Menü

Mit vigyünk magunkkal kempingezéshez?

A kempingezés, sátrazás nagyon kedvelt és viszonylag költségtakarékos pihenési, nyaralási forma, nem véletlenül népszerű. Ebben a cikkben összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot, tudnivalót arról, hogy hogyan készüljünk fel egy kempingezéshez, sátrazáshoz.

Amikor úgy döntünk, hogy kempingezni fogunk, akkor az alábbi tudnivalókat kell átgondolnunk, összepakolnunk, beszereznünk.

Elsőként a sátor, ami a legfontosabb, ez lehet saját is, de sok helyen már bérelhető is lakósátor, számos típus gondoskodik a kényelemről, praktikusságról.

Az utazás, kempingezés előtt az egyik lényeges feladat megnézni a várható időjárást, az senkinek sem jó, ha eső, lehűlés vagy esetleg orkán erejű szél és vihar rontja el a nyaralást.

Hálózsákot mindenképp szükséges bepakolni, vagy felfújható matracot, a sátor esetében pedig indulás előtt ellenőrizni, hogy minden tartozék megvan-e, kellemetlen ugyanis, ha a helyszínen derül ki, hogy egy fontos zsinór, kampó esetleg kalapács hiányzik.

Ha vízpartra megyünk, akkor fürdőholmit, naptejet is készítsünk a csomagba, törülközőt és papucsot pedig amúgy is vinni kell.

Nagyon jó, ha van kempingasztal és kempingszék, mely jól jön az esti beszélgetésekhez, esetleg társasjátékhoz, étkezésekhez.

Ha már étkezés: étkészletet, merőkanalat, evőeszközt is írjunk fel a listára, valamint konzervnyitót, hosszabbítót és elosztót is, de gyufa is szükséges, hiszen sok kempingben van tűzrakóhely, ehhez persze átgondoltam az élelmiszereket és fűszereket is be kell pakolni, valamint a listánkra írjunk fel néhány elemlámpát is, természetesen pótelemekkel.

A heti menü megtervezése fontos, hogy ne cipeljünk felesleges élelmiszereket, ha pedig főzéshez készülünk, elengedhetetlen a kés, villa, kanál, tányérok, fazék vagy lábos, vágódeszka, kés, olaj, só és egyéb fűszerek, valamint mosogatószer és mosogatószivacs bepakolása.

Mivel a természetben készülünk eltölteni pár napot, így kullancs-és szúnyogriasztóról is gondoskodnunk kell, rovarűző gyertya is jó szolgálatot tehet a kempingasztalon az esti beszélgetéseknél.

A legtöbb kempingben van ilyen-olyan sportpálya, teniszpálya vagy röplabda pálya, ezért labdát, tollasütőket, strandlabdát mindenképp érdemes bepakolni, pláne, ha gyermekekkel utazunk.

Kempingezéskor kicsit eggyé válunk a természettel, ezért a szemetelést és környezetszennyezést mindenképp felejtsük el, a fákba nem verünk szegeket, sem kampókat és nem rakhatunk tüzet sem olyan helyen, ahol nincs engedélyezett tűzgyújtás. A természet óvásán kívül kempingező embertársainkra is figyelnünk kell, általános viselkedési szabály, hogy nem hangoskodunk 10 óra után.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.