Menü

Magas sarkú cipők: valóban károsak?

Magabiztosságot ad, elegáns, karcsúsít, nőies viselet, szexis, ad egy stílusos megjelenést, nyújtja a lábat, a ruhatárunk része, de valójában nem egészséges viselet rendszeresen, hosszútávon. Mi a baj a magas sarkú cipőkkel, mire figyeljünk, ha el akarjuk kerülni a mozgásszervi betegségeket?

Kutatások szerint lakosság közel 70%-a mozgásszervi beteg, s ebben nagy szerepe van a nők esetében a magassarkú cipőknek. Sajnos tudomásul kell venni a szomorú tényt: a magas sarkú cipők okozta mozgásszervi panaszok listája igen hosszú. Többek közt lábujjfájdalom, bokafájdalom, bütykök, kalapácsujjak, térdfájás, krónikus fejfájás, járási nehézségek, hátfájás, gerinc problémák, fájdalmak, bőrkeményedések, sérv, idegbecsípődés írható e nőies cipők számlájára. hogyan előzhetőek meg ezeknek a betegségeknek a kialakulása? Ne hordjunk többé magassarkút?

Nos a körömcipők viselése nem tilos, azonban nem javasolt a rendszeres használatuk, ugyanis számos betegség összefüggésbe hozható a kecses lábbelikkel. Csak is akkor hordjunk magas sarkú cipőt, ha szükséges, tartogassuk alkalmakra, s ekkor is törekedjünk az alacsonyabb sarokméretű cipők kiválasztására.

Ha nem követeli meg az alkalom, hordjunk lapos talpú cipőt, hogy a lábak, az achilles ín normálisan funkcionálhassanak, ne alakuljon ki bütyök, sem kalapácsujj, óvjuk a térdünket és elkerüljük a vádli izomzatának rövidülését, továbbá megóvjuk bokánkat a kificamodástól.

Hiába kedvelt kiegészítő, veszélyes és káros az egészségre nézve, hiszen azzal, hogy megemeli a sarkakat, átalakítja testünk gravitációs központját, megváltozik a testtartás.

Utána olvastam: a lábfejet 26 fő csont, 33 ízület, 107 ízületi szalag, és 19 izom, valamint ín alkotja, melyek feladata, hogy egyensúlyban tartson bennünket a talajon bármilyen mozgás közben, s mivel naponta sokszor 8-10 ezer lépést megteszünk (vagy még többet), sétálunk, gyaloglunk, lépcsőzünk, futunk, így egyáltalán nem mindegy, hogy ezt a komoly megterhelést milyen cipőben tesszük.

Egy régi mondás jutott most eszembe, mely szerint két dologból muszáj a legjobbat venni: ágymatracból és cipőből, hiszen vagy az egyikben vagyunk, vagy a másikban. Van benne igazság.

Hölgyeim én is nő vagyok, szívesen viselek olykor magassarkút, de gondolkozzunk el: egyáltalán nem véletlen az, hogy a nőknél négyszer gyakoribbak a lábbetegségek, mint a férfiaknál!

Sokat számít a lábproblémák megelőzésében az ideális testsúly elérése és megtartása, a változatos étkezés, a különféle olajok, krémek és segítenek a kényelmet szolgáló talpbetétek, szilikonos kiegészítők, talppárnák, zselés sarokvédők, sarokékek, de a problémát azzal lehet megelőzni, ha korlátozzuk bizonyos alkalmakra a magassarkú cipők viselését. A saját egészségünk érdekében.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.