Menü

Az ölelés gyógyító ereje

„Napi 4 ölelésre van szükségünk a túléléshez, napi 8 ölelés szükséges az élet megtartásához, és napi 12 ölelésre van szükségünk a növekedéshez.” – hallottuk már bizonyára a mondást. Két ember közötti ölelés átlagos hossza 3 másodpercm ám ha egy ölelés 20 másodpercig tart, fantasztikus gyógyító hatást gyakorol a testre és a lélekre egyaránt.

A gyógyító hatás oka pedig, hogy egy őszinte ölelés oxitocin nevű hormont termel, ezt szeretet-hormonnak is nevezik. Íme néhány ok, miért érdemes ölelnünk:

Serkenti azt a bizonyos oxitocint:

Ez pedig csökkenti a szorongást és a stresszt.

Javulnak emberi kapcsolataink:

a kapcsolatokra pozitív hatással van, ha az emberek időt szánnak arra, hogy elismerjék és megbecsüljék egymást. ennek kifejezésére az ölelés az egyik legegyszerűbb mód.

Erősíti az immunrendszert:

az ölelések erősítik az immunrendszert. egészségesek maradhatunk, elkerülnek a betegségek.

Nincs szükség szavakra:

A kommunikáció közel 70 százaléka nem verbális. a testbeszédnek kiváló módja az ölelés, vigasztalás, szeretet, szerelem, megértés, elfogadás. annyi minden benne van egyetlen ölelésben!

Fontos gyerekkorban!

Az ölelés növeli az önbecsülést, különösen a gyermekeknél. a tapintás már a csecsemők számára nagyon fontos. a baba először érintés segítségével ismeri fel a szüleit. az ölelések erősítik saját magunk elfogadását is.

Csökkenti a fájdalmat:

Az empátia, a fizikai kontaktus jelentősen csillapíthatja a fizikai fájdalomérzetet. Ezt kutatások támasztják alá!

Segít depresszió esetén:

az úgynevezett dopamin felelős a „jól érzem magam” érzésért. egy kis dopaminért sokat segít egy elmélyült ölelés, mely serkenti ennek az örömhormonnak a termelődését.

Csökkenti a szívbetegségek kockázatát:

Az oxitocin a fent említetteken túl fontos a szívbetegségek kockázatának enyhítésében is, hiszen csökkenti a vérnyomást, ezáltal csökkenti a szívbetegségek kialakulását.

Az ölelés felér egy napi jócselekedettel:

egy ölelés olyan, akár egy csoda, a másik ember életében mindig valamilyen változásokat indít el.

Az ölelés gyógyít. az érintés fontos. nálunk azonban valamiért elfelejtődött ez az érzés, csökkent az érintések, az ölelések száma, pedig valakinek már attól a gyógyul a lelke, teste, hogy valaki átöleli. ha pedig szeretetet sugárzunk, mi magunk is boldogságot érzünk.

Martinka Dia

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.