Menü

Miért tanuljunk idegen nyelveket?

Vannak, akiknek könnyebben megy az idegennyelv tanulása, és vannak, akiknek kevésbé, de mindenkinek hasznára válik, még annak is, aki nem tervez külföldön tanulni vagy élni. Szerencsére számos előnye van a nyelvtanulásnak…

Manapság már szinte minden fejlettebb országban elvárás, hogy beszéljünk legalább egy idegen nyelvet, ami a legtöbb esetben az angol, de emellett sok helyen alapvetőnek számít a két idegennyelven való kommunikálás is.

Magyarországon az általános iskolákban a 4. évfolyamtól kötelező a nyelvoktatás, de több iskolában már 2. osztálytól elkezdik játékosan tanítani. Szerintem a 3. osztály lenne az ideális, mivel akkor már jól tudnak a saját anyanyelvükön írni és olvasni a gyerekek, és az is fontos, hogy azt tudják először magabiztosan használni.

Nézzük is meg, milyen előnyei vannak a nyelvtanulásnak, amellett, hogy elengedhetetlen diplomaszerzés és külföldi karrierépítés szempontjából…

Először is fejleszti és frissen tartja agyunkat. Kutatások bizonyítják, hogy olyan idegpályákat ingerel, amelyek használatával javul memóriánk, ezért idősebb korban is ajánlott és hasznos elkezdeni egy új nyelv tanulását. Fejleszti a logikai gondolkodásmódot és a kombinációs készséget is a nyelvtani szabályok helyes használatával. És persze a memóriánkat az új szavak megtanulásával.

Tehát agyunk egészségéhez is hozzájárul!

Továbbá külföldi utazásnál sokkal jobban ki lehet kapcsolódni, ha beszéled az adott ország nyelvét, vagy egy olyan nyelvet, amelyet sokan beszélnek ott. Ha vészhelyzet lenne, például egy baleset történne veled vagy egyik családtagoddal, barátoddal, akkor nem esnél pánikba (annyira), mert segítséget tudsz kérni és meg tudod magad értetni a helyiekkel. Valamint olcsóbban, és könnyebben foglalhatsz szállást is, és az éttermekben sem tudnak átvágni egy-egy drágább ajánlat felkínálásával.

Elengedhetetlen, hogy megismerkedj az adott ország kultúrájával, az ottani szokásokkal, ha a nyelvét tanulod. Köthetsz külföldi barátságokat, kapcsolatokat teremthetsz.

Ha szeretnél valaminek utánanézni az interneten, vagy több információt megtudni egy témáról, akkor sokkal több cikket, blogot, bejegyzést találsz angol nyelven mint magyarul.

Könyvolvasásnál is előny az idegennyelv tudása, mivel egy külföldi szerző könyvét eredetiben olvasva, fordítás nélkül, sokkal nagyobb élvezet, mint egy nem író által fordított könyvet olvasni. Lehet, hogy a történet ugyanaz marad, de az érzelmeket, a szerző gondolatait nem biztos, hogy át tudja adni egy lefordított könyv.

Tehát a nyelvtanulás jó hatással van mind az egészségünkre, mind a társasági életünkre. Valamint sikerélményt szerezhetünk magunknak azáltal, hogy megtanulunk egy vagy több idegen nyelvet. Ezt otthon is meg lehet tenni, önszorgalommal, kitartással, ráadásul emellett még szórakozva. Nézzünk filmeket idegen nyelven, idegen nyelvű felirattal! Töltsünk le egy nyelvtanulós alkalmazást a telefonunkra, és akár a buszon, villamoson is használhatjuk!

Jó nyelvtanulást, filmezést!

Liszli Kornélia

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.