Skinimalizmus – minimalista bőrápolás
- Dátum: 2024.05.03., 12:37
- Erdős Dorka
- képek:pexels.com
- bőrápolás, fényvédő, időspórolás, lemosó
Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!
Sok embernek berögződött az elmúlt évek iránymutatásai alapján, hogy minél több kencét, ápolót, hidratálót, különféle szereket, pakolásokat és kezeléseket vet be valaki, annál szebb és tökéletesebb bőrrel fog kilépni az ajtón. Gondoljunk csak azokra az időkre, amikor annyi alapozót és mindenféle sminkterméket volt trendi az arcra kenni, hogy szinte vakolókanál kellett hozzá, ez alá pedig előszeretettel kentek ezerféle hidratálót és egyebet. Igen, ezek voltak a 2000-es évek. Mára eljutottunk oda, hogy a szépség nem a sminktől függ, hanem attól, ami alatta van. Mindenki úgy szép, ahogy van és az ápoltság a kevesebb néha több elven kezdett el érvényesülni.
Őszinte leszek, három gyerek mellett, anyuka módban, homeofficeban nem foglalkozom sokat a sminkeléssel, hiszen a kutyát sem érdekli napközben, mennyire vagyok zombi, de arra odafigyelek, hogy mindig helyesen tisztítsam a bőröm, bekenjem, mert nagyon száraz,és, ha smink kell, akkor csak egy kis „hibajavító”, nagyfényvédő, szempillaspirál, szemceruza és rohanok is tovább. A skinimalizmus pont nekem, időhiányos anyukának való. Mindezek mellett nagyon fontos, hogy nem csak az időbeosztásunknak lesz ez jó, hanem a pénztárcánk is hálás lesz, mert nem fogunk felhalmozni rengeteg terméket, amiket majd lejárat körül dobálhatunk ki. Nézzük, mi is kell hozzá!
Először is meg kell keresnünk a bőrünknek legmegfelelőbb lemosót. Én először mindig megmosom vízzel az arcom, utána pedig egy száraz bőrre való lemosót használok. Ez kitisztítja a pórusokat, lemossa a mikro-szennyeződéseket, ami pedig megengedi azt, hogy a következő fázisban a hatóanyagok jobban fel tudjanak szívódni. Akinek problémásabb bőre van, pattanásos, gyulladt bőre van, mindenképpen keressen erre egy szérumot, érdemes kozmetikust megkérdezni erről. A száraz bőrűek, mint én, fektessenek hangsúlyt a hidratálásra. Sokan gondolják, hogy nem kell fényvédőt használni, mert nem felégős típusok, pedig az arc öregedésének egyik okozója a túlzott napfény.
Tessék télen, nyáron napfényvédőt használni, a drogériák polcai tele vannak olyan termékekkel, amik nem csak alapozónak jók, hanem védenek a káros UV sugaraktól is. Szóval kettő az egyben, ez is spórolás idővel és pénzzel is. Azért ne kapkodjunk, hagyjunk időt a jótékony hatóanyagok felszívódására, és arra is fordítsunk figyelmet, hogy vannak bizonyos esetek, amikor egymás után két különböző hatóanyagú kenceficét nem használhatunk, kell egy kis hatóidőt hagyni.
Ezután sminkelhetünk, vagy tekinthetünk a tükörbe a natúr szépségünkkel, ki hogyan érzi jó magát. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet kipróbálni új dolgokat, vagy nem lehet egy- egy arcmaszkot feldobni. Kísérletezzünk bátran, hátha jobb és hatékonyabb dolgokat fedezünk fel.
A skinimalizmus segít időt, energiát és pénzt spórolni, és abban is partnerünk lesz, hogy ne terheljük le bőrünket a túlzott kenegetéssel. Védjük a bőrünket és közben a természetet is, hiszen kevesebb csomagolási hulladékot termelünk.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.