Menü

A legjobb táplálékkiegészítők inzulinrezisztenciásoknak

Minap beszélgettem egy szakemberrel, s arra a kérdésemre, hogy a ma piacon lévő számtalan vitamin és táplálékkiegészítő közül, melyik az a pár alap étrendkiegészítő, amit mindenképp ajánlana egy inzulinrezisztenciás betegnek, mely anyagilag is belefér és ár-érték arányban ajánlható. Nos a legfontosabb táplálékkiegészítők IR esetén a következők:

Azt fontosnak tartom elmondani, hogy az inzulinrezisztencia terápiája mindig személyre szabott és szakember írja elő. Semmiképp sem magunk állítjuk fel a diagnózist. az étrendkiegészítők csak kiegészítik az orvosi kezelést és diétát, ám ezekről a szerekről a kezelőorvost feltétlen tájékoztatni kell. Mindenképp javaslom, hogy olyan orvost keressünk betegségünk gyógyítására, aki holisztikus szemléletű.

IR betegség esetén sokak számára ismert és nélkülözhetetlen az inozitol használata, ennek áldásos hatásairól sokat lehetne mesélni, aki még nem ismeri, jegyezze meg a nevét: INOZITOL. A szer a B-vitaminok családjába tartozó étrendkiegészítő, mely csökkenti az inzulinszintet, növeli a progeszteron mennyiségét, szabályozza a menstruációs ciklust, sőt, s fokozza a zsírégetést.

Az inozitol számos funkciót lát el a szervezetben: részt vesz az anyagcsere-folyamatokban, hozzájárul az idegrendszer egészséges funkcióinak fenntartásához, de hasznos a magas vérnyomás kezelésében és helyreállítja a koleszterinszintet is. Szervezetünk kis mennyiségben tudja előállítani, ezért fontos a pótlása.

Hogyan segít az inozitol az inzulinrezisztenciában?

Javítja a sejtek inzulinérzékenységét, továbbá segít a súlycsökkentésben. Fontos, hogy a legjobb hasznosulás érdekében bő víz kíséretében a reggeli órákban vegyük be, vagy két részre osztva reggel, illetve este.

Az IR-esek másik fő segítője betegségük kezelésében a D-VITAMIN. Az IR nagyon gyakran D-vitamin hiánnyal jár együtt, ezért fontos ennek pótlása.

Miben található meg? Legjobb D-vitamin forrásaink a halmájolajok, a máj, a tojás, a tej és tejtermékek, margarinok, de a bőrben is képződik, ha azt napfény éri. A szervezetbe kerülő nehézfémek (ólom, kadmium) növelik a D-vitamin szükségletét.

A BARÁTCSERJE nevét is biztos vagyok benne, hogy sokan olvasták, hallották itt-ott.

A barátcserje a nők számára fontos leginkább, egy gyógynövényről van szó, menstruációs panaszok esetén igen hatásos. Legtöbbször kapszulaként alkalmazzák. Menstruációs panaszok mellett a termékenységi zavarok orvoslásában is igen hatékony.

Az étrendkiegészítők önmagukban nem helyettesítik a megfelelő életmódot és nem oldják meg a problémákat, de igen jótékonyak az orvosi kezelés kiegészítésében, személyre szabott diéta és rendszeres testmozgás mellett.

“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”

Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.

Allergia ősszel

Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!

Amit a nyiroködémáról tudni kell

A vénás rendszerünk kiegészítő rendszere a nyirokrendszer, melyben, ha gond adódik, akkor különböző tüneteket tapasztalhatunk, ilyen a nyiroködéma is.

Milyen előnyei vannak a fogászati koronáknak?

A fogászati koronák már régóta népszerű megoldásnak számítanak a természetes fogak helyreállítására. Mikor használhatóak ezek a fogpótlások, és mi mindenben segítik a pácienseket?

Az érzékeny bőr okai

Az érzékeny és reaktív bőrt kellemetlen érzések - bizsergés, feszülő érzet, viszketés vagy égő érzet - jellemzik, amelyek néha szárazsággal és bőrpírral is együtt járnak. Bármilyen bőrtípus, legyen az száraz, zsíros vagy kombinált, érzékennyé válhat. Az érzékeny bőrre jellemző tünetek folyamatosan jelentkezhetnek, vagy bizonyos belső és külső tényezők is előidézhetik.