Menü

6 dolog, amit érdemes használtan venni

A jelenlegi civilizáció egyik legfőbb célja az állandó gazdasági növekedés. De van-e értelme és meddig folytatható? A fogyasztói társadalom tagjai, tehát mi, emberek, az esetek nagy többségében már alapos átgondolás nélkül dobáljuk be a termékeket a kosárba, mert minden szinte azonnal elérhető, amúgy is sietünk, és elfelejtettünk várni, szóval most kell. Mégis érdemes átgondolni, mi az, amit megéri használtan beszerezni. Így nemcsak a költségeinket csökkenthetjük, hanem a bolygónak is spórolhatunk, és máris tettünk a fenntarthatóságért.

Ruhanemű

Legyen szó baba- vagy felnőttruhákról, a használt ruha vásárlás a fenntarthatóság egyik alappillére. Legjobb magánszemélytől vásárolni, és erre is számos lehetőségünk van már a közösségi oldalak különböző csoportjaiban vagy telefonos alkalmazások segítségével. Nyilván benne van a pakliban, hogy esetleg nem lesz jó a méret, de mivel nem nagy összegekről beszélünk, ezért nem is bukhatunk rajtuk sokat.

Babatermékek

A gyerekvállalást először megélni óriási élmény és várakozás. Elképzeljük, hogy mi mindenben tökéletesek leszünk, és természetesen ösztönösen a legjobbat szeretnénk nyújtani a gyermekünknek. Legtöbbször azonban nem az a lényeg, hogy mennyire volt drága a babakocsi, hanem, hogy mennyire vagyunk tudatosan jelen a gyermek életében. Rengeteg holmi van, amiből használtan is vehetünk tökéleteset. Néhány példa a teljesség igénye nélkül: babakocsi, babakád, sterilizáló, cumisüveg melegítő (ha szükség van rá), kiságy stb.

Bútorok

Számos bútort megéri használtan beszerezni. Sokszor találhatunk jó minőségű, jó állapotban lévő bútorokat jutányos áron, illetve találhatunk a már meglévő bútorainkhoz illőt, esetleg ugyanabba a sorozatba tartozót. A bútorárak az elmúlt években az egekbe szökkentek, ezért érdemes kutakodni, talán rálelünk egy-egy gyöngyszemre.

Ház

Ez furcsa pont lehet, de a házépítés is rendkívül környezetterhelő. Egyre kevesebb a szabad terület, és egyre nagyobb térségek sorsa a beépítés, miközben a kicsit régebbi házak tönkremennek. Pár hete a településünkön két teljesen jó állapotú házat romboltak földig, hogy a helyén társasházakat vagy új lakóházat húzzanak fel. Tudom, hogy fontos az álmok megvalósítása, de a jövő is fontos. Ne zsigereljük ki a környezetet!

Könyvek

Magánszemélytől vagy antikváriumból könyvet vásárolni a legjobb dolog a világon! Közben pedig ne feledkezzünk meg a könyvtárak értékéről sem, hiszen nem mindenkinek van otthon temérdek helye a könyvek tárolására, illetve miért vásárolnánk meg egy könyvet, ha lehet, hogy csak egyszer olvassuk, majd feltesszük a polcra, és többé hozzá sem érünk?

Járművek

Kerékpár, robogó, autó… mind olyan dolgok, amelyeket szuper áron, szuper minőségben lehet használtan megvásárolni.

Remélem, tudtunk néhány pénztárcakímélő ötletet adni, ami esetleg még a jóérzésünket is növeli, hogy tettünk valamit a fenntarthatóság jegyében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.