Hogyan távolítsd el könnyedén a kiürült üvegeken lévő címkéket?
- Dátum: 2022.07.22., 14:30
- Fort Molnár Henriett
- képek: pexels.com
- címke, konyha, környezet, környezettudatosság, tárolás, újrahasznosítás, üveg
Nem olyan régen írtunk arról, hogy egy üres befőttes üveg mennyi különböző és hasznos célra felhasználható. Most abban szeretnénk segítséget nyújtani, hogyan tudod az üvegeken lévő címkéket a lehető legkönnyebben eltávolítani.
Egy kis visszatekintés az előző alkalomról: ha van egy kis szorgalmad, a kiürült üvegeket ne dobd ki, hanem használd újra otthon! Számtalan különféle célt szolgálhatnak. Használhatod őket rendszerezésre a konyhában a mosogató mellett, a spájzban, a fürdőszobában, irodában vagy egyszerűen csak az otthoni íróasztalodon. De alkalmasak vázának, megmaradt ételek tárolására a hűtőben, pohárnak, illetve mécsestartónak ugyanúgy. Gondolhatsz arra is, hogy ajándékdobozként hasznosítod őket újra, festesz rájuk, vagy növényeket gyökereztetsz bennük.
A címkék lemosásában pedig egy hatlépéses procedúra lesz a segítségedre, amely során csak olyan anyagokkal fogsz dolgozni, amelyek környezet-kímélőek, és nagy valószínűséggel már most is megtalálhatóak a háztartásodban.
Az újrahasznosítás hasznos és jó érzés is. Sokszor azonban akadályokba ütközhetsz. Például hiába teszed be a mosogatógépbe az üvegeket, vagy áztatod őket órákon, napokon keresztül, a ragacsos rétegek akkor is idegesítően néznek vissza rád. Próbálkozz meg az alábbi metodikával, amely csak természetes összetevőket alkalmaz, és sikerrel fogsz járni.
Ennyi felvezetés után pedig a recept a következő:
1. Egy nagy tálat, lavórt vagy a mosogatómedencét töltsd meg forró vízzel. (Hideg víz is jó, de a meleg hamarabb elvégzi a munkát.)
2, Adj hozzá 1-2 teáskanál mosogatószert és körülbelül fél csésze ételecetet (5-10%-osat). A mosogatószer eltávolítja a címkéket, az ecet pedig a ragasztós részekkel bánik el.
3. Merítsd el az üvegeket a vízben, és áztasd őket 20-30 percig.
4. Vedd ki őket a vízből, és egyszerűen húzd le, mosd le, szóval távolítsd el a címkéket.
5. A nagyon ragacsos részletek talán nem fognak lejönni, de erre is van egy tippünk. Egyenlő arányban keverj össze olajat és szódabikarbónát egy kis tálban, és dörzsöld vele a ragasztós felületet, majd súrold meg szivaccsal vagy súrolókefével. Ha nagyon makacs ragasztóval van dolgod, néhány percig rajta is hagyhatod a masszát, hogy biztosan elvégezze a dolgát.
6. Ezt követően egyszerűen mosogasd el az üvegeket, szárítsd meg őket, és készen is állnak a használatra!
Töltsd meg őket házi készítésű szószokkal, mártásokkal, lekvárokkal, salátával, húsleves alaplével, vidd magaddal a hulladékmentes boltba, és vásárolj ezekbe! Az üvegek újrahasznosításának lehetőségei végtelenek.
Remélem Te is sikereket értél el ezzel a módszerrel, és elmented magadnak későbbre is.
Mit kell tudni a jojobáról?
A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.
Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?
Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!
Novemberi kerti teendők
Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.
Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.
Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt
A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.