Egyszerű házi módszerek töredezett hajra
- Dátum: 2024.03.14., 17:35
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- forró levegő, hajápolás, hajfestés, hajmosás, hajszárító, hajszerkezet, hajvég, hővédő készítmény, károsít, pakolás, protein, rugalmas, sérült, töredezett, tupíroz, vitaminhiány, vízhiány
A töredezett hajvégektől nagyon nehéz megszabadulni, hiszen sajnos csak az olló segíthet eltüntetni őket. Vannak pakolások is, amelyek sokat segíthetnek a haj állapotán, s képesek megállítani a további károsodást.
A hajtöredezés hátterében sokféle probléma állhat, többek közt vitaminhiány, belső dehidratáltság, a gyakori, drasztikus hajfestés és a nem megfelelő hajápoló termékek használata. A folyamat megállítása nem lehetetlen, de komoly változásokat kell beiktatni a hajkezelést illetően.
A haj szerkezetét tekintve a töredezés során a hajszál külső rétege sérül meg, ami védené a hajszálakat, így az alatta lévő szerkezet apró rétegekre csúszik szét. Sajnos ilyenkor a hajszál vége már nemcsak rugalmatlan, hanem sérült is és elveszíti fényét, rugalmasságát.
Mitől töredezhet a hajunk?
Vannak olyan hétköznapi dolgok, melyek károsítják a hajat, ilyen a túl szoros hajgumi, hajcsat, de károsíthatja a hajat a túl forró hajszárító, a hajegyenesítő is.
A töredezés oka lehet vitamin- vagy vízhiány is, valamint a nem megfelelő ápolás is közre játszhat. Tönkre tehetjük különféle kémiai anyagokkal, túl sok hajmosással, vagy ha nem megfelelően bánunk vele, például nem kíméletesen mossuk, fésüljük.
A mézes-tojásos pakolást könnyen és gyorsan össze lehet dobni otthon, az összetevőkben található vitaminok és tápanyagok pedig ápolják és óvják a hajvégeket, ráadásul gyönyörű fényt biztosít nekik.
A pakoláshoz szükséges összetevők:
1 tojás,
1 evőkanál méz,
fél bögre tej.
Válasszuk ketté a tojássárgáját és a fehérjét. A tejet egy kicsit melegítsük meg, öntsük bele egy tálba a fehérjét, a tejet és a mézet, majd dolgozzuk össze, és tegyük a hajunkra. Fél órát hagyjuk hatni, majd hideg vízzel öblítsük le. Heti egyszer-kétszer bevetni ezt a trükköt, ugyanis óvja hajvégeket és megelőzi, hogy újra töredezetté váljon a hajunk.
Ha szeretnénk megelőzni a problémát, a következő szempontokra figyeljünk oda:
Hidratálás.
A hidratálás nem csupán a bőrnek fontos, hanem a hajnak is.
Proteinben gazdag étkezés.
A proteinben gazdag táplálkozás megállítja a hajhullást, s a haj növekedését és dús állagának elérését is segíti.
Kerüljük a hajszárítót!
Nyáron könnyen kiiktathatjuk, hiszen a meleg levegőn gyorsan szárad a haj, télen azonban használjunk hővédő készítményeket a forró levegős hajszárítás előtt, illetve próbáljuk távolabb tartani a hajszárítót a hajuktól.
Ne tupírozzunk.
Ennek hatására megtörik a haj. Helyette használjunk inkább volumennövelő habot.
Használjunk selyempárnát!
A selyem sokkal puhább anyag, jobban csúszik rajta a haj, így nem kuszálja össze a szálakat, és nem tesz kárt a szerkezetükben.
Rendszeresen járjunk fodrászhoz!
Legjobb, ha két-három havonta elmegyünk egy frissítő vágásra, ami segít megszabadulni az elhalt végektől.
Nincs olyan nő, aki ne találkozott volna már töredezett hajvégekkel. Ha okoztak már kellemetlen perceket, akkor a fenti tanácsok kipróbálásával megóvhatjuk hajunk szerkezetét.
A kézfertőtlenítők árnyoldala

A kézfertőtlenítők mindennapjaink részévé váltak, mióta 2020-ban a Covid járvány során elterjedtek megelőzésképpen. Azonban ez nem egy olyan csodaszer, amit csak úgy a végtelenségig lehet használni és semmi egészségügyi hátránya nem lesz. A bőrünk sokszor hálátlanul fogadja ezt, a különböző adalékanyagok és alkoholtartalom miatt.
A Montessori alapelvek

Maria Montessori, olasz orvosnő és pedagógus, a róla elnevezett pedagógiai-pszichológiai nevelési módszerek kidolgozója, mely teljesen forradalmasította a XX. századi gyereknevelést.
Mi az a kapszula ruhatár?

A „kapszula ruhatár” (angolul: capsule wardrobe) egy olyan ruhatár, amely tudatosan válogatott, kevés, de jól kombinálható alapdarabokból áll. A célja az, hogy kevesebb, de jobb minőségű ruhánk legyen, amelyeket hosszabb ideig tudunk hordani.
Milyen problémák esetén ajánlott a kompressziós harisnya?

A kompressziós harisnya egy speciális ruhadarab, amely a lábakon és a lábfejeken kifejtett nyomás segítségével javítja a vérkeringést, és megelőzi a visszerek kialakulását. Különböző erősségű nyomást fejt ki, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Gyógyászati segédeszközként hasznos, és különösen hasznos krónikus vénás elégtelenség, visszér, nyiroködéma, valamint trombózis megelőzésében.
Lupusz, a rejtőzködő betegség

Aki nézett az elmúlt 10-15 évben tévéműsort, annak nem lesz ismeretlen a lupusz szó hangzása, de valóban tudjuk, hogy mi is az?!