Menü

Bő nadrágban csinosan

Az idei év divatjának egyik legmeghatározóbb darabja a bőszárú nadrág, melyről azt gondolhatjuk, hogy az alakot elrejtő, előnytelen öltözet, pedig ha jól kombináljuk a többi kiegészítővel, akkor kimondottan csinos megjelenést érhetünk el.

A női nadrág története

A nők nagyon sokáig nem viselhettek nadrágot, még akkor sem, ha lóra ültek, több országban törvénybe foglalták, hogy tilos nőknek nadrágban járni, hiszen az a nőiesség megcsúfolásának hatott.

Nem is hinnénk, hogy az egyik első úttörő ebben Jeanne d'Arc volt, aki apródnak öltözött, férfi páncélt vett magára, később többek között ezért került máglyára.

Azon nők, akik a történelem során nadrágba bújtak, legfőképp a női egyenjogúság melletti szimpátiájukat fejezték ki ezzel.

A 19. században a divat fővárosában jelent meg először az igazi bő nadrág, mely a bokánál elszűkült, egy török buggyos nadrághoz hasonlított. Eleinte üldöztetés áldozatai voltak azon nők, akik viselni merték a roppant kényelmes ruhaneműt, majd szép lassan elfogadottá vált, mint tréningruha, igencsak hasznos volt az akkor egyre jobban előtérbe kerülő biciklizésnél.

Coco Chanel zsenialitásának és egyéni stílusérzékének köszönhetően megalkotta a számára kényelmes, amúgy gondolázáshoz tervezett nadrágot, mellyel nők ezreinek adott lehetőséget az elvárások alóli szabaduláshoz. Ezt követte a kosztüm, mely a divatdiktátor névjegyévé vált. Nem csak forradalmasította a divatot, hanem egy komfortos, ám elegáns viseletet hozott létre.

Idén lecseréljük a szűk hacukát?

Az elmúlt évek trendjei a skinny vagy szűk szárú darabok felé sodortak minket, ami lássuk be, nem mindenki számára volt előnyös, de idén ez már más lesz. Az üzletek és webshopok polcain már sorakoznak a trendi, bő szárral varrt textilek.

Az alapszínek mellett, mint a bézs, fekete, fehér mellett idén megjelent az elegáns baba kék, vagy az extravagáns élénkpiros és a mély smaragdzöld. A bő szabás nyújtja az alakot, egy rövidebb felsővel vagy övvel pedig csodás homokóra alakot ad, miközben elrejthetjük vele azon testrészeinket, amiket nem kívánunk előtérbe helyezni.

A nyári meleg napokra is van ám opció, a vékony len vagy pamut anyagú holmik alá elbújtathatjuk, ha akarjuk a már említett problémás részeket, ezekben könnyen szellőzik bőrünk, az anyag gyorsan szárad és nagyon kényelmesen mozoghatunk gyerkőceinkkel is a szabadban.

A bársonyos, csillogó anyagokhoz választhatunk csinosabb, szintén bő szabású blúzt, ha pedig lazábban akarjuk viselni, akkor nyugodtan keressünk apró szemű kötésű pulóvert, melegebb napokon pedig egy vagány pólót.

A nadrág hosszúsága is fontos szerepet kap, a háromnegyedes hosszúsággal megmutathatjuk karcsú bokánkat, a hosszabb fazonokkal pedig optikailag megnyújthatjuk alakunkat.

Ami egy nő számára szintén fontos, hogy ezekhez az outfitekhez bármilyen, de tényleg akármilyen cipőt felvehetünk, ékszerekkel, övekkel, táskákkal gazdagíthatjuk az összképet. Ugye milyen praktikus?

Egy bőszárú nadrággal és a hozzá jól összeválogatott kiegészítőkkel a szellős érzést egész nap élvezhetjük, miközben csinosan, merészen és kényelmesen mutatkozhatunk. Ebben a stílusban mindenki megtalálhatja a számára megfelelő darabokat.

Ne feledjük, ha jól érezzük magunkat a ruháinkban, pozitív energiák vesznek körül minket, ami a mindennapjainkhoz elengedhetetlen, így is őrizzük egészségünket.

Erdős Dorka

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!