Mi az és mire jó a szimbiotikum?
- Dátum: 2022.01.28., 01:20
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- antibiotikum, anyagcsere, bélflóra, diéta, élelmiszer, életmód, emésztés, erjesztett, fructo-oligoszacharid, gyógyszer, immunrendszer, inulin, megbetegedés, méregtelenítés., mozgásszegény, pektin, prebiotikum, probiotikum, rost, szervezet, szimbiotikum, táplálékkiegészítő, táplálkozás
A helytelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód és egyes gyógyszerek (főként az antibiotikumok) könnyen felboríthatják a bélflóra törékeny egyensúlyát, akinek pedig felborul a bélflórája, gyakran kap el fertőzéseket, azoknak javasolt a szimbiotikum fogyasztása, mely lényegében probiotikum és prebiotikum egyben.
A probiotikumokat és prebiotikumokat egyaránt tartalmazó szimbiotikum tökéletes megoldás a bélflóraproblémákra. A reklámokból jók ismert kifejezés a probiotikum, azonban arról keveset hallunk, hogy ezeknek a jótékony bélbaktériumoknak táplálékra, azaz prebiotikumokra is szükségük van, mert a kettő együtt lehet hatékony.
A probiotikumoknak, azaz probiotikus baktériumoknak, lenyűgöző hatásuk van a szervezetünkre, alapvetően meghatározzák annak működését.
Mit is tudnak a probiotikumok?
A probiotikumok röviden megfogalmazva olyan baktériumok, amelyek a vastagbélben lévő bélflóra legfontosabb alkotóelemei, nagyon jótékonyak az anyagcserére, emésztésre, védik a bélrendszer egészségét és még sorolhatnánk.
Élelmiszerekkel legegyszerűbben az erjesztett tejtermékekkel, sajtokkal, joghurtokkal pótolhatóak, de kiváló forrás a savanyú káposzta, a kovászos uborka.
Miért szükségesek mellettük a prebiotikumok?
A prebiotikumok ahhoz kellenek, hogy a probiotikumok jótékony hatásai érvényesüljenek. A leggyakoribb prebiotikus tulajdonságú rostok az inulin, pektin, fructo-oligoszacharidok. A prebiotikumok pótlása érdekében együnk minden nap almát, articsókát, banánt, csicsókát, diót, shiitake gombát, spárgát, zablisztet.
Miért a legjobb választás a szimbiotikum?
Mivel a prebiotikumok bevitele elengedhetetlen a probiotikumok szaporodásának érdekében, így érdemes egyszerre gondoskodni ezek beviteléről, ezt tudja a szimbiotikum, mely probiotikumokat és prebiotikumokat is tartalmaz, tulajdonképpen ezek ideális keveréke.
Szimbiotikus tulajdonságú élelmiszerekkel is lehetséges a bevitel, azonban ezekből vagy rendkívül nagy mennyiséget kellene fogyasztani, ezért inkább érdemes a minőségi szimbiotikum táplálékkiegészítőket választani.
A szimbiotikumot nem lehet túladagolni, a felesleg egyszerűen kiürül. Szedhetjük megelőzés céljából is, a szervezet méregtelenítő funkcióinak javítására, s gyerekek is használhatják.
A szimbiotikum segíthet a fáradékonyság, az álmatlanság, fejfájás, puffadás, székrekedés és hasmenés megszüntetésében, de erősíti az immunrendszert és jó szolgálatot tehet a szezonális megbetegedések időszakában, de a legújabb kutatások és ajánlások szerint kiegészíti a méregtelenítő kúrákat is. Mindenkinek jó egészséget kívánok!
Természetes gyomornyugtatók

Sokszor hangsúlyozzuk a természetes gyógymódok előnyeit, de van néhány kifejezetten egyszerű és elérhető alternatíva is, egészen pontosan a kertünkben.
Az eper jótékony hatásai

Az eper korábban csak a gazdagok kiváltsága volt, azonban manapság már bárhol kapható és talán a legnépszerűbb bogyós gyümölcsök egyike. Felhasználási körét tekintve egy elég sokrétű gyümölcsről beszélünk, mivel fogyaszthatod magába nassolni valóként, frissítőnyári saláta részeként vagy akár a reggeli müzli mellé is.
Dióhéjban a lézeres szemműtétről

Ha szemüveges vagy, nyilvánvalóan hallottál már a különböző műtéti lehetőségekről. Ennek egyik leggyakoribb típusa a lézeres szemműtét. Másik lehetőség lehet a lencseimplantátum, ami rövidlátók esetében még jobb megoldásnak bizonyulhat. De ki az alkalmas jelölt egy szemműtétre?
Avokádóval a bőrért

A ketogén diéta egyik legkedveltebb alapanyaga az avokádó, de bárkinek az étrendjébe beilleszthető. Mutatjuk, milyen hatása van a szervezetünkre.
Mi az a citromkúra és miért egyre népszerűbb?

A citromkúra egyre népszerűbb a diétázók körében, ami nem meglepő, hiszen rendkívül hatékony. Azonban mindennek van egy árnyoldala is.