Miért baj, ha elmarad a fésű, vagy a hajkefe megtisztítása?
- Dátum: 2024.01.10., 01:17
- Nagyné Kohajda Wentholin Loretta
- képek:pexels.com
- eszköz, fésű, haj, hajápolás, hajkefe, korokozó, tisztaság, védelem
Az ember több száz hajszálat veszít el naponta, aminek a nagy része a fésűben végzi. De nem csak a hajunk végzi a kefe tüskéi között, hanem a fejünkről származó bőrsejtek, zsírok, és egyéb kozmetikumok maradványai is. Ha nem törődünk kellőképpen ezen eszköz megtisztításával, akkor a szennyezettség előbb utóbb eléri azt a fokot, hogy a hajunkra és a fejbőrünkre nézve is káros lehet.
A koszos fésű pedig kiváló táptalajt nyújt a különféle baktériumoknak és gombáknak, melyek a fésülködés közben ránk kerülhetnek és számos egészségügyi problémát okozhatnak. Mindemellett nem hogy segítene a hajunk gubanctalanításában, hanem ellenkezőleg, még előidézi azt. Na meg persze azt is eredményezi, hogy gyorsabban korpásodik a hajunk, illetve a gyulladással járó, viszkető és hámló foltokat eredményező bőrbetegségek kialakulásában is szerepe van.
A szakemberek azt tanácsolják, hogy a felgyülemlett hajszálakat, minden fésülés után távolítsuk el a keféből, és minden héten legalább egyszer végezzünk rajta egy nagytakarítást, alapos tisztítást. Különös képpen akkor kell figyelni a sűrű tisztításra, ha napi szinten használunk habot, zselét, hajlakkot a hajunkon. Ugyanis ezek ráragadnak, minden használatkor az eszközre.
Milyen lehetőségeink vannak a tisztításra? Első körben, ahogy már fentebb is említettük a beragadt hajszálakat kell eltávolítani az eszközről. Ehhez bármilyen éles tárgyat is segítségül hívhatunk. Következő lépésben áztassuk be, mossuk le szappanos, samponos, vagy fertőtlenítőszeres vízben. Ha természetes anyagból készültek ezek a termékek, lebomló anyagokat tartalmaznak, akkor semmiképpen se áztassuk, elegendő csak belemártogatni a szappanos vízbe.
Arra figyeljünk, hogy ilyen esetben a tisztítási módszer mindenképpen szulfátmentes legyen. A következő lépésben az ujjunk vagy bármilyen tisztító eszköz segítségével (akár fogkefe is lehet) távolítsuk, el a szennyeződéseket a fésűről Ha ezzel megvolnánk, akkor ügyeljünk nagyon az alapos öblítésre is. Végül rázzuk ki belőle a maradék vizet, és a sörtéivel lefelé, fordítva hagyjuk megszáradni. Szánjunk rá elég időt, ugyanis a nedvesen hagyott kefék könnyen bedohosodhatnak, rossz esetben penészesedhetnek.
A rendszeres tisztítással meghosszabbíthatjuk a hajkefe élettartamát, elkerülhetjük a fertőzéseket, amit magunknak okozhatunk a lustaságunkkal, illetve a hajunk épsége, formája is sokban függ a tisztaságtól. Tehát ha egészséges fejbőrt, hajat szeretnénk, akkor fordítsunk kellő figyelmet a tisztításra. Ha azonban eldeformálódik, megreped vagy kihullanak a sörtéi, mindenképpen vásároljunk új fésűt.
A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.
Miért jó, ha van nyelvvizsgánk

Egy nyelvvizsga megszerzése számos előnnyel jár, mind az egyéni életben, mind a szakmai karrierben. A nyelvvizsga igazolja a nyelvtudásodat, ami növeli a munkavállalási esélyeket, lehetőséget ad a továbbtanulásra külföldön, és javítja a kommunikációs készségeidet a mindennapi életben is.
Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?
Probiotikum, higiénia, és tudatosság a nyugodt utazásért

Napsütés, tengerpart, finom ételek – a nyaralás sokak számára a kikapcsolódás csúcspontja. Ám az élményt könnyen beárnyékolhatja egy kellemetlen gyomorrontás vagy hasmenés. Szerencsére némi tudatossággal megelőzhetjük, hogy a pihenés napjait a mosdóban töltsük.
Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.