Menü

A hormonális elhízás észrevehető jelei

Nagyon sok oka lehet az elhízásnak. Ide tartozik az örökletes hajlam, a rossz étkezési szokások, vagy a mozgásszegény életmód.

A túlzott férfihormon-termelés gyakran társul túlzott inzulintermeléssel. Ennek jele lehet, ha gyakran tör rád gyengeség, rosszullét, remegés, ami akkor múlik el, ha valamilyen édességet eszel - azon túl, hogy a le-fel ugráló vércukorszint komoly egészségügyi károsodáshoz, akár cukorbetegség kialakulásához is vezethet, az édesség-elsősegély a fogyást sem segíti elő. Nők esetében sokat keresett kérdés, hogy hogyan lehet mellre hízni. Ne vonjunk le elhamarkodott következtetést, a férfihormon termelés fokozása erre nem jelent megoldást. Sajnos ha külsőleg avatkozunk be ilyen jelleggel, akkor az nagyobb problémákat is okozhat a hormonháztartásban.

Összegzésként tehát, ha a férfihormon aktivitása növekszik, akkor jelentkezik a hasra hízás, az arcra hízás, valamint meglepő lehet, de a mellre hízás okai között is nagy szerepet játszhat.

A női hormon túlsúlyba kerülése szintén elhízást okoz.
Ebben az esetben a zsír a fenékre, combra, és a csípőre rakódnak le. A túlzott nőihormon-termelés nem kedvez a teherbeesésnek. A túlzott női hormon egyik jele lehet rendszertelen, kimaradó menstruáció is. Tehát ha a nőihormon-termelés fokozódik akkor jelentkezhet fenékre hízás, csípőre hízás, valamint combra hízás is.
Mitől lehet fenékre hízni?
A fenékre hízás gyakran alkattól, illetve a hormonoktól függ. Azok akik gömbölyű, illetve körte alakú fenékkel rendelkeznek azoknál gyakran dominál a pajzsmirigy hormon, illetve a petefészek hormon. Ilyen esetben pedig a hízás bizony a fenékre, illetve az alsó tájakra összpontosul. Emiatt érdemes odafigyelni, hogy mit is eszünk, valamint nem árt az sem, ha sportolunk.
Ha arra gyanakszol, hogy az elhízást valamilyen hormonális zavar okozza, ne hanyagold el. Hiszen a probléma megszüntetése nélkül nem fogsz tudni lefogyni, és arra is jó esélyed van, hogy komolyabb egészségügyi károsodást szenvedsz.

A pajzsmirigy működéséhez elengedhetetlen a jód, melyet a pajzsmirigy egyes élelmiszerekből jut hozzá. A pajzsmirigy esetében a szerv alulműködése okozza a hízást, melynek hátterében leggyakrabban a jódhiány vagy egyes esetekben a születést követő pajzsmirigygyulladás áll.
Igen gyakori tünetei, hogy a beteg megfelelő étrend és rendszeres testmozgás mellett is hízik. Emellett a beteg gyakran tapasztal gyengeséget, fáradtságot, rossz közérzetet, valamint ingerlékenységet, bőrszárazságot, székrekedést és még akár hajhullást is. Általában a legtöbb diéta alapja a zsírbevitel csökkentése szokott lenni, ám ha az ember eltúlozza, akkor akár vitaminhiánya is lehet és az abból következő hiánybetegségek is kialakulhatnak.

Akár a szervezet anyagcseréje is lelassulhat, ez pedig egészségügyi problémákat okozhat. A jelentős zsírbevitel csökkentésével nem jut hozzá a szükséges tápanyagokhoz a szervezet.

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?

Probiotikum, higiénia, és tudatosság a nyugodt utazásért

Napsütés, tengerpart, finom ételek – a nyaralás sokak számára a kikapcsolódás csúcspontja. Ám az élményt könnyen beárnyékolhatja egy kellemetlen gyomorrontás vagy hasmenés. Szerencsére némi tudatossággal megelőzhetjük, hogy a pihenés napjait a mosdóban töltsük.

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.