Menü

Gyógyfürdő otthon, pár perc alatt

Kinek ne esne jól ebben a hideg, téli időben egy kellemes, forró gyógyfürdő? Persze nem mindenkinek van lehetősége gyógyfürdőkbe és spa-ba járni, de van egy jó hírünk: vannak olyan gyógyfürdők, amiket otthon is elkészíthetünk mi magunk, feltéve, ha nem tusolónk, hanem kád van a fürdőszobában.

Az egyik ilyen egyszerű, otthon is könnyedén elkészíthető fürdő az illóolajos fürdő. Ezek általában relaxáló, lazító fürdők, aminek nem mellesleg csodás illata is van. Az illóolajok értékes anyagok, amiket a növények különböző részeiből nyernek ki és változatos gyógyhatással rendelkeznek. Két irányból is hat szervezetünkre, ha illóolajos fürdőt veszünk: egyrészt a meleg víz felületéről ahogy párolog az illóolaj, úgy mi is belélegezzük, valamint a bőrünkön keresztül is felszívódnak.

Általában az illóolajos aromafürdőt mozgásszervi és nőgyógyászati panaszokra, izomfájdalomra, alvászavarra és feszültségre, stresszre szokták javasolni. Ilyen illóolaj például a levendula, kamilla, rózsa, eukaliptusz és jázmin is. Tegyünk a tetszőleges illóolajból körülbelül 5-10 cseppet egy kanál mézbe, tejbe vagy tejszínbe és keverjük el a fürdővízben. Az ajánlott fürdőzési idő aromaterápiás fürdő esetén 15-20 perc.

Egy másik nagyszerű, otthon is elkészíthető fürdő a tengeri sós gyógyfürdő. A tengeri sóban rengeteg ásványi anyag van, ami jó hatással van az izmainkra és a bőrünkre, valamint stresszoldóként is hat. Méregtelenítő hatását a bőrünkön keresztül fejti ki, valamint lehet kombinálni a fentebb említett illóolajokkal is kedvünk szerint.

Nagyjából fél kilogramm tengeri só szükséges egy fürdő elkészítéséhez, ezt fel is oldhatjuk a meleg vízben, de akár a fürdőben ülve, a bőrünket átradírozva is adagolhatjuk a sót a vízbe, így megszabadulhatunk az elhalt hámsejtektől is. Ha illóolajjal szeretnénk kombinálni, ezesetben egy kicsivel többet, nagyjából 30 cseppet adjunk a fürdővízhez, a fürdőzési idő pedig itt is 15-20 perc.

Végül pedig nézzük a gyógynövényes fürdőt. Régóta ismert a gyógynövények jótékony hatása szervezetünkre, ezt pedig nem csak teákkal, de fürdővel is kihasználhatjuk. Lehet egy gyógynövényt önmagában is felhasználni, de keveréket is készíthetünk. Ahogy az aromafürdőnél, úgy itt is a légzőszerveinken és a bőrünkön keresztül jut be a hatóanyag a szervezetünkbe.

A fürdő elkészítése sem bonyolult. Egy liter forrásban lévő vízbe tegyünk egy maréknyit abból a gyógynövényből vagy keverékből, amiből szeretnénk a fürdőt készíteni. Ezt hagyjuk állni pár percet, szűrjük le, majd adjuk a fürdővízhez forrón. A fürdőzési idő itt is nagyjából 20 perc.

Néhány tipp arra az esetre, ha a sok növény közt nehéz eligazodni: görcsökre, reumára, hátfájásra és gyomorproblémákra kifejezetten hatásos az angyalgyökér, nyugtalanságra, álmatlanságra pedig a macskagyökér. A feketefenyő általános immunerősítő hatással bír, a levendula pedig nyugtatja az idegeket és relaxáló hatással van az izmokra is.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?

Klímakarbantartás: miért fontos?

A hirtelen beköszönő nyárias meleg lassan aktuálissá teszi a klímahasználatot, s ekkor különösen ajánlott otthonunk, autónk fertőtlenítése, hiszen a klímarendszerben számos kórokozó megtelepszik. A klíma karbantartása több okból is fontos, ám a menete bonyolultabb, minthogy azt házilag is teljeskörűen el lehessen végezni.

Hogyan segíthetnek a kék színű ásványok?

A kék szín, a vízenergia színe. A víz pedig a tudást, az érzelmeket, az emberi kapcsolatot és az emberek közötti kommunikáció eleme. A kék szín a tudás, a nyugalom, a béke, az érzelmek és tudásvágy szimbóluma is.

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.