Tudnivalók a méregtelenítésről
- Dátum: 2022.04.21., 09:47
- Balogh Emese
- képek:pexels.com
- alakformálás, bélrendszer, böjt, diéta, emésztés, fogyás, folyadék, gyümölcs, kúra, máj, méreganyag, méregtelenítés, salakanyag, salaktalanítás, szénhidrát, tavasz, tea, vese, zöldség, zsírégetés
Ahogy közeledik a tavasz és vele a jó idő, sokan kezdünk edzeni, hogy nyárra kész legyen az a bizonyos bikini test. Ám a legtöbben elfelejtik, hogy minden fogyás, diéta és alakformálás alapja az alapos méregtelenítés, hiszen testünk így tud csak igazán munkába állni és megfelelően működni. Ha felhalmozódott méreganyagokkal van tele a szervezetünk, úgy sem az emésztés, sem a zsírégetés nem lesz megfelelő, ráadásul sokszor fáradékonynak és levertnek érezhetjük magunkat.
Na de milyen egy jó tisztítókúra? Először is mindössze néhány napról van szó, mivel az ennél tovább tartó kúráknál általában fennáll a tápanyag- és vitaminhiány veszélye, főleg, ha mellé még sportolunk is. Hogy miért? A legtöbb tisztítókúra böjtöt és rengeteg folyadék fogyasztását foglalja magába, hiszen testünk így tud megszabadulni a mélyebb szövetekben felhalmozódott salakanyagoktól. A böjt viszont sokaknak megterhelő lehet, illetve, ha nincs hozzászokva a szervezetünk, akár szédülés, fejfájás és hányinger is jelentkezhet. Erre minden esetben figyeljünk oda és ha úgy érezzük, nyugodtan fogyasszunk zöldséget vagy gyümölcsöt.
A méregtelenítésnek több fajtája van, ahogy már fentebb említettük. A legszigorúbb a teljes böjt, amikor kizárólag ásványvizet és cukrozatlan gyógyteát fogyasztunk. A több napos koplalást csak orvosi felügyelet mellett ajánlják, valamint csak olyanoknak, akik már gyakorlottak a témában és amikor valóban egészségügyileg előírt böjtről van szó.
Egy kevésbé szigorú méregtelenítő módszer a szénhidráttal kiegészített böjt, ahol mézes-citromos teát, zöldséglevest és zöldséglevet is fogyaszthatunk. Jól ismert még a tejsavóböjt, gyümölcs-diéta és vegetáriánus nyers diéta is, melyek mind egyfajta böjt, bizonyos élelmiszertípusok engedélyezésével. Létezik még csírával történő méregtelenítés is, mivel jól megkötik a salakanyagokat és rengeteg vitamin és ásványi anyag is található bennük. Erősítik az immunrendszert, javítják az emésztést és a csírákat mi magunk is nevelhetjük otthon, általunk választott földben, távol mindenféle káros anyagtól.
A méregtelenítéssel kapcsolatban érdemes még kiemelni a sorrend fontosságát. Hiszen mit is méregtelenítünk pontosan? A szervezetünket, de azon belül is sorrendben: a bélrendszert, a veséket és a májat. Azért ez a sorrend, mivel a vesékből és a májból származó salakanyagokat a bélrendszer szállítja el, így annak a tisztításával kell kezdeni, a májban lerakódott méreganyagok elszállításában pedig a vese is részt vesz a bélrendszerrel együtt, így az a legutolsó a sorban. A belső méregtelenítő kúránkat érdemes lehet kiegészíteni szaunával és alacsony intenzitású mozgással, így nem csak belül, de kívül is megújulhatunk.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.