Menü

Strandolás – Hol, hogyan és mennyiért?

A jó idő eljövetelével egyre többen mehetnek strandolni és napozni akár fürdőkbe, akár a Balatonhoz, vagy éppen más hazai vizekhez is. Ilyenkor minden korosztály kedvelt kikapcsolódása a strandolás, a napozás, sportolás. Ezzel pedig együtt járnak az olyan problémák, mint a hova is menjünk kérdéskör, leégés, hol mit lehet az “úszkáláson” kívül csinálni, drága élelmiszerek a vízparton. Ebben a cikkben azt próbálom megnézni, hogy hol lehet érdemes strandolni, másrészt milyen alapvető problémákkal kell szembenéznünk, mikor strandolásra adjuk a fejünket.

Mit válasszunk?

Nosza, menjünk strandra, de melyikbe? Tehetjük fel ezt az alapvető kérdést. A kínálat nagyon széles. Óriás csúszdás élményfürdőktől a 60-as éveket idéző medence-kialakításig, fogasos öltözőtől a proxy-órás beléptető-rendszerig, a lángos, főtt kukorica, vattacukor büfékínálattól a salátabárig mindenfélével találkozhatunk. Van, ahol csak kettő, de van, ahol több mint tíz medencéből válogathatunk kedvünkre.

Gyógyfürdők közül érdemes lehet megnézni a kiskunmajsai fürdőt, ami az Alföld egyik legnagyobb vidéki strandja. Másrészt bőven vannak mesterségesen kialakított medencék is, és találhatunk természetes vizeket is a parkban. Ráadásul itt a belépőjegy sem annyira borsos. Aquaparkok közül a legjelentősebb a Mogyoródi Aquaréna, ami az ország legnagyobb Aquaparkja is egyben. Noha a belépőjegyek eléggé borsos áron vannak, egyszer mindenképp érdemes lehet megnézni és kipróbálni a parkot. Szintén érdemes lehet kipróbálni Szegeden a Napfényfürdő Aquapolist, ami megint az Alföld egyik legjelentősebb élményfürdője. Emellett természetesen rengeteg más (élmény)fürdőt, strandot ki lehet próbálni, annak megfelelően, hogy mit keresünk.

Környezettudatosság és hulladékkezelés

A strandolás tipikusan egész napos program sok-sok hulladékképződési lehetőséggel. Melegben sokkal több folyadékot fogyasztunk, aminek eredménye a rengeteg műanyag palack és fémdoboz. Bár az a legzöldebb megoldás, ha saját palackban viszünk magunkkal (hűtött) vizet, de ha mégis helyben veszünk palackozott vizet/üdítőt, akkor legalább dobjuk szelektív gyűjtőbe (semmiképp sem a fűbe vagy a vízbe). Valamint olyan strandot válasszunk ahol erre van is lehetőség, és nem kell szemetelnünk.

Sportlehetőségek és szórakozás.

A strandok a fürdőzés mellett változó minőségben sportolási lehetőséget is kínálnak, többnyire felár nélkül, habár ma már ez nem feltétlenül van így, sajnos. Asztalitenisz, röplabda, focipálya – homokos pályán, de vízben is előfordul –, lábtengó a leggyakoribb, de trambulinnal, erősítő sarokkal, kézilabdapályával is lehet találkozni. Ha esetleg barátokkal szeretnénk strandra menni, ezeket mindenképp érdemes figyelembe venni, hiszen egész nap csak a vízben úszkálni nem feltétlenül annyira jó. Valamint ma már az is lehet egy szempont, hogy hol van lehetőség például hangos zenehallgatásra, vagy éppen hol van jól használható ingyenes wifi hálózat.

Egészség

Ahol sok ember megfordul egyszerre, ott egészséggel kapcsolatos problémák is gyakrabban merülnek fel. Természetesen az apróbb horzsolások, leégés és a napszúrás számítanak a leggyakoribb balesetek közé. Ezek a problémák szerencsére néhány napon belül meg is szűnnek, azonban figyelni kell arra, hogy olyan strandra menjünk, ahol rendszeresen fertőtlenítik a vizet, és nem szedhetünk össze semmilyen komolyabb betegséget.

Összességében az a legfontosabb, hogy olyan helyre menjünk strandolni, napozni, szórakozni amelyik az igényeinknek, az adott társaságnak legyen az a család vagy barátok megfelelő, és a pénztárcánkat sem terheli meg annyira.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!