Menü

Házipatika, ha gyerekekkel utazunk

Murphy sosem pihen. Ha gyerekkel utazunk, nyaralunk, szinte borítékolható, hogy valamelyik beteg lesz, hasmenés-hányás, gyomorrontás, napszúrás, rovarcsípés, láz, köhögés… Széles lehet a paletta. Mivel nagycsalád vagyunk és a pakolás (elpakolás, bepakolás, kipakolás és mindenféle pakolás) az én feladatom, így nagyon körültekintőnek kell lennem, hogy a legszükségesebb gyógyszerek mindenképp nálunk legyenek.

A házipatikába először azok a gyógyszerek kerülnek, melyek állandó szedett, egyéni gyógyszereink, az én pajzsmirigytablettám, a fiúk allergiagyógyszere, a férjem orrspray-je, illetve herpesz elleni kenőcse, utána jönnek az egyebek. Mivel három fiam van, így pár doboz sebtapasz is megy a táskába, fertőtlenítőszerrel.

Korábban lista alapján pakoltam, de ma már fejből megy.

Szerencsére minden nagyobb városban van patika, ügyelet, így nem kell feltétlen megijedni, ha valami még is otthon maradt, de a fontosabb dolgok azért szem előtt vannak és bekerülnek az úti patikámba.

Figyelek arra is, hogy kánikulában bizonyos készítményeket hűtőtáskában szállítsunk, vagy legalábbis hűvös helyen, védve a közvetlen napsugárzástól.

Nézzük tehát, a megszokott gyógyszerek mellett mit tegyünk még a táskába indulás előtt?

Lázcsillapítót mindenképpen, erre bármely évszakban fel kell készülni. Kisebbeknek szirup, nagyobbaknak tabletta formájában, de gondolni kell a láz-és fájdalomcsillapításra. Hasmenésre is kell vinni ellenszert, mindenképp legyen a bőröndben, probiotikummal együtt.

Hányás esetén fontos pótolni a folyadékot és az ásványi anyagokat és érdemes ekkor is a elővenni a probiotikumot.

Nem gyógyszer, de megelőzésként fontos a kullancs-és szúnyogriasztó spray, de nálunk a kullancskiszedő csipesz is mindig kéznél van.

A naptej sem gyógyszer, de a leégés veszélyes, ezt megelőzhetjük fényvédő készítményekkel, így naptej is mindig legyen nálunk, lehetőleg magas faktorszámban.

Ha az iménti listát felírjuk és eltesszük, akkor egy idő után már rutinból megy a pakolás, a házipatika összeállítása. Természetesen azt kívánom, ne legyen szükség a gyógyszerekre és mindenkinek jó kikapcsolódást, jó nyaralást kívánok!

(Kisgyerekes szülőknek inkább nem használom a „pihenés” szót…)

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.

A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.

Túl gyors világ, túl gyors gyerekek – A korai érés jelensége

„Milyen nagy már!” „Kész férfi/nő” – halljuk gyakran a megállapítást ismerős/ismeretlenektől hétköznapi szituációkban. A mai fiatalság a viselkedésben és érdeklődésben is egyre korábban érnek, sokkal fejlettebbek is. Eltűnő gyerekkor: Miért nőnek fel túl gyorsan a mai fiatalok?