Mi az és mire jó a szimbiotikum?
- Dátum: 2022.01.28., 01:20
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- antibiotikum, anyagcsere, bélflóra, diéta, élelmiszer, életmód, emésztés, erjesztett, fructo-oligoszacharid, gyógyszer, immunrendszer, inulin, megbetegedés, méregtelenítés., mozgásszegény, pektin, prebiotikum, probiotikum, rost, szervezet, szimbiotikum, táplálékkiegészítő, táplálkozás
A helytelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód és egyes gyógyszerek (főként az antibiotikumok) könnyen felboríthatják a bélflóra törékeny egyensúlyát, akinek pedig felborul a bélflórája, gyakran kap el fertőzéseket, azoknak javasolt a szimbiotikum fogyasztása, mely lényegében probiotikum és prebiotikum egyben.
A probiotikumokat és prebiotikumokat egyaránt tartalmazó szimbiotikum tökéletes megoldás a bélflóraproblémákra. A reklámokból jók ismert kifejezés a probiotikum, azonban arról keveset hallunk, hogy ezeknek a jótékony bélbaktériumoknak táplálékra, azaz prebiotikumokra is szükségük van, mert a kettő együtt lehet hatékony.
A probiotikumoknak, azaz probiotikus baktériumoknak, lenyűgöző hatásuk van a szervezetünkre, alapvetően meghatározzák annak működését.
Mit is tudnak a probiotikumok?
A probiotikumok röviden megfogalmazva olyan baktériumok, amelyek a vastagbélben lévő bélflóra legfontosabb alkotóelemei, nagyon jótékonyak az anyagcserére, emésztésre, védik a bélrendszer egészségét és még sorolhatnánk.
Élelmiszerekkel legegyszerűbben az erjesztett tejtermékekkel, sajtokkal, joghurtokkal pótolhatóak, de kiváló forrás a savanyú káposzta, a kovászos uborka.
Miért szükségesek mellettük a prebiotikumok?
A prebiotikumok ahhoz kellenek, hogy a probiotikumok jótékony hatásai érvényesüljenek. A leggyakoribb prebiotikus tulajdonságú rostok az inulin, pektin, fructo-oligoszacharidok. A prebiotikumok pótlása érdekében együnk minden nap almát, articsókát, banánt, csicsókát, diót, shiitake gombát, spárgát, zablisztet.
Miért a legjobb választás a szimbiotikum?
Mivel a prebiotikumok bevitele elengedhetetlen a probiotikumok szaporodásának érdekében, így érdemes egyszerre gondoskodni ezek beviteléről, ezt tudja a szimbiotikum, mely probiotikumokat és prebiotikumokat is tartalmaz, tulajdonképpen ezek ideális keveréke.
Szimbiotikus tulajdonságú élelmiszerekkel is lehetséges a bevitel, azonban ezekből vagy rendkívül nagy mennyiséget kellene fogyasztani, ezért inkább érdemes a minőségi szimbiotikum táplálékkiegészítőket választani.
A szimbiotikumot nem lehet túladagolni, a felesleg egyszerűen kiürül. Szedhetjük megelőzés céljából is, a szervezet méregtelenítő funkcióinak javítására, s gyerekek is használhatják.
A szimbiotikum segíthet a fáradékonyság, az álmatlanság, fejfájás, puffadás, székrekedés és hasmenés megszüntetésében, de erősíti az immunrendszert és jó szolgálatot tehet a szezonális megbetegedések időszakában, de a legújabb kutatások és ajánlások szerint kiegészíti a méregtelenítő kúrákat is. Mindenkinek jó egészséget kívánok!
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?
A csípős paprika hatása a szervezetünkre

Nem mindenki szereti az erős, csípős ízeket, pedig az egyik anyag, amitől erős mondjuk a paprika, igencsak jótékony hatással bír.