Hajnövesztés otthon, fillérekből
- Dátum: 2020.10.16., 05:52
- Liszli Kornélia
- ásványi anyagok, E-vitamin, házi praktika, hosszú haj, illóolaj, kamillatea, kókuszolaj, korpásodás ellen, olívaolaj, ricinusolaj, természetes hajpakolás, tojás, vitaminok
Lassan nő a hajad, viszont szép, hosszú hajkoronát szeretnél pár hónap alatt? Nem lehetetlen. Számos olyan házi praktika van a hajnövekedés gyorsítására, amitől tényleg látványos lesz az eredmény, ráadásul a hozzávalók nagy része megtalálható a konyhánkban.
Először kezdjük azokkal a hozzávalókkal, amik a legtöbb háztartásban (nagyrészt) mindig megtalálhatóak.
Ilyen például a tojás, olívaolaj és a kamillatea.
Verj fel egy tojást, majd keverd össze egy-két evőkanál olívaolajjal és egy kis tömény főzetű kamillateával. Ha ez megvan, kend be vele a hajad, majd csavard törölközőbe, és hagyd rajta ezt a pakolást minimum egy órán keresztül, de jóval tovább is hagyhatod, azzal nem ártasz a hajadnak. Ezt a természetes hajpakolást alkalmazd heti két-három alkalommal. Nemcsak a hajad növekedését serkentheted ezzel, hanem fényesebbé és erősebbé is válik a hajkoronád.
A tojás tele van fehérjékkel, vitaminokkal és ásványi anyagokkal.
A tojássárgája nagy mennyiségű E-vitamint tartalmaz, amely megszabadítja a szabad gyököktől a fejbőrt, növeli a vér áramlását, így elősegítve a hajnövekedést, emellett erősebbé is teszi a hajat.
A tojásfehérje nem tartalmaz zsírt, így ez ideális a zsíros haj táplálására is. Kéntartalma pedig védelmet nyújt a korpásodás ellen.
Az olívaolaj hidratálja a hajat, így használhatod akkor is, ha hajad száraz és töredezett. Ezenkívül még erősíti és puhítja is a hajat, valamint élénkíti a hajszínt és segít megtartani textúráját.
A kamillateával is megelőzhető és meg is szüntethető a korpásodás, emellett nyugtatja az irritált fejbőrt. Festék helyett is kitűnő, mivel világosítja a hajat. Rendszeres használatával a barna haj fokozatosan kivilágosodik.
Ha épp nincs otthon tojás, vagy olívaolaj, akkor a majonéz is jó választás a gyorsabb hajnövesztésre (mivel a majonéz is tojásból és olajból áll).
Nedvesítsd be kicsit a hajad meleg vízzel, ezután dörzsöld a majonézt a fejbőrödre, egészen a hajvégekig. Rakj rá egy zuhanysapkát vagy egy törölközőt. 20-30 perc elteltével mosd ki a hajadból egy gyenge samponnal. Heti egyszer alkalmazd száraz, kéthetente normál hajra. Bársonyos és fényes lesz a hajad, amellett, hogy gyorsabban is fog nőni.
Az almaecet is serkenti a hajnövekedést, ezt hajmosás után, balzsam helyett használhatod. Kis ideig hagyd a hajadon, majd mosd le, ezután szárítsd meg a hajad.
A citromlé és a kókuszolaj is remek természetes hajnövesztő. Keverjünk össze egy adag citromlét és két adag kókuszolajat, majd ezt a keveréket masszírozzuk a fejbőrünkbe. Ugyanúgy húzzunk rá zuhanysapkát, és hagyjuk rajta minimum 4 órán át, de akár aludhatunk is benne. Ha ez megvolt, langyos vízzel öblítsük ki, majd mossunk hajat. Ezt maximum heti egyszer alkalmazzuk.
Az illóolajok is serkentik a hajnövekedést, amellett, hogy erősebbé is teszik a hajat. Ilyen illóolaj a kakukkfű-, rozmaring-, cédrus-, szőlőmag- és jojoba olaj. Ezekből keverj össze 2-3 cseppeket egy palackban, így későbbre is jó lesz még a keverék. Este masszírozd a hajadba, majd másnap reggel mosd le langyos vízzel és samponnal.
És végül a személyes kedvencem a ricinusolaj. Gyógyszertárban pár száz forintért be tudod szerezni, és keverheted olívaolajjal, kókuszolajjal, de magában is jó. Elég belőle egy-két evőkanál, kicsit fel is melegítheted tűzhely felé tartva, hogy kenhetőbb legyen. Masszírozd a hajtövekre, hagyd hatni pár órán át, vagy egy éjszakára is akár, majd mosd meg a hajad samponnal. Heti 2-3 alkalommal megismételheted, hogy még eredményesebb legyen.
Fontos, hogy belülről is tápláljuk hajunk, ne csak kívülről. Vigyünk be szervezetünkbe sok E-vitamint, meg persze a többi vitamin is fontos, de hajnövekedés szempontjából erre figyeljünk. Ne költsünk drága termékekre a boltokban, először próbáljuk ki ezeket a házi praktikákat. Garantálom, hogy valamennyi mindenkinél be fog válni!
Jó hajnövesztést, szépülést!
Liszli Kornélia
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.