Menü

Sikeres emberek szokásai

Sikeres emberek szokásait és viselkedését megfigyelni sokszor motiváló, inspiráló lehet, hiszen ezek a szokások, tevékenységek nem véletlenül jellemzik őket. Ha néhány dolgot elsajátítunk és beépítjük mindennapjainkba, mi is nagyobb eséllyel érhetünk el sikereket.

A gazdag és sikeres emberek nem véletlenül lettek azok, kemény munka és sikert elősegítő szokások tették őket azzá. Milyen szokásaik vannak a sikeres embereknek? Összegyűjtöttük, íme:

A sikeres emberek nem mások dolgaival foglalkoznak, hanem saját magukon dolgoznak.

Az egyik legkárosabb szokás, ha azzal vagyunk elfoglalva, hogy másoknak mije van, hol tartanak és miből. Nyilván a konkurencia helyzetével mindenki valamennyire szeret tisztában lenni, de a probléma akkor kezdődik, ha nem saját céljainkon dolgozunk, hanem a másikra fókuszálunk.

Alakítsunk ki egy olyan szokást, hogy csakis a saját céljaidra figyelünk és nem másokhoz mérjük magunkat.

A sikeres emberek kitartóak akkor is, ha a kudarcok érik őket. Nyilván ők is hibáznak, ők is elbuknak, se fel is tudnak állni, újrakezdik, ha kell, tanulnak a hibáikból és teszik dolgukat tovább. A bukásra eredményként tekintenek, amiből tanulni lehet.

Thomas Edison híres mondatát ismerik? „Nem buktam el, csak találtam tízezer utat, ami nem járható.”

Tűzz ki célokat, legyenek nagyratörő álmaink!

Célok nélkül nincs siker. Határozzuk el, mit szeretnénk megvalósítani és lássunk hozzá. A célkitűzés álmok határidővel, szokták mondani. Ha csak álmodozunk, nem érünk el sikereket.

Az álmodozást az különbözteti meg a célkitűzéstől, hogy cselekszünk is. A gazdag és sikeres emberek kilépnek a komfortzónából, mindig mernek nagyot álmodni és megdolgoznak érte.

Írd is le a célokat! Ha megfogalmaztuk, mit szeretnénk elérni, vessük papírra.

A vagyonos emberek 67%-a leírja a céljait, míg a szegények mindössze 17%-a teszi ezt meg. A sikeres emberek azt vallják, hogy maga az írás folyamata segít abban, hogy folyamatosan ott legyen az elménkben, amit el szeretnénk érni.

Aki sikeres, nem lustálkodik, korán kel.

Korán kelnek, korán nekiállnak dolgozni, fejlesztik magukat, gyakran kezdik meditálással, sporttal a napot. Kihasználják a kora reggeli időszakot tervezésre, ilyenkor a legproduktívabbak. Ha családunk van, akkor tudhatjuk, hogy amikor még csendes a ház és mindenki alszik, akkor lehet igazi nyugodt én-időnk.

A gazdagok 44%-a három órával előbb kel, mint ahogy dolgozni kezd, míg ez a szegények esetében csak 3%-ra igaz.

A sikeres emberek tudnak nemet mondani. Ezért jut idejük más fontos dolgokra, például önfejlesztésre, nyelvtanulásra. Az egyik legfontosabb szokás, amit ma megtanulhatunk, hogy nem kell mindenkinek mindenre igent mondani. Mondjunk nyugodtan nemet! Ez nem ellenállás, sokkal inkább önuralom.

A gazdag emberek nem költekeznek. Kerülik a felesleges kiadásokat, a túlköltekezést.

Megtakarításaik vannak, hitele helyett. Mi is megtehetjük, hogy megpróbálunk minden hónapban valamennyit félretenni, a fizetésünk bizonyos százalékát. Csökkenthetjük a kevésbé fontos kiadásokat. Mindig lehet faragni a kiadásokon.

A sikeres emberek képzik magukat, fejlesztik magukat, tanulnak, előadásokat hallgatnak, sokat olvasnak és rendszeresen sportolnak. Nem lógnak közösségi oldalakon, nem tévéznek.

A gazdag emberek sokat jótékonykodnak, mindig adakoznak, segítenek másokat és ez náluk nem marketingfogás, hanem mások életének megsegítése. Mindig van kinek adni, keressünk egy nemes ügyet!

A sikeres emberek pozitív emberek társaságát keresik és velük barátkoznak. Nyitottak az új lehetőségekre, optimisták és kizárják környezetükből a negatív embereket.

Természetesen nem lehet ezeket a tulajdonságokat egyik napról a másikra elsajátítani, de sokat lehet tanulni belőlük, s kezdetnek néhányat átvenni, magunkévá tenni és megpróbálni beépíteni a napjainkba.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.