Menü

Készülj fel a terhességre!

Amikor állapotos vagy, a testednek 9 hónapig rendkívül fontos munkát kell végeznie. Szóval, ha éppen családtervezési szakaszban vagy(tok), mindenképpen olvasd el a cikket, és kövesd a javasolt lépéseket, hogy minél nagyobb eséllyel adhass életet egy egészséges kisbabának!

Egészséges testsúly

Ha sok rajtad a felesleg vagy alultáplált vagy, előfordulhat, hogy nehezebben esel teherbe. A testsúly befolyásolja a peteérést – minden egyes hónapban! A túlsúly ráadásul a terhesség alatt kialakuló egészségügyi problémák kialakulási esélyét is megnöveli, így például a terhességi cukorbetegség, a preeklampszia, illetve a terhességi magas vérnyomásét.

Szóval bátran növeld az esélyeidet azzal, hogy az aktív tervezés előtt beállítod az egészséges testsúlyodat! Egyél egészségesen, tornázz, eddz rendszeresen! Ha nagyon sok rajtad a felesleg, tűzd ki célul, hogy legalább a felét leadod.

Vitaminok

Szedhetsz prenatális vitaminokat, még mielőtt teherbe esnél. Miért? Mire megtudod, hogy babát vársz, már hetek óta növekszik a hasadban egy új kis élet. Ha időben elkezded a vitaminok szedését, biztos alapot adsz a picinek a növekedéshez.

Szedj folsavat, kb. 400 mikrogrammot naponta. A folsav megakadályozza a fejlődési rendellenességek kialakulását, illetve védi a baba agyát és gerincét, hozzájárulva azok egészséges kifejlődéséhez.

A vitaminkomplexek vasat is tartalmaznak, amire neked is szükséged van, hogy ne légy vérszegény, a babádnak pedig az izomfejlesztéshez kell. A legjobb, ha az orvosoddal konzultálsz azügyben, melyik perinatális vitaminkomplexet érdemes választanod.

Kémiai anyagok/vegyszerek

Sok kemikália, amivel a mindennapokban találkozunk (rovarirtó szerek, oldószerek, műtrágya), megnehezítheti a teherbeesést, vagy a fogantatás után esetleg árthat a magzatnak. Gondold át, milyen mértékben veszed körül magad a fent említett szerekkel otthon vagy a munkahelyeden. Ha bárhol felmerül ezek rendszeres jelenléte, gondold át, milyen opcióid vannak a változtatásra!

Látogatás az orvosnál

Családtervezés esetén, ha van rá lehetőséged, tégy egy látogatást a nőgyógyászodnál, aki biztosítani fog róla, hogy jó formában vagy, és minden egészséggel kapcsolatos témáról konzultálhatsz vele. Javasolni fogja a terhesvitamin szedését. Fontos, hogy beszéljetek a gyógyszerekről, amennyiben rendszeresen szedsz valamit. Soha ne hagyd abba azok szedését azelőtt, hogy az orvosod jóváhagyta volna.

Rossz szokások

A dohány, az alkohol, a marihuána és társaik veleszületett rendellenességeket vagy súlyos egészségügyi problémákat okozhatnak. Ha ezek közül bármelyikkel élsz, minél előbb hagyd abba! Ha a leszokáshoz segítségre van szükséged, keress egy programot vagy intézményt, ahol szakmai kíséretet kaphatsz a folyamathoz!

Forrás: https://www.webmd.com/baby/body-baby-ready

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.