Menü

Hatékonyan a futópadon! Akár sétálva is!

Akik futópados edzésben gondolkodnak, azonban ízületeiket kímélni szeretnék, nekik jó hír, hogy a futópad nemcsak futáshoz használható. A séta és a futás a legkézenfekvőbb edzésformák közé tartoznak, ezek remekül kiegészítik egymást.

A futópados futás sokféle sportnak kiegészítője. Az edzések könnyedén testre szabhatóak, és ha gondoskodunk arról, hogy lekössük figyelmünket (televíziónézés, zenehallgatás), sosem unalmasak.

Ha az edzés intenzitása állandó, nyugodtan nézhetünk filmet edzés közben, ha különböző feladatokat kell teljesítenünk, akkor pedig az kellőképp leköti a figyelmünket.

Fejlődésünket szolgálja a számtalan funkció, mint például a futópad emelkedése, s megválasztott sebesség.

Sajnos a lejtőt nem lehet rajta szimulálni, pedig ennek fontosságát sem szabad elhanyagolni, mert amíg emelkedőn a szervezet oxigénfelvevő képessége számít, lejtőn inkább a jó koordináció és combizommunka.

A fogyni vágyók szinte mindig kardióedzésekkel próbálnak súlyt veszíteni, alakot formálni, ehhez a futópad vagy a szabadtéri futás kézenfekvő megoldás általában, azonban nem mindenkinek javasolt a futás.

Nagyobb súlyfelesleg, illetve ízületi problémák esetén nem ajánlott futni, ettől függetlenül azonban a futópados edzés az aerob állóképesség fejlesztése szempontjából nagyon hatékony.

A futópadon nemcsak magas intenzitású edzés végezhető, hanem egy közepes intenzitású edzésben is lehet gondolkodni, körülbelül 30 percben. Ez lehet egy lassú kocogás-séta felváltva, vagy egy intenzívebb gyaloglás is.

A közepes intenzitású edzés az egyik legjobb mód az aerob képesség növeléséhez, ahhoz, hogy a test hatékonyan használja fel az oxigént testmozgáshoz. Ez a mozgás is remekül segíti a fogyást, és előkészíti a testet a hosszabb távokhoz, a későbbi gyorsabb tempóhoz.

A legjobb eredmény elérése érdekében érdemes a futópados edzés mellett erősítő edzéseket is végezni, illetve figyelni az edzés mellett a pihenőnapokra is, hogy hagyjunk időt a regenerálódásra.

Az otthoni edzőeszközök népszerűsége mindig is töretlen volt, a covid ideje alatt pedig pláne megugrott a kereslet. Az otthoni fitneszgépek karbantartására is mindig nagy gondot kell fordítani, hogy azok hosszú ideig működőképesek legyenek.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Miért jógázzunk rendszeresen? Mit takar a nevető jóga?

A “jóga” szó a szanksztrit “Yuj” szóból származik, ami hozzáadást, egyesülést jelent. Energia, erő és szépség hozzáadása a szellemhez, testhez és lélekhez. A jóga valódi értelme nem más, mint az elme lecsendesítése a nyugalom és az önmegvalósítás eléréséhez.

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Kreatív hobbik a lelki egyensúly megőrzéséért

Sokszor nem is vagyunk tisztában vele, mennyire fontos, hogy legyen egy kreatív hobbink! Azon kívül, hogy ez a mindennapokban kellemes kikapcsolódást nyújt, segít fejleszteni különböző készségeinket és fenntartja a lelki egyensúlyt.