó visszajelzés arról, hogy dolgoztam és küzdöttem, de egy sérülés, egy elhúzódó izomfájdalom, egy nem múló húzódás, egy ízületi probléma egyáltalán nem az a kategória, amit kezeletlenül hagyunk és büszkén ráedzünk. Ezekből később komoly baj lehet és lesz is.

A mérleg nem hazudik.

Az nem, de nem is mérvadó. Az izomtömeg sokkal nehezebb, mint a zsír, tehát a mérleg mutatta számok nem olyan pontosak, mint a mérőszalag, a ruháink, vagy a tükör. Le a mérleggel.

A sok súlyzózástól kigyúrt leszek és nem nőies. Dehogy!

Nagyon sokat kellene ahhoz edzeni egy nőnek hatalmas súlyokkal, s horribilis összegekért megvásárolt rengeteg étrendkiegészítőt szedniük, s vasszigorral táplálkozniuk, hogy úgy nézzenek ki, mint akik a színpadra készülnek. Kizárt, hogy a heti 3x 40 perc konditól valaki muszklis izompacsirta lesz.

Van helyi zsírégetés.- Nem, nincs helyi zsírégetés. Mindenhonnan fogyunk, s először onnan, ahonnan nem szeretnénk.

Aki sokat edz, bármit ehet. - Persze, ha nem gond neki, hogy önmaga ellen dolgozik és az edzésének nem fog látszani semmilyen eredménye. Ezt pedig ki szeretné vajon.

Dicséretes dolog komolyan venni az edzést és a sportot, váltogatni az edzéseket, rendszeresen mozogni, ám nem szabad mindent elhinni, amit az edzőteremben hallunk.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!