A karizmatikus személyiségek jellemzői
- Dátum: 2022.11.10., 08:12
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- egészség, energia, határozottság, karizmatikus, lélek, önzetlenség, psziché, személyiség
Sok ember rendelkezik nagyon erős személyes meggyőző erővel. Ők azok, akik nagyszerű kapcsolatokat ápolnak, következetesen és pozitívan befolyásolják a körülöttük lévő embereket. A karizma megadja a lehetőséget arra, hogy sikeres legyél az életed bármely területén.
1. Bizalom
Kutatások kimutatták, hogy ha valaki képes kimutatni mások felé a bizalmat, akkor benne is megfognak bízni. A karizmatikus emberek ezt pontosan tudják és alkalmazzák is. Ők azok, akik szó szerint beragyognak bármely területet, ahol jelen vannak.
2. Figyelem és hallgatás
A karizmatikus emberek képesek figyelni a beszélgetőpartnerükre, ugyanakkor a hallgatásra is nagy hangsúlyt fektetnek. Teszik mindezt teljesen egyszerű szokásokkal, mint a kérdések feltétele, szemkontaktus tartása, mosoly stb.
3. Szenvedélyük van és meg is mutatják azt
A karizmatikus emberek rendkívül szenvedélyesek abban, amiben hisznek. Ez a fajta szenvedély az, ami a körülöttük lévő embereket is cselekvésre ösztönzi.
4. Megközelíthetőek
A karizmatikus emberek minden esetben nyitottan állnak mások iránt, megközelíthetőek és bármikor elérhetők. Tanulmányok azt is kimutatták, hogy a mosolygás kapcsolatban áll azzal, hogy valakit mennyire mernek megközelíteni. Tehát, ha te is szeretnéd fejleszteni magad a karizmatikus és sikeres ember irányába, akkor mosolyogj.
5. Nem beképzeltek
Egyáltalán nem hordják fent az orrukat és nem rendelkeznek óriási egóval. Ez nem azt jelenti, hogy semmit sem tudnak, sőt, legtöbbször hatalmas tudással rendelkeznek, amelyet szívesen osztanak meg másokkal is.
6. Van céljuk
Akár több is. Ezek az emberek bizony világos jövőképpel rendelkeznek és határozott céljaik vannak. Ők azok, akik nagyobb gondolatokról beszélnek, mint saját maguk, akárcsak Steve Jobs, Elon Musk.
7. Valódi érdeklődést mutatnak mások iránt
A karizmatikus személyek inkább másokat helyeznek reflektorfénybe. Embereket motiválnak és megmondják, hogy mennyire jól csinálják a dolgokat. Más szavakkal hisznek másokban és kifejezik a bizalmukat más emberek iránt. Ha pedig saját maguk kapnak valami díjat, akkor azt az egész csapatnak is megmutatják és elismerik, hogy ez bizony közös eredmény.
8. Hisznek magukban
Rendületlenül és megállíthatatlanul. Bíznak magukban és nem törődnek más emberek véleményével. Tudják, hogy csak és kizárólag saját maguk felelősek az életükért és a sikerekért.
9. Arra ösztönöznek, hogy merd kifejezni önmagad
Szándékosan olyan mélyreható kérdéseket tesznek fel neked, amelyek arra ösztönöznek, hogy kifejezd magad. A karizmatikusság kevésbé szól rólunk. Sokkal inkább arról van szó, hogyan érzik magukat mások.
A karizmatikus emberek rendkívül önzetlenek és nagylelkűek. Szívesen adományoznak és segítenek másoknak anélkül, hogy bármilyen viszonzást elvárnának cserébe.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?
A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.
Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.