Menü

Eltüntetik a pattanásokat a vállról ezek a házi módszerek

Sokszor a műszálas vagy a túl szűk felsők okoznak hasonló tüneteket, de előfordul, hogy a hormonegyensúly felborulása vagy emésztőrendszeri problémák húzódnak a háttérben.

A pattanások gyakran nemcsak az arcon, hanem a test különböző részein is megjelennek. A legtöbbször a fenéken bukkannak fel a sokak számára kínos pöttyök, de a hát és a váll területén is létrejöhetnek. Ha ezen a két helyen alakulnak ki általában, annak számos oka lehet.

Mindenesetre, ha sehogy sem akar elmúlni, érdemes orvoshoz fordulni, és kivizsgáltatni az okát. Kiegészítő kezelésként viszont - vagy éppen, ha nem találnak semmilyen rendellenességet - néhány házi megoldást is be lehet vetni.

A háton lévő akne sok esetben hormonális egyensúlytalanságra is utalhat. Gyakran jelennek meg itt pattanások például a fogamzásgátló abbahagyását követően, vagy terhesség alatt, után. Testépítőknél, túl sok állati fehérjét (fehérjeporokat, – szeletet, tejsavót) fogyasztóknál is sokszor kialakul a probléma. Ha semmi sem használ, érdemes lehet e téren kivizsgáltatni magad, de addig is igyekezz kerülni a szóját, és az olyan nem fermentált szójatermékeket, mint a szójatej vagy a tofu.

A zabpehely tejjel keverve kiváló radírozó és hámlasztó, mézet hozzáadva pedig a fertőtlenítő hatás is érvényesül. Ez a pakolás csökkenti a gyulladást, kitisztítja a pórusokat, és gyorsan leviszi a pirosságot a területről. Egy evőkanálnyit keverj össze mindegyik hozzávalóból, és, ha gondolod, egy-két csepp citromlevet is adhatsz hozzá. Ha kész, dörzsöld óvatosan a pattanásos bőrbe pár percen keresztül, majd hagyd hatni 20 percig. Ezután langyos vízzel öblítsd le a zuhany alatt. Heti két-három alkalommal vesd be.

A teafaolaj szintén szuper fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő, antibakteriális hatásának köszönhetően előszeretettel használják pattanástalanító tonikokban, krémekben és arclemosókban is. De érdemes óvatosan bánni vele: csakis hígítva szabad használni, és így is ajánlott tesztelni a keveréket a kéz felületén, nehogy irritációt, allergiás reakciót váltson ki. Két evőkanál vízhez tegyél nyolc-tíz csepp olajat, és egy vattapamacs segítségével mosd át a válladat. Hagyd megszáradni, és akár egész éjszakán át is maradhat, elég, ha reggel lezuhanyozol.

A paradicsomlé tele van ásványi anyagokkal, vitaminokkal és likopinnal, ami segít megújítani a bőrsejteket, és elősegíti a kollagéntermelést. Mindemellett szintén gyulladásgátló hatású. Szerezz be 100%-os paradicsomlevet, vagy facsard ki otthon a zöldséget, és zuhanyzás előtt kend a válladra a pürét. Hagyd hatni 20 percig, aztán öblítsd le. Alkalmazd heti két-három alkalommal.

De természetesen a mindentudó aloe vera gél is segítségedre lesz, ha bekened vele a válladat, és hagyod beszívódni egy egész éjszakán át. Akár mindennap is használhatod, egészen addig, amíg el nem tűnnek a pattanások.

A méz nemcsak a váll pattanásai ellen hatásos: számos más bőrprobléma létezik, melyre a megfelelő módon alkalmazva igazi varázsszer.

Dermatillománia, mit tudsz a bőrtépkedésről?

A bőrkapirgálás alapvetően nem gond addig, amíg az ember nem rögeszmésen teszi ezt a testével, viszont amikor már kényszeresen csinálja, akkor további gondokat eredményez.

Száraz január

Alkoholmentes italok, újévi fogadalmak, elhatározások és egy újabb kihívás: elindult a száraz január!

Mivel foglalkozik az oszteopátia?

Az oszteopátia filozófiája egyfajta holisztikus megközelítés, melynek célja a szervezet önszabályozó képességének serkentése – hívta fel a figyelmet erre Andrew Taylor Still, az oszteopátia alapítója.

Az anyatejes szoptatás előnyei

A szoptatás, mint téma, sokak számára erős érzelmeket vált ki, és gyakran vitákat szül, amelyek mélyebb társadalmi és személyes kérdéseket is érintenek. Az egyik fő probléma, hogy sokan csak a szoptatás tápláló szerepét hangsúlyozzák, miközben az ennél sokkal többet jelent. A szoptatás nemcsak étkezés, hanem a csecsemő számára biztonságérzetet, megnyugvást és fájdalomcsillapítást is jelent, ami nem mérhető vagy kontrollálható, ellentétben a táplálkozással, amely könnyen tervezhető és kimutatható.

Mit csinál a csontkovács? Veszélyes is lehet?

A csontkovács feladata, hogy a vázrendszerben bekövetkezett hibákat felismerje és kijavítsa. A csontkovács a gerinccel, a könyökkel, a vállal, a térddel és a csípővel foglalkozik, persze mellékhatások nélkül.