Fontos tudnivalók a parfümökről
- Dátum: 2024.08.19., 05:18
- Udvari Fanni
- pexels.com
- csomagolás, esszencia, illat, márka, minőség, öltözködés, parfüm, termék
Lenyűgözte egy parfüm, és legszívesebben állandóan élvezné az illatát? Alaposan nézze meg a csomagolást, mielőtt megvenné a terméket. Ugyanis itt olvashatja el, hogy milyen koncentrációról van szó. Az illat erősségét (azaz hogy milyen sokáig érzi rajtunk a környezetünk) a koncentrált alkoholban lévő illóolajok aránya határozza meg.
Az alkohol nagyon fontos összetevő, mert gondoskodik az illat felszívódásáról a bőrbe, és arról is, hogy ezután érezhető legyen körülöttünk. Egyébként éppen a bőrrel érintkező alkohol okozza, hogy a parfüm mindenkin kicsit másképp illatozik. Ez annak köszönhető, hogy mindenkinek kicsit más a személyes illata, amely befolyásolja az idegen illatanyagokat is.
EdC, EdT és más rövidítések – mit jelentenek?
Már említettük, hogy az illóolajok mennyisége szabja meg a parfüm típusát, és emellett a parfüm árát is meghatározza. Ebből a szemszögből öt alapvető csoportra oszthatjuk a parfümöket.
Eau Fraîche – 3%-nál kevesebb illatanyag
Eau de Cologne (EdC) – 3–5% illatanyag
Eau de Toilette (EdT) – akár 8% illatanyag
Eau de Parfum (EdP) – 8–15% illatanyag
Parfum (P) – akár 30% illatanyag
A legkevesebb illóolaj az összes termék közül az Eau Fraîche-ekben található. Az Eau Fraîche illóolaj-tartalma általában 3%-nál alacsonyabb. Ezek nagyon könnyed illatok, amelyeket például a természetben vagy otthon érdemes viselni. Friss érzetet keltenek, de hosszan tartó illatra ne számítsunk. Ezekre a termékekre jellemző az alacsony ár.
3–5% illatanyagot tartalmaznak az EdC – Eau de Cologne jelölésű parfümök, azaz a kölnik. Ezek is inkább a könnyed illatok közé sorolhatóak. Nem érezhetőek túl sokáig, ezért néhány óra elteltével érdemes újra magunkra permetezni őket.
Az EdT jelölésű Eau de Toilette-ek viszonylag jó minőségűeknek minősülnek az erősség szempontjából. Igen, az Eau de Toilette talán a legismertebb kategória, amely akár 8% illóolajat tartalmaz. Mindennapos viseletre ideális illatok, amelyek jellegzetesek, mégsem túl intenzívek.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.