Menü

Szénnhidrátszegény, cukormentes túrós sütik

Diéta esetén a magas fehérjetartalmú túrós sütik lehetnek az édességre vágyók kedvencei recept adagonként kevesebb, mint 20 g szénhidráttartalommal!

Szénhidrátcsökkentett csokis-túros muffin

Hozzávalók
Tészta
15 dkg diabetikus liszt
30 g cukrozatlan kakaópor
1 csomag sütőpor
6 db tojás
2 ek édesítőszer
2 evőkanál víz
1 ml rumaroma

Töltelék
25 dkg sovány túró
1 ek édesítőszer
1 citromból nyert citromhéj
1 ml vaníliaaroma

Elkészítés
Először a száraz hozzávalókat, a lisztet, a kakaóport és a sütőport összekeverjük. A kakaópornál lényeges, hogy jó minőségű legyen, minél magasabb kakaótartalommal. A tojásokat habosra keverjük az édesítőszerrel, hozzáadjuk a vizet és a rumaromát. Majd a nedves és száraz hozzávalókat alaposan összekeverjük. Nem kell megijedni, elég híg lesz a tészta.
A túróhoz hozzákeverjük az édesítőt, a citrom reszelt héját és a vanília kivonatot. A tésztát a muffin formába kanalazzuk, majd mindegyik közepébe egy kis kanálnyi túró tölteléket teszünk. Előmelegített sütőben közepes hőfokon tűpróbáig sütjük.

Liszt nélküli kakaós piskóta túrókrémmel

Hozzávalók
A piskótához
10 db tojás
2 ek édesítőszer
2 ek cukrozatlan kakaópor

A krémhez
50 dkg tehéntúró
50 dkg mascarpone
2 ek édesítőszer
2 dl tej
1 kk citromlé (ízlés szerint)

A tetejére
1 ek cukrozatlan kakaópor

Elkészítés
A piskótát elkészítjük. A fehérjét kemény habbá verjük, majd a sárgáját az édesítővel és a kakaóporral habosra keverjük, s végül az egészet egybe tesszük átkeverjük.
Két lapot sütünk ebből: a tepsire sütőpapírt teszünk, és a fele masszát elkanalazzuk rajta, és 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük. Ha kész, akkor feltekerjük még melegen, majd jöhet a másik adag. A túrót a mascarponéval, citromlével, tejjel és édesítővel jól kikeverjük.
Ha kihűltek a feltekert piskóták, akkor leszedjük róla a sütőpapírt, majd a krém felével megkenjük, majd rátesszük a másik lapot, előtte ezt is megkenjük, de egy picit hagyjunk a krémből a tetejére. Ha megkentük az egymásra rakott lapokat, akkor feltekerjük, és a tetejére pakoljuk a maradék krémet, és megszórjuk kakaóporral. Jó étvágyat!

Diétás túrós muffin

Hozzávalók
30 dkg tehéntúró
1 citromból nyert citromhéj
1 citromból nyert citromlé
1 csomag sütőpor
15 dkg diabetikus liszt (50%-kal csökkentett szénhidráttartalmú)
3 dl joghurt (natúr)
15 dkg margarin
1 db tojás
10 ml folyékony édesítőszer (Ezt nehéz pontosan megadni, így inkább ízlés szerint.)
1 teáskanál vaníliaaroma
1 csipet só

Elkészítés

Egy nagyobb tálban összetörjük, majd alaposan összekeverjük a margarint a tojással, édesítőszerrel, vaníliaaromával, reszelt citromhéjjal, a citrom levével, a joghurttal és végül a túróval, de itt ügyelve, hogy ne törjük teljesen össze, itt-ott maradjon nagyobb darabokban is benne túró, nagyon finom lesz, ha így sül bele majd. Egy másik tálban a száraz hozzávalókat keverjük össze: a lisztet, sütőport és a csipet sót. Apránként a lisztes keveréket hozzáöntjük a túróshoz, és alaposan elkeverjük. Ha úgy látjuk, hogy szükséges, lehet még például olívaolajjal kicsit lazítani rajta.

Ezután a keveréket muffin formákba kanalazzuk, majd sütőbe téve, kis lángon, nagyjából 35 percig sütjük. Ebből a mennyiségből körülbelül 12 darab muffin készül.

Kimchi, az egészség bomba

Sokféle egészséges ételt ismerünk, melyekkel javíthatjuk életminőségünket, erről a koreaiak is tudnak egy remek receptet. Ismerkedjünk meg a kimchivel.

Élelmiszerek és adalékanyagok

Az élelmiszergyártás során 3000-nél is több különböző adalékot használnak a termékek megjelenésének, ízének és eltarthatóságának javítására. Az élelmiszer-adalékanyagok felhasználása szigorú feltételekhez kötött, ugyanis egy részük ártalmas lehet.

Vitaminok a szellemi egészségünkhöz

Testünknek különféle tápanyagokra van szüksége a megfelelő működéshez. Ahogy például az erős csontokhoz kalcium kell, a jó emésztéshez és megfelelő bélműködéshez rostok, úgy az agyunk számára is vannak fontos vitaminok és ásványi anyagok. Melyek a legfontosabb vitaminok és tápanyagok a szellemi egészségünkhöz?

A dió részeinek gyógyító hatása

A dió nem csak finom, hanem rendkívül egészséges is. Nem csak a dióbél használható fel, hanem a termés majdnem minden része.

A fermentálásról

A fermentált zöldségek nemcsak azért annyira egészségesek, mert hőkezelés nélkül, nyersen, minden tápértékével együtt fogyaszthatjuk őket, hanem mert a számunkra oly fontos pre- és probiotikumokat tartalmazzák.