Az eltávolodás okai
- Dátum: 2024.09.08., 16:13
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
A szeretethiány nagyon sokféle lehet. Ráadásul nagyon alattomos dolog, hiszen sokszor észre se vesszük a lassan gyérülő bókokat, kedves pillantásokat, érintéseket. Mire észbe kapunk, sokszor már szinte alig vannak jelen ezek a hétköznapjainkban. Pedig ha kiürül a szeretet tartályunk, nekünk se lesz miből adni. Sajnos ez a folyamat egy negatív spirálban folytatódhat és ha időben nem vesszük ezt észre és nem fordítjuk meg a folyamatot, akkor csak nőni fog a távolság.
Amikor egy pár egyik tagja rendszeresen visszahúzódik, kerüli a másik társaságát, annak mindig oka van. Ez általában lelkiismeretfurdalásra vezethető vissza. Az illető kerüli a másikkal való közvetlen érintkezést, minél kisebb teret adva, hogy kiderüljön a titka.
Milyen titkokról lehet szó, amitől lelkiismeretfurdalást érezhet az egyik fél?
Megbántotta a párját. Nem kért bocsánatot, nem dolgozták fel. Megbántani a másikat tudjuk tettekkel, szavakkal, vagy mulasztással (erről a későbbiekben még lesz szó).
Valamit titkol. A titok egy kapcsolatban óriási teher a titkolózó fél számára. Állandóan benne van a frusztráció amiatt, hogy vajon mikor derül ki. Lehet ez
egy új munka elfogadása, amiről tudja, hogy a párja nem támogatná,
egy olyan családi információ, amit valamiért nem akarunk a párunkkal megosztani, vagy nem merünk
lehet akár betegség is, amit megint csak nem merünk megbeszélni a párunkkal
természetesen lehet akár egy harmadik fél felbukkanása is már az életünkben, de ez egy egész más kategória.
Mindegyik esetben az őszinteség lehet csak a megoldás.
Az első esetben az, ha beismeri, hogy megbántotta a társát, megérti, átérzi, hogy az mit érezhet és őszintén bocsánatot kér. A többi esetben pedig fel kell vállalni az egyedül cipelt teher megosztásának kockázatát. Ha nem nagy még a távolság közöttük, akkor a jó esetben ilyenkor támogatólag fordul a társa felé a másik fél, ami óriási megkönnyebbülést tud okozni. Ez pedig csökkenti a távolságot.
Az elfejlődés során a pár egyik tagja egy új irányban kezd el fejlődni. Lehet ez akár sport, akár spirituális fejlődés, de egy új hobbi, vagy szakma. Akár a munkahelyen történő karrier gyors felívelése. Ez nagyon sok új elfoglaltsággal, máshová irányított figyelemmel jár, amit a párjától von el. Amikor a pár valamelyik tagja elkezd gyors ütemben fejlődni egy új irányba, akkor akarja, nem akarja, ez a társára is hatással lesz, neki is változásokat kell az életében hoznia. Három lehetőség van ennek a helyzetnek a megoldására.
Ha van kedve és lehetősége, akkor tarthat a párjával ezen az úton.
Ha ehhez nem érez affinitást, akkor találhat magának egy saját új hobbit.
Ha egyikhez sincs kedve, akkor viszont a háttérben maradva, a párját támogatva és érdeklődésével kísérve követheti figyelemmel.
A második két megoldás esetén nagyon fontos, hogy érdeklődéssel és támogatással forduljanak egymás felé, vagy a passzív fél az aktív felé. Az elfejlődött félnek pedig teljesen átlátszó életet kell élnie, megelőzve a féltékenység kialakulását.
Az, hogy egy ilyen változást a pár mennyire sikeresen, a kapcsolatuk bővítéseként tudják megélni, nagyban múlik azon, hogy milyen és mennyi közös elfoglaltságuk, hobbijuk, minőségi idejük. Amennyiben nem sok és a fenti megoldásokra nem figyelnek, akkor sajnos a fokozatos elfejlődés eltávolodással fog együtt járni és ez előbb-utóbb szakításhoz fog vezet.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A lovasterápia jótékony hatásai

A lovasterápia, hippoterápia és a kapcsolódó állatsegített terápia egyre nagyobb figyelmet kap világszerte, ugyanakkor hazánkban még kevéssé ismert és hozzáférhető módszer. Pedig ezek az eljárások nemcsak érzelmi és pedagógiai előnyökkel járnak, hanem mozgásterápiás hatásuk is jelentős.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”