Menü

Öregségi foltok eltüntetése házilag

A napfény csak az egyik összetevő, ugyanis a foltok megjelenésében szerepet játszhat például az öregedés, a genetika, bizonyos gyógyszerek, vitaminhiány, a stressz vagy a várandósság is. Ha a kiváltó okokat elkerüljük, például azzal, hogy rendszeresen használunk fényvédő krémet vagy kiegyensúlyozottan, egészségesen táplálkozunk.

De mit tehetünk a foltok ellen akkor, ha azok már kialakultak? Számos kozmetikai készítmény, világosító krém vagy éppen szalonban elérhető kezelés javíthat a bőrünk állapotán, de mi inkább néhány otthon is elérhető, kíméletesebb módszert ismertetünk.

Ricinusolaj

A ricinusolajnak számos pozitív hatása van az egészségünkre, illetve a szépségünkre, többek között serkenti a haj és a szempillák növekedését, de nagyszerű arctisztító is egyben. Gyógyító és tonizáló hatásának köszönhetően a sötétebb foltok ellen is alkalmazható . Egyszerűen masszírozzuk be az érintett területbe, majd hagyjuk hatni legalább egy órán keresztül, és langyos vízzel öblítsük le.

Kurkuma

A kurkumát évezredek óta használják az ázsiai országokban, külsőleg és belsőleg is, a nyugati orvoslás pedig az elmúlt évtizedben kezdett igazán felfigyelni a kurkuma gyógyító, gyulladáscsökkentő, regeneráló hatásaira. A kurkumás arcpakolás nemcsak a foltokat halványítja, de az esetleges gyulladásokat is csökkenti és regenerálja is a bőrt. Az arcpakoláshoz keverjünk össze 1 mokkáskanál őrölt kurkumát, 2-3 evőkanál csicseriborsó-lisztet, 1-1 teáskanál tejet és olívaolajat, és facsarjuk bele egy fél citrom levét is. A pasztát kenjük fel az érintett területekre, hagyjuk tíz percig hatni, majd meleg vízzel öblítsük le.

Író és joghurt

Az íróban és a joghurtban is nagy mennyiségben található tejsav, mely enyhén hámlasztó hatású, így halványítja az esetleges barnás foltokat és puhábbá, simábbá teszi a bőrt. Az író és a joghurt különböző arcpakolások alapja lehet . Egyszerűbb, de ugyanolyan hatékony módszer, ha egy vattapamacs segítségével áttöröljük az arcot az íróval vagy a joghurttal.

Almaecet

Az almaecetnek számos gyógyító, egészségmegőrző hatása ismert, többek között a haj öblítésére, a bőr tonizálására is használhatjuk. Az almaecet savas hatású, ennek köszönhetően eltávolíthajuk a segítségével az elhalt hámsejteket és a foltokat is halványíthatjuk. Kenjük közvetlenül az érintett területre egy vattapamacs segítségével.

Citromlé

A citromlé világosító hatása régóta ismert, ugyanakkor a benne található savaknak köszönhetően a bőrünk puhább, simább, egyenletesebb is lesz. Egyszerűen dörzsöljük be a bőrünket egy félbevágott citrommal, majd húsz perc elteltével öblítsük le langyos vízzel.

Ha nagyon érzékeny a bőrünk, higítsuk a citromlevet rózsavízzel. A citrom kifacsart levét cukorral vagy sóval is keverhetjük, ez a paszta nagyon hatékony, puhító hatású bőrradír.

Az érzékeny bőr okai

Az érzékeny és reaktív bőrt kellemetlen érzések - bizsergés, feszülő érzet, viszketés vagy égő érzet - jellemzik, amelyek néha szárazsággal és bőrpírral is együtt járnak. Bármilyen bőrtípus, legyen az száraz, zsíros vagy kombinált, érzékennyé válhat. Az érzékeny bőrre jellemző tünetek folyamatosan jelentkezhetnek, vagy bizonyos belső és külső tényezők is előidézhetik.

Az alacsony transzferrin szaturáció negatív hatásai

A transzferin szaturáció (TSAT) egy laboratóriumi vizsgálat, amely a szervezetben lévő vas szállításáért felelős fehérje, a transzferin telítettségének mértékét jelzi. A transzferin szaturáció százalékos arányban fejezi ki azt, hogy a transzferin hány százaléka van vasat tartalmazó állapotban.

A trombocitapénia tünetei

A trombocitopénia olyan állapot, amikor a vérben a vérlemezkék (trombociták) száma alacsonyabb, mint a normálértéke. A vérlemezkék fontos szerepet játszanak a vér koagulációs folyamataiban, vagyis a véralvadásban. Amikor egy ér sérül, a vérlemezkék összetapadnak és aktiválódnak, hogy megállítsák a vérzést.

Éjszakai lábgörcs

Sokaknak ismerős a kínzó fájdalom, mely sokszor éjjel, a legkedvesebb álmunkban tör ránk, amikor is begörcsöl a lábunk. Ennek több oka is lehet.

P-vitamin – mit tudsz róla?

A vitaminok skálája igen széleskörű, a többségét ismerjük is, napi szinten hallunk jelentőségükről, de vannak olyan vitaminok, amiket kevésbé ismerünk, pedig ugyanolyan fontosak egészségünk szempontjából.