Menü

Orrdugulás ellen

Javában tart a közutálatnak örvendő allergiaszezon, a parlagfű virágkorát éli, az orrdugulás, orrfolyás sokaknál szinte minden napos. Nemcsak az allergia, a légkondicionáló helytelen beállítása, vagy a huzat is okozhat orrdugulást, orrszárazságot, íme nézzük mit lehet tenni, hogy kapjunk levegőt.

Természetesen nem mindegy milyen okból kifolyólag milyen panaszoktól szenvedünk, én jómagam megkaptam a magamét a fül-orr gégésztől, mikor elárultam mely orrpsray-t használom allergiás orrpanaszokra, ugyanis kiderült, az pont nem arra való és huzamosabb ideig nem is használhattam volna.

Allergiás orrdugulásra, szénanáthára ne a nátha esetére való orrspray-ket keressük. Allergiás orrdugulás ellen gyulladást csökkentő, szteroidos, esetleg antihisztaminnal kombinált készítményre van szükségünk. Ezeket szakorvos írja fel receptre.

A szteroid ilyen esetben helyileg, az orrnyálkahártyáról szívódik fel, emiatt mellékhatásoktól nem kell tartanunk.

Az orr átmosása is hasznos teendő allergia esetén, hiszen erre azért van szükség, hogy a napközben az orrnyálkahártyára tapadt pollenektől meg tudjunk szabadulni. Erre tökéletesek a tengervizes orrsprayk. A folyadékkal az orrüregeket alaposan át tudjuk mosni, mely nem csak pollenek ellen, hanem orrszárazság ellen is jó kiegészítő kezelés.

Ha nátha miatt nem kapunk levegőt, akkor viszont hiába próbálkozunk az allergiás készítményekkel. A bedugult orr ellen beválnak az ún. orrnyálkahártya lohasztó készítmények, melyek az orrnyálkahártyában található apró ereket húzzák össze, így csökkentik az orrdugulást okozó duzzanatot.

Nagyon fontos, hogy ezeknél be kell tartani a betegtájékoztatóban leírt tudnivalókat és csak a meghatározott és ajánlott ideig alkalmazzuk, különben akár hozzá is szokhatunk a készítményhez, károsítva ezzel az orrnyálkahártyát.

Orrszárazság különböző betegségek, gyógyszerek miatt is kialakulhat, erre is érdemes tengervizes orrspray-t használni.

Természetesen, ha a panaszok huzamosabb ideig fennállnak, akkor a nem szűnő orrdugulással, orrszárazsággal és légúti panaszokkal mindenképp javasolt a fül-orr-gégészeti vizsgálat, ebben az esetben haladéktalanul keressünk fel szakorvost!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?