Menü

Kávét kollagénnel? Igen!

A kollagén szóval gyakran találkozunk, kozmetikumok összetevői, étrendkiegészítők fontos elemei, táplálékkiegészítők, melynek bevitele bizonyos kor felett egyre indokoltabbá válik, azonban joggal kérdezik, hogy hogyan kerül a kávéba kollagén?

Tudom, hogy sokaknak nem új az információ, de kezdjük azért azzal, hogy mi is a kollagén?

Ragasztó? Lehetséges, ugyanis nevét egy görög szóból kapta, aminek a jelentése az, hogy „ragasztó”. A kollagén valójában egy fehérje, mely megtalálható a bőrben, a csontokban, az izmokban, a szalagokban, az inakban, csakúgy, mint az ízületekben és a porcokban. Legalább 28 különböző típusú kollagént tartanak számon.

Miért van erre szükségünk?

Mert nemcsak fiatalítja, rugalmassá teszi a bőrt, hanem csökkenti a ráncokat és támogatja a bőrünk egészségét, erősíti a csontokat és az ízületeket, fokozza a teljesítményt és az izomépítést, rövidíti a gyógyulás folyamatát, támogatja az emésztést.

A kollagénszint bizonyos kor után folyamatosa csökken, de veszít a szervezet belőle a dohányzásnak, magas cukorfogyasztásnak, túlzott napozásnak köszönhetően is.

Mi az a kor, ami felett csökken a kollagén termelődés?

A kollagén termelődése 25 éves kor környékén elkezd csökkenni, 40 éves kor környékén pedig már láthatóvá válnak az öregedés különböző tünetei. A bőr megereszkedik, rugalmatlanná, fakóvá válik az egész test területén, elvékonyodik és megjelennek a ráncok. De kollagén-hiányra kell gondolni akkor is, ha hullik a hajunk, töredezett a körmünk vagy ha a sportolás után vagy akár attól függetlenül is, egyre többször van izom, -ízületi fájdalmunk.

Az öregedési folyamat természetesen nem visszafordítható, de lassítható a kollagén pótlásával. Fontos elmondani, hogy szervezetünk is állít elő kollagént, de nem elegendő mértékben, így annak pótlása elengedhetetlen és itt kapcsolódunk a kávézási szokásainkhoz!

Hogy kerül a kávéba?

Akik szeretnek kávézni, nekik ajánlok egy finom táplálékkiegészítőt. Ez itt nem a reklám helye, ezért márkát és nevet nem említek, de létezik egy nagyon finom termék, kávékollagén néven fut és többféle ízben kapható.

A kávékollagén NEM kávé, hanem kávéba való vitaminos kollagénpor, létezik több ízben is, ki lehet próbálni a vanília, a karamell, capuccino, gesztenye ízeket, de akár natúr is fogyaszthatjuk, ha ezeket az aromákat inkább mellőznénk.

A kávézás élményét így összeköthetjük a kollagénfogyasztással is, méghozzá egy karamell ízű kávékollagénnel, melyből egy-két teáskanálnyit teszek a poharamba minden nap.

Kis túlzással talán azt mondhatom, hogy kávézunk és szépülünk.

Ha valaki nem kávézik, akkor is sokféle kollagént tartalmazó táplálékkiegészítő között válogathat a piacon, mindig érdemes megnézni mit tartalmaz, milyen összetevők vannak benne és abból mennyi hasznosul. Jó szépülést és jó egészséget!

A fülkürthurut jellemzői

A fülkürthurut, más néven Eustach-kürt gyulladás, gyakran a náthával és megfázással járó betegségek következményeként alakul ki. A fülkürt a középfület összeköti az orrüreggel, és feladata a légnyomás kiegyenlítése a dobhártya két oldalán. Amikor megfázunk, a fülkürt belső nyálkahártyája megduzzadhat, ami szűkülethez vagy akár elzáródáshoz vezethet. Ez fülzúgást, halláscsökkenést és füldugulást okozhat.

A pozitív és a negatív szorongás

A mai napig előfordul, hogy olyan dolgokon szorongok, amelyek már rég aktualitásukat vesztették. Bármennyire is kartávolságban vannak tőlünk a stresszkezelő stratégiákat hirdető oldalak, könyvek, tréningek, sőt már workshopok is, valahogy csak nem sikerül tartósan uralni ezt az érzést. Ugyanis teljesen kordában tartani nem is lehet. Azonban gondolunk rá abból a szempontból is, hogy mit vesz el tőlünk a bizonytalanság?

Mantrák, hogy kevesebbet szorongj

Valószínűleg minden ember életében vannak olyan helyzetek, amikor eluralkodik rajtuk az idegeskedés és ezt nehéz kezelni. Ebben segíthet pár mantra, ami gondolati úton erősíthet.

Orrcsepp-, vagy orrspray-függőség – akár egy hét alatt is kialakulhat

Mindenkinek ismerős az állandó orrdugulás, egy esetleges gyakori orrvérzés, az irritált nyálkahártya, mindenki volt már allergiás, náthás vagy influenzás. Az orrcsepp-függőség egy hét alatt is kialakulhat.

Arcüreggyulladásra természetes módszerek

Az arcüregek az orr két oldalán, a szemek alatt helyezkednek el. Az arcüreggyulladás lehet egyoldali, de akár mindkét oldalon is jelentkezhet egyszerre, mely jellegzetes tünete a lehajláskor, köhögésre fokozódó, szúró, pulzáló arcfájdalom, illetve az orrdugulás, bő orrváladék, hátsó garatfali csorgás és ingerköhögés. Milyen természetes módszerekkel egészíthetjük ki az orvosi kezelést?