Menü

Miért hasznos a masszázs?

Egy jó masszázs fellazítja a feszes, görcsös izmokat, megszünteti a fájdalmat, és jól kiegészíti a mozgást. Krónikus mozgásszervi betegségek esetén általában a terápia része.

A masszázs nemcsak azoknak fontos, akik sportolnak vagy fizikai munkát végeznek, netán fájdalom, mozgásszervi panaszok vagy izomgörcsök enyhítése érdekében keresik fel időről időre a masszőrt, hanem olyanoknak is ajánlott, akik a stressz leküzdésében és az általános egészségi állapot javításában keresnek megoldást.

A rendszeres masszázs az egész testre hatással van, javítja a keringést, csökkenti a vérnyomást, a pulzust, javítja a nyirokáramlást, elősegíti a méreganyagok ürülését, ezen felül serkenti az endorfintermelést, amely boldogsághormonként ismert.

A masszázs önmagában nem gyógyítja a panaszokat, de nagyon jó kiegészítője az aktív kezeléseknek. A rendszeres masszázs javítja a teljesítményt, növeli a rugalmasságot, csökkenti az izomlázat, a regenerálódáshoz szükséges időt.

Ma már sokféle masszázsfajta közül választhatunk.

Vannak európai eredetű masszázsok, mint a svédmasszázs, és keletiek, amelyek közül a thai masszázs, mely a test különböző izomcsoportjait mozgatja ki.

Megengedhetem én ezt magamnak?

Erre a kérdésre a határozott válasz, hogy: igen! Fordítsunk időt egészségünk megőrzésére és a betegségek megelőzésére! A masszázs amellett, hogy ellazít és megnyugtat, testünket és lelkünket is gyógyítja. Nem mindenkinek van azonban lehetősége szabadidejéből arra áldozni, hogy rendszeresen masszőrhöz járjon, de szerencsére ma már számukra is van megoldás.

Bár igen borsos a különböző masszázsfotelek ára, léteznek pénztárcabarátibb megoldások, úgy, mint masszírozó ülésbetétek, masszázs ülés betétek, masszázs székbetétek és ágybetétek, melyek igazán kellemes masszázs élményt nyújtanak.

Masszázst a babáknak is javasolhatjuk?

Számos pozitív élettani hatást is elérhetünk, ha rendszeresen masszírozzuk kisbabánkat. A babamasszázst egészen korán, akár már a születést követő hetekben elkezdhetjük, mely valódi élvezetet jelenthet a kicsiknek és számos pozitív hatással bírhat.

A babamasszázs előnyei széleskörűek: általános nyugtató hatása mellett többek között ellazítja az izmokat, enyhíti az emésztési panaszokat, serkenti a baba emésztőrendszerét, illetve az oxigéndús vér keringését. A gyakorlatokkal még a fogzás időszakát is elviselhetőbbé tehetjük.

Hogy készüljünk rá?

A masszázs egy testet és lelket melengető, pihentető vagy épp frissítő terápia, amire érdemes kicsit felkészültebben érkezni. Mielőtt masszázsra indulunk, érdemes elolvasni Dorka kollegám cikkét, aki remekül összefoglalta, hogyan készüljünk rá, az alábbi linken megtekinthetik a teljes írást:

https://hajraegeszseg.hu/cikk/2024-05-08/masszazsra-indulsz-igy-keszulj-ra

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.