Menü

Mit jelent a „delulu” szemlélet?

„Delulu” - ezt a szót bevallom én sokáig nem is hallottam, nem is ismertem. Mint egy szitokszó, első hallásra olyasmi, ám pont az ellenkezője, egy olyan életfelfogás, amit büszkén vállalnak a fiatalok, az a bizonyos „Z generáció”, akik nem akarnak a realitás talaján maradni, hanem mernek az álmaiknak élni.

A deluluk szentül hisznek álmaik megvalósulásában, az „álom” meló elérésében, a vágyott nyaralás beteljesülésében, anyagi gondjaik megoldásában.

A „delulu” a „delusional” szó rövidített változata, amire a magyarban nincs megfelelő kifejezésünk, de olyan emberről szól, aki szinte álomvilágban él, s nem tudja megkülönböztetni a valóságot és a saját képzeteit.

A „delulu” kifejezést a Z generáció pozitív jelentéstartalommal ruházta fel, az álmodozásról szól, arról a képességről, hogy el tudunk rugaszkodni a valóságtól, és képesek vagyunk pozitívan látni a jövőt. Ez egy sajátos és különleges életfelfogás, kissé különc életfilozófia, ám a delulu követői szerint működik!

Az elképzelés valahol a pozitív gondolkodás rokonszemlélete, miszerint, ha az életet pozitívan éljük, bevonzzuk a kívánt szerencsét és sikert.

Csupán egyetlen dolog van, ami fölött kizárólagos hatalmunk van: ez a saját gondolkodásmódunk. Mindig, minden körülmény között szabadon dönthetünk erről. Márpedig, ha a döntés kérdése a kezünkben van, akkor érdemes pozitív gondolatokkal megtöltenünk fejünket, amelyre igazán vágyunk. Ilyen egyszerű lenne?

„Delululandben” nincs lehetetlen: megkaphatod az állást, csak higgy benne, elutazhatsz álmaid szigetére, csak éld bele magad, képzeld el és máris a tiéd, a kiszemelt férfi/nő pedig a lábaid előtt hever, ha úgy akarod.

Egy pszichoterapeuta szerint a delulu- jelenség a valóságtól és racionalitástól való elrugaszkodás, ám ez segíthet abban, hogy pozitívan és lelkesen álljunk hozzá a jövőnkhöz és törekedjünk a céljaink elérésére.

Hogy ez mennyire pozitív és motiváló vagy talán mennyire álomvilág és önámítás, a határokat laikusnak nehéz meghúzni, az azonban biztos, hogy kellő magabiztosság, lelkesedés és pozitív életszemlélet nélkül aligha remélhetünk sikereket az életben, ezek a tulajdonságok kárunkra nem válnak, az bizonyos.

A delulu hozzáállás segíthet abban, hogy jobb legyen az önértékelésünk, tisztában legyünk a saját pozitív tulajdonságainkkal, ha pedig kudarcélményben van részünk, tudjuk azt feldolgozni, továbblépni.

A deluluban a legfontosabb, hogy lehet a vágyaink szerint cselekedni és a kívánságainkat „megküldeni” az univerzumnak.

Az álláskereső deluluk azt vallják, semmi rossz nem történhet velük akkor, ha elhitetik magukkal, övék az álommeló, s azt is állítják, a magabiztosságuk nem irreális.

A delulu-hozzáállás valahol önbizalmat tehet a kezünkbe a nehézségek kezelésekor, továbbá hitet és reményt adhat a vágyott dolgok elérésében. Ez a szemlélet egy könnyen elérhető és megvalósítható életfelfogás. A pszichológusok úgy vélik, a pozitív gondolkodás és az önmagunkba vetett hit valóban segíthet abban, hogy merjünk tenni a céljainkért.

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.