Menü

Használjuk helyesen a légkondit!

A nyári kánikula beköszöntével egyre több lakásba kerül légkondi. Sajnos sokan nincsenek tisztában a berendezés megfelelő használatával, ezért egészségügyi problémáknak teszik kimagukat és családtagjaikat. Az alábbiakban tippeket adunk arra vonatkozólag, mire figyeljünk a használatkor.

A nyári forróságot gyakran csak klímával tudjuk elviselni a lakásban, a munkahelyükön vagy az autóban, de amennyire praktikus, annyira káros is lehet.

A klímahasználat légzési panaszokat idézhet elő, szemproblémákat és fülfájást is okozhat.

A túlságosan hidegre állított berendezés miatt könnyen megfázhatunk, különösen akkor, ha nagy a különbség a kinti és benti hőmérséklet között. Beállításakor a kinti és benti hőmérséklet közötti különbség legfeljebb 5-8˚C legyen.

A nem megfelelően tisztított klímaberendezés is betegségeket, fertőzéseket okozhat, ekkor influenzaszerű panaszokkal találkozhatunk.

A legfontosabb, hogy rendszeresen – évente legalább egyszer - tisztítsuk és fertőtlenítsük a klímaberendezést. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy minimum évente egyszer el kell végezni a tisztítást. szakemberek szerint a szűrőberendezésben a por mellett a gombák, baktériumok is megtelepedhetnek, használata így komoly fertőzésveszéllyel járhat.

Mire figyeljünk oda, ha bekapcsoljuk a berendezést?

A hideg levegőt ne irányítsuk közvetlenül magunkra, mert ízületi problémákat okozhat.

Ha autóban használjuk, pár perccel a kiszállás előtt kapcsoljuk ki, hogy szervezetünknek ne legyen hirtelen sok(k) a nagy hőmérsékletkülönbség.
Bár jólesik a forróságban a munkahelyen, az irodában a légkondi hűsítő levegője, azonban, ha fázunk, kérjük meg kollégáinkat, hogy állítsák megfelelő hőfokra a klímát, vagy terítsünk magunkra egy pulóvert, ugyanis könnyen megfázhatunk.

Szellőztessünk gyakran! A berendezés csupán a benti levegőt forgatja, azért fontos szellőztetni, hogy friss levegő kerüljön az elhasznált helyére.

Legyünk óvatosak, törekedjünk a fokozatosságra! A klímát ne állítsuk 5-8 Celsius-foknál hűvösebbre a kinti értékhez képest, így testünk is fokozatosan hűl le.
Ne tartózkodjunk a klíma közvetlen közelében! Ha közvetlen ránk fújja a hűvös levegőt, ízületi problémáink lehetnek.

A légkondi jó megoldásnak tűnhet, ha odakint tombol a nyári hőség, azonban nem szabad túlzásba vinni a használatát, mert akár egészségügyi gondokat is okozhat. Tanácsaink betartásával elkerülhetjük a klíma nem megfelelő használatából eredő egészségügyi problémákat.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?