Menü

Hogyan távolítsd el könnyedén a kiürült üvegeken lévő címkéket?

Nem olyan régen írtunk arról, hogy egy üres befőttes üveg mennyi különböző és hasznos célra felhasználható. Most abban szeretnénk segítséget nyújtani, hogyan tudod az üvegeken lévő címkéket a lehető legkönnyebben eltávolítani.

Egy kis visszatekintés az előző alkalomról: ha van egy kis szorgalmad, a kiürült üvegeket ne dobd ki, hanem használd újra otthon! Számtalan különféle célt szolgálhatnak. Használhatod őket rendszerezésre a konyhában a mosogató mellett, a spájzban, a fürdőszobában, irodában vagy egyszerűen csak az otthoni íróasztalodon. De alkalmasak vázának, megmaradt ételek tárolására a hűtőben, pohárnak, illetve mécsestartónak ugyanúgy. Gondolhatsz arra is, hogy ajándékdobozként hasznosítod őket újra, festesz rájuk, vagy növényeket gyökereztetsz bennük.

A címkék lemosásában pedig egy hatlépéses procedúra lesz a segítségedre, amely során csak olyan anyagokkal fogsz dolgozni, amelyek környezet-kímélőek, és nagy valószínűséggel már most is megtalálhatóak a háztartásodban.

Az újrahasznosítás hasznos és jó érzés is. Sokszor azonban akadályokba ütközhetsz. Például hiába teszed be a mosogatógépbe az üvegeket, vagy áztatod őket órákon, napokon keresztül, a ragacsos rétegek akkor is idegesítően néznek vissza rád. Próbálkozz meg az alábbi metodikával, amely csak természetes összetevőket alkalmaz, és sikerrel fogsz járni.

Ennyi felvezetés után pedig a recept a következő:

1. Egy nagy tálat, lavórt vagy a mosogatómedencét töltsd meg forró vízzel. (Hideg víz is jó, de a meleg hamarabb elvégzi a munkát.)
2, Adj hozzá 1-2 teáskanál mosogatószert és körülbelül fél csésze ételecetet (5-10%-osat). A mosogatószer eltávolítja a címkéket, az ecet pedig a ragasztós részekkel bánik el.
3. Merítsd el az üvegeket a vízben, és áztasd őket 20-30 percig.
4. Vedd ki őket a vízből, és egyszerűen húzd le, mosd le, szóval távolítsd el a címkéket.
5. A nagyon ragacsos részletek talán nem fognak lejönni, de erre is van egy tippünk. Egyenlő arányban keverj össze olajat és szódabikarbónát egy kis tálban, és dörzsöld vele a ragasztós felületet, majd súrold meg szivaccsal vagy súrolókefével. Ha nagyon makacs ragasztóval van dolgod, néhány percig rajta is hagyhatod a masszát, hogy biztosan elvégezze a dolgát.
6. Ezt követően egyszerűen mosogasd el az üvegeket, szárítsd meg őket, és készen is állnak a használatra!

Töltsd meg őket házi készítésű szószokkal, mártásokkal, lekvárokkal, salátával, húsleves alaplével, vidd magaddal a hulladékmentes boltba, és vásárolj ezekbe! Az üvegek újrahasznosításának lehetőségei végtelenek.

Remélem Te is sikereket értél el ezzel a módszerrel, és elmented magadnak későbbre is.

Rákellenes Világséta

Január 12-én tartják világszerte a Rákellenes Világsétát, mely a magyarországi időintervallum szerint 15-16 óráig tart. Ebben az időben tehetünk közösen egy sétát, amivel kifejezhetjük együttérzésünket a daganatos betegekkel, hozzátartozóikkal, ismerőseikkel szemben. Ezzel egyidőben támogathatjuk a rákellenes harcot.

A gyógyfürdők varázsa

Amikor éppen túl stresszesnek éljük meg a mindennapokat, esetleg valami mozgásszervi megbetegedéssel küzdünk, vagy egyszerűen szeretnénk kicsit kikapcsolódni, mindenképp érdemes lehet ellátogatni egy gyógyfürdőbe. Hazánk több, termálvizes medencével rendelkező létesítménnyel büszkélkedhet, így kiválaszthatjuk a számunkra leginkább megfelelőt.

2025- a változás éve a kínai horoszkóp szerint

Sokféle jóslatot olvashatunk az év vége közeledtével, hogy mire számítsunk a következő, 2025-ös évben. Nézzük, mint mond a kínai asztrológia.

A tűzijáték használat szabályai és veszélyei

A tűzijáték termékek forgalmazását, illetve felhasználását Magyarországon kormányrendelet szabályozza. A vonatkozó jogszabály értelmében december 28-ától december 31-éig vásárolhatunk pirotechnikai termékeket.

Tűzijáték és ami vele jár?

Szilveszterkor sok házi kedvenc kerül utcára az ijedség miatt, az elkóborolt állatok közül pedig sokan nem is kerülnek vissza a gazdájukhoz, ezért nagyon fontos, hogy felkészüljünk az év végére és gondoskodjunk az állatok számára biztonságos környezetről.