Menü

Holdállások hatása szervezetünkre

Mindig is érdekelte az embereket, hogy a bolygók milyen hatással vannak életünkre és szervezetünkre. Ide tartozik a Hold, ami bármily furcsán hangzik, mégis nagy befolyással van a mindennapjainkra.

A Hold az az égitest, ami számunka nem az éjszakát jelképezi, hanem szorosan kapcsolódik a bolygónkhoz. A Hold fázisai hatással vannak a természeti változásokra, a természeti tényezők pedig minket is sok mindenben befolyásolnak. Arisztotelész szerint a Hold ugyanúgy hat az agyunkra, mint a tengerekre, hiszen azt is víz veszi körül, mivel azt tudjuk, hogy az ár-apály változását a Holdhoz kötjük.

A Holdnak négy fázisát jegyezték fel. Az első az újhold, ezt akkor láthatjuk, amikor a nappal egy vonalba helyezkedik. Ilyenkor csak egy sötét kör látszódik. Ez egy kreatív, mozgalmas időszakot hoz nekünk, nagyon energikusnak és erősnek érezhetjük magunkat. Ezt az időszakot érdemes kihasználni valami új megalkotására, vagy újdonság kipróbálására. Ügyelni kell a kellő mennyiségű pihenésre is, mivel nehezebben tűrjük a stresszes behatásokat. Körültekintőnek kell lennünk, ha szív- és érrendszeri panaszokkal küzdünk, mivel ezek ebben az időszakban felerősödhetnek. A növő Hold fázisában az égitest a Nap felé kezd fordulni, ettől pedig egyre többet látunk belőle.

Ezt a pompás, két hetes időintervallumot tekinthetjük a testi-lelki megújulás időszakának, hiszen a Hold is megújul. Ezekben a napokban fontos, hogy a lehető legtöbb tápláló vitaminnal és ásványi anyaggal lássuk el testünket. Ne ijedjünk meg, ha a tükörbe nézve, vagy a mérlegre állva többletet látunk, mivel szervezetünk ilyenkor törekszik a víz visszatartására. Következik a telihold fázis, amiről sok mendemonda és hiedelem kering a világban. Úgy tartják, hogy teliholdkor képesek vagyunk megbolondulni, vagy jó alvásunk is cserben tud hagyni minket. Indulatosabbak vagyunk, nehezebben koncentrálunk a feladatainkra, lelassul szerveztünk működése, ezzel együtt emésztésünk is, fáradtabbak és lustábbak lehetünk. Végül a fogyó Hold fázisa zárja a sort.

Ilyenkor egyre kevesebbet látunk belőle a Földről, mivel egyre kevésbé világítja meg nekünk a Nap. Ebben az időszakban érdemes szanálni, mind lelkileg, mind testileg megszabadulni a rossz dolgoktól, vagyis kezdhetünk egy fogyókúrába, ha úgy kívánja szervezetünk. Fájdalmaink erősödhetnek, viszont könnyebben feledésbe merülhetnek a betegségek. Ebben az időszakban érdemes elkezdeni a káros szenvedélyekről való lemondást is.

A Hold állása nem csak a Föld természeti ritmusát határozza meg, hanem szervezetünkre is komoly hatással lehet. Amennyiben megfigyeljük a fázisokat, bioritmusunk is igazodhat pár ezen égitest állásához.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.

A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.

A hiány érzése egy jóléti világ közepén

A XXI. század embere furcsa ellentmondásban él. A történelem során soha nem volt még ennyire kényelmes, biztonságos és kiszámítható az élet, mint manapság. A technológia kitágította a lehetőségeket, szolgáltatások sokasága könnyíti meg a mindennapokat, és a fejlett országokban a legtöbben szinte korlátlanul hozzáférhetnek lehetőségekhez és szórakozáshoz. Ennek ellenére érezhetjük úgy, hogy valami mégsem jó. Hová tűnik a vidámság, és miért olyan nehéz jól érezni magunkat, amikor látszólag semmi sem hiányzik.

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?