Menü

Miért épp az úszás?

Az úszás népszerű szabadidős sport, mások viszont ódzkodnak tőle. Lehet, hogy tudok olyat mondani, amitől már most hétvégén beugrasz a medencébe?

Az úszást sokan szeretik, különösen nyáron, amikor a forró időjárásban, kánikulai melegben mindenki szereti medencében, vagy tenger/tó partján hűsíteni magát. Télen sem kell lemondani róla, a különböző fedett medencék, uszodák és wellness hotelek mindig kínálják az úszási lehetőségeket, de olyan ismerősöm is van, aki nemrégiben videót küldött arról, ahogy a befagyott tavakban is képes megmártózni.

Miért is szeretek úszni?

Egy több nő bevonásával végzett tanulmány elemezte, hogy a nők az úszástól a fizikai tünetek, például a hőhullámok és fájdalmak enyhülését tapasztalták. Nos ez is egy ok lehet mostantól az úszásra.

Az is érv mellette, hogy könnyebben megy tőle a fogyás, hiszen hatékony edzésfajtáról van szó.

A legtöbb ember valószínűleg tudja, hogy az úszás elég komoly mennyiségű kalóriát segíthet elégetni, ahogy én a sportórámmal mérem, azt látom, hogy ugyanolyan hatékony lehet, mint a futás.

Az úszás megmozgatja a test összes belső izmát, tizenkétszer hatásosabb, mint az edzőteremben végzett testmozgás, akár 600 kalóriát égethetünk el óránként.

Pozitív hatású a mentális egészségre és a hangulatra. (főleg, miután letudtam az egyórányi úszást a hideg vízben és elégedetten állok a zuhany alatt)

Jobb erőnlétet ad, jobb állóképességet és fizikumot, erősíti a tüdőkapacitást, melynek hasznát már sportágakban is érezhetjük.

Ideális minden korosztály számára, sőt a várandós nőknek is ajánlott, hiszen nem ugráló mozgás, nem veszélyes rázkódással járó sport, s mivel kíméli az ízületeket, túlsúlyosaknak is bátran javasolt.

Az úszás egyébként szórakoztató, főleg, ha minden úszásnemet megtanulunk és kipróbálunk, váltogatunk, emellett számos egészségügyi előnnyel is jár, fitten tart, mert számos izmot megmozgat, továbbá meditációs hatású.

Az úszás szerelmeseinek véleménye megegyezik abban, hogy a víz felszínén úszva valamiféle meditatív állapotba kerülnek, és egyfajta nyugalom lesz úrrá rajtuk.

Sem az életkor, sem a fizikai állapot nem korlátozza az úszást, természetesen arra figyelni kell, hogy muszáj betartani a helyes technikát, különben a helytelenül végzett gyakorlatokkal többet ártunk, mint használunk.

Az úszás segít az alvásminőségben, jobban alszunk tőle, továbbá segíthet a stressz csökkentésében.

Teljesen természetes, hogy mindenki más-más szabadidős tevékenységet szeret, ha azonban a fenti érvek meggyőzőnek bizonyultak, akkor kifejezetten örülnék, ha a cikk elolvasása után többen váltanának egy órányi úszójegyet, hogy kipróbálják és véleményezzék az úszást, mint sportot. Adjunk esélyt ennek a mozgásnak és jó eséllyel kedvenc sportunkat is megtalálhatjuk benne.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.