Egyszerű házi módszerek töredezett hajra
- Dátum: 2024.03.14., 17:35
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- forró levegő, hajápolás, hajfestés, hajmosás, hajszárító, hajszerkezet, hajvég, hővédő készítmény, károsít, pakolás, protein, rugalmas, sérült, töredezett, tupíroz, vitaminhiány, vízhiány
A töredezett hajvégektől nagyon nehéz megszabadulni, hiszen sajnos csak az olló segíthet eltüntetni őket. Vannak pakolások is, amelyek sokat segíthetnek a haj állapotán, s képesek megállítani a további károsodást.
A hajtöredezés hátterében sokféle probléma állhat, többek közt vitaminhiány, belső dehidratáltság, a gyakori, drasztikus hajfestés és a nem megfelelő hajápoló termékek használata. A folyamat megállítása nem lehetetlen, de komoly változásokat kell beiktatni a hajkezelést illetően.
A haj szerkezetét tekintve a töredezés során a hajszál külső rétege sérül meg, ami védené a hajszálakat, így az alatta lévő szerkezet apró rétegekre csúszik szét. Sajnos ilyenkor a hajszál vége már nemcsak rugalmatlan, hanem sérült is és elveszíti fényét, rugalmasságát.
Mitől töredezhet a hajunk?
Vannak olyan hétköznapi dolgok, melyek károsítják a hajat, ilyen a túl szoros hajgumi, hajcsat, de károsíthatja a hajat a túl forró hajszárító, a hajegyenesítő is.
A töredezés oka lehet vitamin- vagy vízhiány is, valamint a nem megfelelő ápolás is közre játszhat. Tönkre tehetjük különféle kémiai anyagokkal, túl sok hajmosással, vagy ha nem megfelelően bánunk vele, például nem kíméletesen mossuk, fésüljük.
A mézes-tojásos pakolást könnyen és gyorsan össze lehet dobni otthon, az összetevőkben található vitaminok és tápanyagok pedig ápolják és óvják a hajvégeket, ráadásul gyönyörű fényt biztosít nekik.
A pakoláshoz szükséges összetevők:
1 tojás,
1 evőkanál méz,
fél bögre tej.
Válasszuk ketté a tojássárgáját és a fehérjét. A tejet egy kicsit melegítsük meg, öntsük bele egy tálba a fehérjét, a tejet és a mézet, majd dolgozzuk össze, és tegyük a hajunkra. Fél órát hagyjuk hatni, majd hideg vízzel öblítsük le. Heti egyszer-kétszer bevetni ezt a trükköt, ugyanis óvja hajvégeket és megelőzi, hogy újra töredezetté váljon a hajunk.
Ha szeretnénk megelőzni a problémát, a következő szempontokra figyeljünk oda:
Hidratálás.
A hidratálás nem csupán a bőrnek fontos, hanem a hajnak is.
Proteinben gazdag étkezés.
A proteinben gazdag táplálkozás megállítja a hajhullást, s a haj növekedését és dús állagának elérését is segíti.
Kerüljük a hajszárítót!
Nyáron könnyen kiiktathatjuk, hiszen a meleg levegőn gyorsan szárad a haj, télen azonban használjunk hővédő készítményeket a forró levegős hajszárítás előtt, illetve próbáljuk távolabb tartani a hajszárítót a hajuktól.
Ne tupírozzunk.
Ennek hatására megtörik a haj. Helyette használjunk inkább volumennövelő habot.
Használjunk selyempárnát!
A selyem sokkal puhább anyag, jobban csúszik rajta a haj, így nem kuszálja össze a szálakat, és nem tesz kárt a szerkezetükben.
Rendszeresen járjunk fodrászhoz!
Legjobb, ha két-három havonta elmegyünk egy frissítő vágásra, ami segít megszabadulni az elhalt végektől.
Nincs olyan nő, aki ne találkozott volna már töredezett hajvégekkel. Ha okoztak már kellemetlen perceket, akkor a fenti tanácsok kipróbálásával megóvhatjuk hajunk szerkezetét.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.