Menü

A legjobb táplálékkiegészítők inzulinrezisztenciásoknak

Minap beszélgettem egy szakemberrel, s arra a kérdésemre, hogy a ma piacon lévő számtalan vitamin és táplálékkiegészítő közül, melyik az a pár alap étrendkiegészítő, amit mindenképp ajánlana egy inzulinrezisztenciás betegnek, mely anyagilag is belefér és ár-érték arányban ajánlható. Nos a legfontosabb táplálékkiegészítők IR esetén a következők:

Azt fontosnak tartom elmondani, hogy az inzulinrezisztencia terápiája mindig személyre szabott és szakember írja elő. Semmiképp sem magunk állítjuk fel a diagnózist. az étrendkiegészítők csak kiegészítik az orvosi kezelést és diétát, ám ezekről a szerekről a kezelőorvost feltétlen tájékoztatni kell. Mindenképp javaslom, hogy olyan orvost keressünk betegségünk gyógyítására, aki holisztikus szemléletű.

IR betegség esetén sokak számára ismert és nélkülözhetetlen az inozitol használata, ennek áldásos hatásairól sokat lehetne mesélni, aki még nem ismeri, jegyezze meg a nevét: INOZITOL. A szer a B-vitaminok családjába tartozó étrendkiegészítő, mely csökkenti az inzulinszintet, növeli a progeszteron mennyiségét, szabályozza a menstruációs ciklust, sőt, s fokozza a zsírégetést.

Az inozitol számos funkciót lát el a szervezetben: részt vesz az anyagcsere-folyamatokban, hozzájárul az idegrendszer egészséges funkcióinak fenntartásához, de hasznos a magas vérnyomás kezelésében és helyreállítja a koleszterinszintet is. Szervezetünk kis mennyiségben tudja előállítani, ezért fontos a pótlása.

Hogyan segít az inozitol az inzulinrezisztenciában?

Javítja a sejtek inzulinérzékenységét, továbbá segít a súlycsökkentésben. Fontos, hogy a legjobb hasznosulás érdekében bő víz kíséretében a reggeli órákban vegyük be, vagy két részre osztva reggel, illetve este.

Az IR-esek másik fő segítője betegségük kezelésében a D-VITAMIN. Az IR nagyon gyakran D-vitamin hiánnyal jár együtt, ezért fontos ennek pótlása.

Miben található meg? Legjobb D-vitamin forrásaink a halmájolajok, a máj, a tojás, a tej és tejtermékek, margarinok, de a bőrben is képződik, ha azt napfény éri. A szervezetbe kerülő nehézfémek (ólom, kadmium) növelik a D-vitamin szükségletét.

A BARÁTCSERJE nevét is biztos vagyok benne, hogy sokan olvasták, hallották itt-ott.

A barátcserje a nők számára fontos leginkább, egy gyógynövényről van szó, menstruációs panaszok esetén igen hatásos. Legtöbbször kapszulaként alkalmazzák. Menstruációs panaszok mellett a termékenységi zavarok orvoslásában is igen hatékony.

Az étrendkiegészítők önmagukban nem helyettesítik a megfelelő életmódot és nem oldják meg a problémákat, de igen jótékonyak az orvosi kezelés kiegészítésében, személyre szabott diéta és rendszeres testmozgás mellett.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.