Menü

Frissesség kávé nélkül

Kávét kezdünk el kavargatni vagy energiaital után nyúlunk, netán a cukroszacskót zörgetjük, mikor elér bennünket a délutáni fáradtság, esetleg az ebéd utáni kajakómát, álmosságot próbáljuk egy kis csoki kibontásával kompenzálni? Ismerős szituáció?

A fáradtságunkat, ásításokkal kísért napközbeni elálmosodásunkat nem az energiaital fogja megoldani. Ha valamiért nem sikerült eleget aludni, az olykor előfordul bárkivel, azonban ha állandó a kimerültségérzés, fáradtság tünet, akkor nem a kávé és a csoki lesz a megoldás. Még, ha ideig óráig jól is esik és valóban azt az érzést kapjuk, hogy kicsit felpörget, valójában nem ez fog rajtunk segíteni.

A fáradtsággal koffein nélkül kell megküzdenünk, s máris eláruljuk hogyan!

Elsőként innunk kell több vizet. Nem a kávé oldja meg az álmosságunkat, hanem az elegendő alvás és a megfelelő mennyiségű víz. Nem kóla, nem energiaital. Víz!

Kevesebb csoki és süti!

Minden munkahelyen van, aki a nápolyis zacskót zörgeti, netán a csokit bontja előttünk és megkínál, de legyünk óvatosak az édességekkel és rendkívül mértéktartóak! Ebédnél és ebéd után kerüljük a cukros desszerteket, krémes süteményeket, kekszeket és csokikat és mindenféle finomított szénhidrátot, mert vércukorszint-ingadozást okoznak, ez pedig nagyon gyorsan fáradtságérzethez vezethet. Hús, zöldség, némi értékes szénhidrát, s mellé víz. Ez elég energiát ad a délutánhoz.

Mozgassuk át magunkat! Főleg, aki irodai munkát végez! Álljunk fel az asztaltól, lépcsőzzünk, menjünk mosdóba, egy nagyobb séta kíséretében, levegőzzünk 10 percet, menjünk egy kört az épületben.

Együnk több vasat! A túl sok kávé fogyasztása vashiányt, idővel a csontritkulást is okozhat, ezért a vasbevitelre figyelnünk kell.

Sötét színű leveles zöldek tartalmaznak sok vasat, hüvelyesek, magvak, ez mind nagyon jó vasforrás!

Ne hagyd ki a reggelit! A reggeli meghatározz az egész napi közérzetünket és ellát energiával. Aki nem reggelizik, egész nap nassol. Kezdjük a napot egy tápláló, bőséges és egészséges étkezéssel!

Természetesen nem kell búcsút inteni a koffeinnek, nem kell lemondani a kávé élvezetéről, én se tenném, de a koffeintartalmú italok mérséklésével hosszútávon rengeteg pozitív hatást tapasztalhatunk. Kezdetben talán furcsa lesz és kellemetlen tünetekkel jár, de a későbbiekben meglátjuk mennyivel jobb lesz a közérzetünk, s nem utolsó sorban ragyogóbb lesz a mosolyunk is, hiszen jól tudjuk, a koffeines italok, mint a kávé vagy a tea, nagymértékben felelőssé tehetők fogaink állapotának romlásáért.

Martinka Dia

Hogyan és milyen első autót válasszunk?

Sokak életében adódik, hogy életük első autóját kell megvenniük. Lehet ez hobbiból, munka vagy éppen napi ingázás miatt. Izgalmas, ugyanakkor kihívást jelentő döntés, amely viszonylag hosszú időre is szólhat. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan választhatunk magunknak jó első járművet.

Karácsonyi aromaterápia

Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.

A retró zene mindig trendi

Igaz, hogy világunk rohamléptekkel fejlődik és változik, viszont akadnak olyan dolgok, amelyek bár közel sem új keletűek, mégsem merültek a feledés homályába. Ennek egy ékes példája a retró stílus. Azonban mitől lesz mégis menő az, aminek elméletileg már idejétmúltnak kellene lennie?

Karácsonyi szimbólumok

Az életünk, lelkünk, lakásunk decemberben ünnepi díszben várja a karácsonyt. Az otthonunk, a kert, a lakás, a szobák, az ablakok, a fenyőfa, a ruházatunk, a munkahelyünk és a legtöbb üzlet, bevásárlóközpont is karácsonyi pompával ragyog. Vajon ismerjük, hogy ezek a szimbólumok, díszek, dekorációk milyen jelentéssel bírnak?

Tűzveszély a lakásban! Mitől lehet veszélyes az advent?

Minden évben több tucat lakástűz ad munkát a tűzoltóknak ünnepekkor. A legtöbb tűz adventi koszorúkból és karácsonyfákból keletkezik, de hasonlóképpen veszélyesek az óvatlanul elhelyezett karácsonyi dekorációk is.