Menü

Mégis mi mindenre jó a teafilter?

Egy finom tea bármikor jól tud esni, ha jól van elkészítve. Hidegen és melegen is kellemes; eredetileg gyógyfőzetként alkalmazták, napjainkban sokan frissítő vagy épp „melegítő” italként fogyasztják. A teának a háztartásban is hasznát vehetjük, íme, néhány praktika!

Szagtalanításra, és illatosítóként.

Amikor erőteljes illatanyagú élelmiszerekkel vagy anyagokkal érintkezünk, a kezünk átveszi azok szagát, és van, hogy ezen az sem segít, ha alaposan, jó sok szappannal kezet mosunk. Ilyenkor érdemes használt, kiszárított teafilterrel átdörzsölni a bőrt, mert az közömbösíti a kellemetlen szagokat. Lábszagűző cipőspray helyett 1-1 teafiltert is bevethetünk, tegyük a cipőbe éjszakára!

Ha a gardróbba vagy a ruhásszekrénybe rakunk pár teafiltert, kellemes illatú lesz. Célszerű a filtert hetente, kéthetente cserélni.

A kellemetlen szájszag ellen is használhatjuk a használt teafiltereket.

Áztassuk őket forró vízbe (vagyis készítsünk egy második, gyengébb teát), hagyjuk kihűlni, majd ezt alkalmazzuk fogmosás után, szájvíz helyett. A teában található vegyületek segítenek elpusztítani azokat a baktériumokat, melyek a kellemetlen szájszagért is felelősek. Emellett, a teából készült „szájvíz” nem tartalmaz alkoholt, mint sok kereskedelemben kapható szájöblítő – az alkohol ugyanis szárító hatású, a száraz szájnyálkahártya pedig a kellemetlen lehelet egyik okozója.

Üveg vagy tükör tisztításához is tökéletes a teafilter.

Főzzünk le egy nagy adag teát és használjuk üvegtisztítóként. Garantáltan csíkmentes lesz az áttisztított felület.

Álmos tekintet felfrissítésére...

Tegyünk a hűtőszekrénybe néhány használt teafiltert. Feküdjünk le, és tegyük a hideg filtert a szemünkre. Ezzel gyorsan felfrissíthetjük a tekintetünket és megszüntethetjük a szem körüli terület puffadtságát, a teában (elsősorban a fekete teában) található tanninok ugyanis összehúzzák a vérereket, így csökkentik a duzzanatot. Hasonlóképpen, a hűtőszekrényben tartott használt teafilter a zúzódások, horzsolások gyógyulását is meggyorsíthatja.

Szobanövényekhez is ajánlott használni.

Tegyünk néhány teafiltert a cserepes virágok alá; a filter öntözéskor magába szívja a vizet, ezáltal védi a növényt a túlöntözéstől, illetve lassan „adagolja” magából a nedvességet, így folyamatos folyadék-utánpótlást biztosít.

Bútorápolásra

A fekete tea kiváló fabútorok tisztításához, ápolásához – főzetével törölgessük át a bútorokat! Szép fényt kap és felfrissíti a fa természetes színét.

Kellemes kísérletezést!

Nincs advent és karácsonyvárás sült gesztenye nélkül

Nincs advent és karácsonyvárás sült gesztenye nélkül, de nemcsak a karácsony jellegzetes csemegéje, hanem az ősz és a tél elengedhetetlen étele. A papírba csomagolt forró, sült gesztenye illata szinte aromaterápiaként hat az emberre az adventi vásárok forgatagában, természetesen egy bögre illatos forralt borral együtt.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.