Ezért tartsd tisztán a sminkecseteket, szivacsokat!
- Dátum: 2024.01.03., 13:11
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- antibakteriális, applikátor, átmosás, babasampon, bőrfertőzés, ecset, fertőtlenít, gyulladás, herpesz, higiénia, kozmetikum, kötőhártya-gyulladás, megtisztít, mikró, rutin, sminkes, sminkeszközök, sterilizálás, szivacs, tárolás, tisztántartás, tisztítás
A sminkeszközök alatt olyan kellékeket értünk, mint az ecsetek, applikátorok, szivacsok és pamacsok. Ezeket mi nők nap, mint nap használjuk, azonban csak kevesen figyelnek oda a rendszeres és alapos fertőtlenítésükre, tisztításukra. Hogy ezek tisztántartása miért fontos feladat, máris összefoglaljuk!
Minden alkalommal, amikor használjuk a sminkeszközöket, a bőrünkön lévő összes szennyeződést átvisszük az ecsetekre és szivacsokra. Ha netán a kézmosásra sem figyelünk kellőképpen oda, akkor szintén sok baktériumot szedhetünk össze.
A sminkeszközök tisztántartása azért (lenne) olyan nagyon fontos feladat, mert ezek elmulasztása – épp a fent említett okokból - fertőzésveszélyes lehet.
Ha nyílt vágás vagy pattanás van a bőrön, akkor a piszkos smink bejuthat alá, és különféle fertőzéseket vagy irritációt okozhat. Bizonyos vírusok, mint az influenza vagy akár a herpesz a rúzsokon is napokig vagy hetekig fennmaradhatnak a bennük lévő viaszoknak és fehérjéknek köszönhetően. Ezek a baktériumok nem életveszélyesek, de csúnya bőr- vagy szemproblémákat okozhatnak.
Sem a tárolás, sem a tisztítás, tisztántartás és fertőtlenítés nem elhanyagolandó szempont, ezeket az eszközöket mindig – ahogy a kozmetikai termékeket is - hűvös, száraz, napfénytől védett helyen célszerű tartanunk. Egy hálószobai fésülködőasztalon jó helyük van, ahogy a neszeszerben is.
A tárolás és tisztítás mellett ugyanilyen fontos dolog a szavatossági idő, melyet minden esetben számon kell tartanunk, hiszen a lejárt vagy nem megfelelően tárolt, tisztított termékek pattanásokat, fertőzéseket, gyulladásokat okozhatnak.
Az applikátorok, blenderek, ecsetek és szivacsok esetében elengedhetetlenül fontos a tisztításuk, ehhez meleg szappanos, babasamponos víz, antibakteriális folyadék, vagy az erre a célra kifejlesztett fertőtlenítő spray javasolt.
Ha nincs sok időm, akkor a fertőtlenítő spray segítségével átfújom az eszközeimet, ezzel is ügyelve a higiéniára.
A tisztításra való odafigyeléssel elkerülhetőek az olyan fertőzések, mint a kötőhártya-gyulladás, a herpesz, pattanások és számos más bőrfertőzés.
Köztudottan jó fertőtlenítő szer az ecet, ezzel házilag is készíthetünk öblítő folyadékot. Egy csésze meleg vizet keverjünk össze fél csészényi ételecettel, majd áztassuk meg benne az ecsetet, szivacsot. Tisztítás után az eszközöket mindig öblítsük át sima vízzel is!
A mikrós módszer is jó, a megmosott ecseteket, szivacsokat egy kis – vízzel félig megtöltött - mikrózható tálkába tegyük, majd ezt 1 percre állítsuk a mikróba. Mosogatószivacsot is szoktam így fertőtleníteni, csak arra kell nagyon vigyázni, hogy ekkor az eszköz forró, ne fogjuk meg azonnal!
Milyen gyakran kell tisztítani a sminkeszközöket?
Ha nem is minden használat után, de legalább hetente egy gyors fertőtlenítő spray és havonta egy alapos átmosás mindenképp javasolt! A sminkkellékek tisztítása roppant egyszerű művelet, eddig nem figyeltünk a sminkeszközeink fertőtlenítésére akkor mostantól építsük be ezt a hasznos szokást a heti rutinba.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!