Mit vigyünk magunkkal kempingezéshez?
- Dátum: 2021.08.16., 16:09
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- beszélgetés, elemlámpa, étkészlet, fürdőholmi, gyerekek, időjárás, kampó, kemping, kempingasztal, kempingszék, kényelem, költségtakarékos, környezettudatosság, kullancsriasztó, labda, lakósátor, matrac, összepakol, praktikusság, sátor, sátorállítás, sátrazás, strandlabda, szemetelés környezetvédelem, szúnyogriasztó, társasjáték, tollaslabda, tudnivalók, tűzrakóhely, utazás, viselkedési szabály., zsinór
A kempingezés, sátrazás nagyon kedvelt és viszonylag költségtakarékos pihenési, nyaralási forma, nem véletlenül népszerű. Ebben a cikkben összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot, tudnivalót arról, hogy hogyan készüljünk fel egy kempingezéshez, sátrazáshoz.
Amikor úgy döntünk, hogy kempingezni fogunk, akkor az alábbi tudnivalókat kell átgondolnunk, összepakolnunk, beszereznünk.
Elsőként a sátor, ami a legfontosabb, ez lehet saját is, de sok helyen már bérelhető is lakósátor, számos típus gondoskodik a kényelemről, praktikusságról.
Az utazás, kempingezés előtt az egyik lényeges feladat megnézni a várható időjárást, az senkinek sem jó, ha eső, lehűlés vagy esetleg orkán erejű szél és vihar rontja el a nyaralást.
Hálózsákot mindenképp szükséges bepakolni, vagy felfújható matracot, a sátor esetében pedig indulás előtt ellenőrizni, hogy minden tartozék megvan-e, kellemetlen ugyanis, ha a helyszínen derül ki, hogy egy fontos zsinór, kampó esetleg kalapács hiányzik.
Ha vízpartra megyünk, akkor fürdőholmit, naptejet is készítsünk a csomagba, törülközőt és papucsot pedig amúgy is vinni kell.
Nagyon jó, ha van kempingasztal és kempingszék, mely jól jön az esti beszélgetésekhez, esetleg társasjátékhoz, étkezésekhez.
Ha már étkezés: étkészletet, merőkanalat, evőeszközt is írjunk fel a listára, valamint konzervnyitót, hosszabbítót és elosztót is, de gyufa is szükséges, hiszen sok kempingben van tűzrakóhely, ehhez persze átgondoltam az élelmiszereket és fűszereket is be kell pakolni, valamint a listánkra írjunk fel néhány elemlámpát is, természetesen pótelemekkel.
A heti menü megtervezése fontos, hogy ne cipeljünk felesleges élelmiszereket, ha pedig főzéshez készülünk, elengedhetetlen a kés, villa, kanál, tányérok, fazék vagy lábos, vágódeszka, kés, olaj, só és egyéb fűszerek, valamint mosogatószer és mosogatószivacs bepakolása.
Mivel a természetben készülünk eltölteni pár napot, így kullancs-és szúnyogriasztóról is gondoskodnunk kell, rovarűző gyertya is jó szolgálatot tehet a kempingasztalon az esti beszélgetéseknél.
A legtöbb kempingben van ilyen-olyan sportpálya, teniszpálya vagy röplabda pálya, ezért labdát, tollasütőket, strandlabdát mindenképp érdemes bepakolni, pláne, ha gyermekekkel utazunk.
Kempingezéskor kicsit eggyé válunk a természettel, ezért a szemetelést és környezetszennyezést mindenképp felejtsük el, a fákba nem verünk szegeket, sem kampókat és nem rakhatunk tüzet sem olyan helyen, ahol nincs engedélyezett tűzgyújtás. A természet óvásán kívül kempingező embertársainkra is figyelnünk kell, általános viselkedési szabály, hogy nem hangoskodunk 10 óra után.
Karácsonyi aromaterápia
Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.
A retró zene mindig trendi
Igaz, hogy világunk rohamléptekkel fejlődik és változik, viszont akadnak olyan dolgok, amelyek bár közel sem új keletűek, mégsem merültek a feledés homályába. Ennek egy ékes példája a retró stílus. Azonban mitől lesz mégis menő az, aminek elméletileg már idejétmúltnak kellene lennie?
Karácsonyi szimbólumok
Az életünk, lelkünk, lakásunk decemberben ünnepi díszben várja a karácsonyt. Az otthonunk, a kert, a lakás, a szobák, az ablakok, a fenyőfa, a ruházatunk, a munkahelyünk és a legtöbb üzlet, bevásárlóközpont is karácsonyi pompával ragyog. Vajon ismerjük, hogy ezek a szimbólumok, díszek, dekorációk milyen jelentéssel bírnak?
Idén is lesz Mikulásgyár!
November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?
Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.