Készülj fel a terhességre!
- Dátum: 2022.11.12., 09:55
- Fort Molnár Henriett
- képek:pexels.com
- egészség, felkészülés, nőgyógyász, orvos, szokás, terhesség, testsúly, várandósság, vitamin
Amikor állapotos vagy, a testednek 9 hónapig rendkívül fontos munkát kell végeznie. Szóval, ha éppen családtervezési szakaszban vagy(tok), mindenképpen olvasd el a cikket, és kövesd a javasolt lépéseket, hogy minél nagyobb eséllyel adhass életet egy egészséges kisbabának!
Egészséges testsúly
Ha sok rajtad a felesleg vagy alultáplált vagy, előfordulhat, hogy nehezebben esel teherbe. A testsúly befolyásolja a peteérést – minden egyes hónapban! A túlsúly ráadásul a terhesség alatt kialakuló egészségügyi problémák kialakulási esélyét is megnöveli, így például a terhességi cukorbetegség, a preeklampszia, illetve a terhességi magas vérnyomásét.
Szóval bátran növeld az esélyeidet azzal, hogy az aktív tervezés előtt beállítod az egészséges testsúlyodat! Egyél egészségesen, tornázz, eddz rendszeresen! Ha nagyon sok rajtad a felesleg, tűzd ki célul, hogy legalább a felét leadod.
Vitaminok
Szedhetsz prenatális vitaminokat, még mielőtt teherbe esnél. Miért? Mire megtudod, hogy babát vársz, már hetek óta növekszik a hasadban egy új kis élet. Ha időben elkezded a vitaminok szedését, biztos alapot adsz a picinek a növekedéshez.
Szedj folsavat, kb. 400 mikrogrammot naponta. A folsav megakadályozza a fejlődési rendellenességek kialakulását, illetve védi a baba agyát és gerincét, hozzájárulva azok egészséges kifejlődéséhez.
A vitaminkomplexek vasat is tartalmaznak, amire neked is szükséged van, hogy ne légy vérszegény, a babádnak pedig az izomfejlesztéshez kell. A legjobb, ha az orvosoddal konzultálsz azügyben, melyik perinatális vitaminkomplexet érdemes választanod.
Kémiai anyagok/vegyszerek
Sok kemikália, amivel a mindennapokban találkozunk (rovarirtó szerek, oldószerek, műtrágya), megnehezítheti a teherbeesést, vagy a fogantatás után esetleg árthat a magzatnak. Gondold át, milyen mértékben veszed körül magad a fent említett szerekkel otthon vagy a munkahelyeden. Ha bárhol felmerül ezek rendszeres jelenléte, gondold át, milyen opcióid vannak a változtatásra!
Látogatás az orvosnál
Családtervezés esetén, ha van rá lehetőséged, tégy egy látogatást a nőgyógyászodnál, aki biztosítani fog róla, hogy jó formában vagy, és minden egészséggel kapcsolatos témáról konzultálhatsz vele. Javasolni fogja a terhesvitamin szedését. Fontos, hogy beszéljetek a gyógyszerekről, amennyiben rendszeresen szedsz valamit. Soha ne hagyd abba azok szedését azelőtt, hogy az orvosod jóváhagyta volna.
Rossz szokások
A dohány, az alkohol, a marihuána és társaik veleszületett rendellenességeket vagy súlyos egészségügyi problémákat okozhatnak. Ha ezek közül bármelyikkel élsz, minél előbb hagyd abba! Ha a leszokáshoz segítségre van szükséged, keress egy programot vagy intézményt, ahol szakmai kíséretet kaphatsz a folyamathoz!
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!