Ezért nagyon fontos elengedni a benned lévő haragot, dühöt és gyűlöletet
- Dátum: 2022.01.27., 04:52
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- düh, elengedés, érzelem, fájdalom, harag, kapcsolatok, lélek, psziché, stressz, szomorúság, tudatosság
A harag, düh, gyűlölet igen erőteljes érzelmi megtapasztalások, amelyek minőségükből adódóan a tűz elemhez tartoznak. Az EGO parazsa ez, amelyre egy más személy vagy életesemény, ha olajat önt, akkor féktelen lángokká lobban.
Sokszor megfékezhetetlen és olyan belső primitív reakciókat indít be, amely közelebb áll az állati ösztönhöz, mint egy tudatos emberi megnyilvánuláshoz. Mindennek a titka az önkontroll. Ha valaki megbánt, akkor bocsássunk meg neki, ne tápláljuk magunkban a dühöt.
Hogyan maradjunk pozitívak, és egészségesek?
Ha egészségesek, és boldogok szeretnénk lenni, érdemes betartani néhány fontos dolgot:
● Táplálkozzunk egészségesen és kiegyensúlyozottan, mozogjunk eleget, legyünk optimisták, tele reménnyel.
● Fontos, hogy éljünk önmagunknak, legyünk rugalmasak és tudni kell engedni a változásnak.
● Őrizzük meg az egyensúlyt a kiadott energia, és a pihenés, feltöltődés között.
● Ne figyeljünk oda a negatív dolgokra, próbáljunk megszabadulni az ártó, rosszindulatú gondolatoktól, mert ettől függhet egészségi állapotunk a jövőben.
Hogyan csillapítható a harag?
A benned lévő tűz a legkönnyebben a vízzel oltható. Egy keleti hagyomány szerint a tűz elemet a mutató, míg a víz elemet a hüvelykujj képviseli. Ha haragos vagy akkor a hüvelykujjaddal fedd el a mutató ujjad körömházát és a módszer rendeltetése szerint ez jó haragcsillapító. Ha nem is vallod a keleti nézeteket pszichológiai szempontból amúgy is hasznos lehet, mert legalább egyféle kondicionált reflexként kialakítva ezt a kapcsot tudatosítod a negatív érzelmi megtapasztalásodat.
Igen a harag tudatosítása az első lépés.
Figyeld meg magad, szelíden és ítéletmentesen. Adj választ magadnak a következő kérdésekre:
Mi az, vagy ki az, ami dühbe gurít? Mit gondolsz, miért tudja kiváltani belőled ezt az érzést.
Szoktál magadra dühös lenni? Haragtartó vagy? Ha igen, mit gondolsz ki az, akire hat a harag, aki ellen érzed vagy saját magadra?
Mi az, amit tehetnél, és csak tőled függ, ami segítene elengedni a haragod?
Milyen lehetőségeid és eszközeid vannak arra, hogy kimond a haragod?
Ilyen és ehhez hasonló kérdések megválaszolása már sokszor önmagában segít. Tanuld meg úgy megfogalmazni mindazt, ami lelkedet nyomja, hogy a másik tudtára add mit érzel de ne vádaskodj és ítélkezz!
A megfelelő kommunikáció ez esetek nagyrészben segít a konfliktusok enyhítésében.
Bocsáss meg. Elsősorban önmagadnak aztán a másiknak mindazért, ha bántott téged gondolattal, szóval vagy cselekedettel. A megbocsájtásról bővebben a következő bejegyzéseinkben lesz szó.
A haragban lévő energiát hasznosítsd. Sportolj! Ez sokat segít.
Vegyél papírt és ceruzát és írd ki magadból a haragod aztán tépd össze és dobd el. Neked már erre nincs szükséged.
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.
Melyek a verbális bántalmazás jelei?
Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?
Hogyan vészeljük át az életközépi válságot?
A 35-50 éves életkor kiváló időszak a visszatekintésre, de még nem túl késő az előre tekintésre sem, az esetleges újratervezésre. A nők esetében előtérbe kerül a gyermekvállalás kérdése, ha még nem szültek. A férfiak pedig megdöbbennek, milyen régóta vannak házasságban. Sokan kapuzárási pánikot is megélnek ebben az időintervallumban.
Tehetünk a lámpaláz ellen!
Azt gondolom bármennyi ideje is dolgozik valaki színészként, tart előadásokat, szerepel gyakran, konferál rendezvényeken, bemondó egy tévében, rádióban, egy érzés sosem fog megszűnni, elmúlni, megváltozni, de még enyhülni sem: ez pedig a lámpaláz.