Szénhidrátszegény pizzareceptek
- Dátum: 2022.03.07., 21:32
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- energia, étkezés, fogyás edzés, konyha, pizza, szénhidrát csökkentett
Sokak kedvence a pizza, megmondom őszintén, én is nagyon szeretem. Főleg, ha a szénhidráttartalma miatt sem kell aggódnom!
Paleo karfiol pizza
Hozzávalók
Pizza tészta
40 dkg karfiol
1 dkg kókuszzsír
1 dl víz
20 dkg cheddar sajt
2 db tojás
só ízlés szerint
bors ízlés szerint
Tetejére
2 db tojás
10 dkg sajt
15 dkg sonka
10 dkg gomba
Elkészítés:
Pizza tészta
A karfiolt daráljuk le, vagy vágjuk össze morzsásra. Kicsit pirítsuk meg egy kis zsíron, pároljuk, majd amikor megpuhult, hűtsük le. Majd keverjük össze a sajttal, tojásokkal és a fűszerekkel. Egy kizsírozott vagy sütőpapíros tepsibe egyengetjük, majd süssük elő 170 fokon, légkeverésesen kb 15 perc alatt.
Tetejére
Amíg sül, összekeverjük a tojásokat a sajttal, megfűszerezhetjük, rakhatunk fokhagymát bele, majd ha kicsit megpirult a tészta, ezt ráegyengetjük. Majd sonkát, gombát teszünk rá, és vissza a sütőbe pirulásig!
Lisztmentes pizza
Hozzávalók
tészta
1 közepes db karfiol
2 db tojás
2 gerezd fokhagyma (zúzott)
1 teáskanál bazsalikom
1 teáskanál oregánó
40 g parmezán sajt (reszelt)
40 g mozzarella (reszelt)
só ízlés szerint
pizzaszósz
1 kis db vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
1 teáskanál oregánó
1 teáskanál bazsalikom
1 teáskanál majoranna (elhagyható)
1 teáskanál kakukkfű (elhagyható)
só ízlés szerint
bors ízlés szerint
4 közepes db paradicsom (sűrített paradicsom vagy ketchup is lehet)
Miután kissé megpárolódott, kiöntjük egy rossz konyharuha közepére. A széleit ráhajtogatjuk, majd alaposan kicsavarjuk a felesleges vizet, amennyit csak bírunk.
A kicsavart karfiolt keverőtálba tesszük, hozzáadjuk a 2 tojást, a zúzott fokhagymákat, sajtokat és fűszereket. Alaposan összekeverjük a masszát.
Sütőpapírral kibélelt vagy kivajazott tepsibe/pizzaformába tesszük a masszát, késsel vagy kanállal szépen eligazítjuk olyan vastagra, amilyen tetszik.
Berakjuk a sütőbe, kb. 10 perc alatt félig megsült. Miután egy picit kezd pirulni, kivesszük, rátesszük a szószt és a feltéteket, mérsékeljük a hőmérsékletet 200 °C-ra, majd addig sütjük, ameddig szépen megpirul a teteje.
Pizzaszósz
A hagymát kis darabokra felkockázzuk, egy kevés olajon megfonnyasztjuk. Miután a hagyma megfonnyadt, belerakjuk a zúzott fokhagymát, a meghámozott és feldarabolt paradicsomot és a fűszereket. Ízlés szerint lehet bele sűrített paradicsomot és/vagy ketchupot is tenni. Folyamatos kevergetés mellett főzzük további 5 percig.
A sokoldalú rozmaring
A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.
Melyik sófajta a legegészségesebb?
Bár fontos a szervezetünknek, nagy mennyiségben mégsem ajánlott a fogyasztása. Miért van ez így, és melyik fajta mire való, melyiket érdemes fogyasztani? Nézzük a legegészségesebb sófajtákat!
Mit kell tudni az inozitról?
Az inozit a B-vitaminok csoportjába tartozik, melynek szorongásoldó hatást tulajdonítanak, és egyes vélemények szerint kiváló altatószer is. Szerepe van az idegek ingerület-továbbításában és a zsírok szervezeten belüli transzportjában. Szöveteinkben, például a májban, a vesében glükózból (szénhidrátból) keletkezik. Nagy mennyiségben tárolja a gerincvelő, az az agyfolyadék, az agy, innen erős leterheltség mellett felhasználásra kerül.
Az acerola jótékony hatásai
Számos makro- és mikrotápanyag forrása, biológiailag aktív fitokemikáliákat tartalmaz, fitonutriensekkel és más antioxidánsokkal van tele, ami elegendő ok arra, hogy fogyasztása a napi rutin részévé váljon.
Ne feledjük: ez a gyümölcs harmadik a sorban a legtöbb természetes C-vitamint tartalmazó növények között.
Mit kell tudnunk a B9 vitaminról?
A B9-vitamin egyik formájaként ismert folsav az élelmiszerekben természetesen előforduló folát szintetikus változata. A folsav fontos a szervezet számára, mivel szabályozza az új, egészséges sejtek, köztük az oxigént szállító vörösvértestek létrehozását. A szervezet nem képes folsavat előállítani, ezért az egészséges táplálkozás vagy a B9-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítők szedése segíthet megelőzni a vérszegénység kialakulását. Általában az élet vitaminjaként emlegetik.