Miért hasznos a masszázs?
- Dátum: 2024.06.15., 19:09
- Martinka Dia
- képek: pixabay
- baba, babamasszázs, ellazít, hasfájás, masszázs, masszázs ágybetét, masszázsfotel, mozgásszervi betegségek, natúr olajok, pozitív élettani hatás, vérkeringés
Egy jó masszázs fellazítja a feszes, görcsös izmokat, megszünteti a fájdalmat, és jól kiegészíti a mozgást. Krónikus mozgásszervi betegségek esetén általában a terápia része.
A masszázs nemcsak azoknak fontos, akik sportolnak vagy fizikai munkát végeznek, netán fájdalom, mozgásszervi panaszok vagy izomgörcsök enyhítése érdekében keresik fel időről időre a masszőrt, hanem olyanoknak is ajánlott, akik a stressz leküzdésében és az általános egészségi állapot javításában keresnek megoldást.
A rendszeres masszázs az egész testre hatással van, javítja a keringést, csökkenti a vérnyomást, a pulzust, javítja a nyirokáramlást, elősegíti a méreganyagok ürülését, ezen felül serkenti az endorfintermelést, amely boldogsághormonként ismert.
A masszázs önmagában nem gyógyítja a panaszokat, de nagyon jó kiegészítője az aktív kezeléseknek. A rendszeres masszázs javítja a teljesítményt, növeli a rugalmasságot, csökkenti az izomlázat, a regenerálódáshoz szükséges időt.
Ma már sokféle masszázsfajta közül választhatunk.
Vannak európai eredetű masszázsok, mint a svédmasszázs, és keletiek, amelyek közül a thai masszázs, mely a test különböző izomcsoportjait mozgatja ki.
Megengedhetem én ezt magamnak?
Erre a kérdésre a határozott válasz, hogy: igen! Fordítsunk időt egészségünk megőrzésére és a betegségek megelőzésére! A masszázs amellett, hogy ellazít és megnyugtat, testünket és lelkünket is gyógyítja. Nem mindenkinek van azonban lehetősége szabadidejéből arra áldozni, hogy rendszeresen masszőrhöz járjon, de szerencsére ma már számukra is van megoldás.
Bár igen borsos a különböző masszázsfotelek ára, léteznek pénztárcabarátibb megoldások, úgy, mint masszírozó ülésbetétek, masszázs ülés betétek, masszázs székbetétek és ágybetétek, melyek igazán kellemes masszázs élményt nyújtanak.
Masszázst a babáknak is javasolhatjuk?
Számos pozitív élettani hatást is elérhetünk, ha rendszeresen masszírozzuk kisbabánkat. A babamasszázst egészen korán, akár már a születést követő hetekben elkezdhetjük, mely valódi élvezetet jelenthet a kicsiknek és számos pozitív hatással bírhat.
A babamasszázs előnyei széleskörűek: általános nyugtató hatása mellett többek között ellazítja az izmokat, enyhíti az emésztési panaszokat, serkenti a baba emésztőrendszerét, illetve az oxigéndús vér keringését. A gyakorlatokkal még a fogzás időszakát is elviselhetőbbé tehetjük.
Hogy készüljünk rá?
A masszázs egy testet és lelket melengető, pihentető vagy épp frissítő terápia, amire érdemes kicsit felkészültebben érkezni. Mielőtt masszázsra indulunk, érdemes elolvasni Dorka kollegám cikkét, aki remekül összefoglalta, hogyan készüljünk rá, az alábbi linken megtekinthetik a teljes írást:
https://hajraegeszseg.hu/cikk/2024-05-08/masszazsra-indulsz-igy-keszulj-ra
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.