Menü

Házipatika, ha gyerekekkel utazunk

Murphy sosem pihen. Ha gyerekkel utazunk, nyaralunk, szinte borítékolható, hogy valamelyik beteg lesz, hasmenés-hányás, gyomorrontás, napszúrás, rovarcsípés, láz, köhögés… Széles lehet a paletta. Mivel nagycsalád vagyunk és a pakolás (elpakolás, bepakolás, kipakolás és mindenféle pakolás) az én feladatom, így nagyon körültekintőnek kell lennem, hogy a legszükségesebb gyógyszerek mindenképp nálunk legyenek.

A házipatikába először azok a gyógyszerek kerülnek, melyek állandó szedett, egyéni gyógyszereink, az én pajzsmirigytablettám, a fiúk allergiagyógyszere, a férjem orrspray-je, illetve herpesz elleni kenőcse, utána jönnek az egyebek. Mivel három fiam van, így pár doboz sebtapasz is megy a táskába, fertőtlenítőszerrel.

Korábban lista alapján pakoltam, de ma már fejből megy.

Szerencsére minden nagyobb városban van patika, ügyelet, így nem kell feltétlen megijedni, ha valami még is otthon maradt, de a fontosabb dolgok azért szem előtt vannak és bekerülnek az úti patikámba.

Figyelek arra is, hogy kánikulában bizonyos készítményeket hűtőtáskában szállítsunk, vagy legalábbis hűvös helyen, védve a közvetlen napsugárzástól.

Nézzük tehát, a megszokott gyógyszerek mellett mit tegyünk még a táskába indulás előtt?

Lázcsillapítót mindenképpen, erre bármely évszakban fel kell készülni. Kisebbeknek szirup, nagyobbaknak tabletta formájában, de gondolni kell a láz-és fájdalomcsillapításra. Hasmenésre is kell vinni ellenszert, mindenképp legyen a bőröndben, probiotikummal együtt.

Hányás esetén fontos pótolni a folyadékot és az ásványi anyagokat és érdemes ekkor is a elővenni a probiotikumot.

Nem gyógyszer, de megelőzésként fontos a kullancs-és szúnyogriasztó spray, de nálunk a kullancskiszedő csipesz is mindig kéznél van.

A naptej sem gyógyszer, de a leégés veszélyes, ezt megelőzhetjük fényvédő készítményekkel, így naptej is mindig legyen nálunk, lehetőleg magas faktorszámban.

Ha az iménti listát felírjuk és eltesszük, akkor egy idő után már rutinból megy a pakolás, a házipatika összeállítása. Természetesen azt kívánom, ne legyen szükség a gyógyszerekre és mindenkinek jó kikapcsolódást, jó nyaralást kívánok!

(Kisgyerekes szülőknek inkább nem használom a „pihenés” szót…)

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?