Menü

Hogyan lépjünk túl az ünnepi találkozásokon?

A karácsony utáni időszak sokak számára kihívást jelenthet. A vidám sokszor kötelező jellegű összejövetelek és a szabadnapok után hirtelen visszazökkenni a mindennapok monotonitásába nem könnyű feladat. Ez az állapot fáradtsággal, levertséggel, sőt, időnként szorongással is járhat. De miért alakul ki ez az érzés, és hogyan kezelhetjük hatékonyan?

Az ünnepek köré gyakran irreális elvárások épülnek. Az emberek arra törekszenek, hogy minden tökéletes legyen: az ajándékok, az ételek és a családi összejövetelek is mind a papírforma szerint sikerüljenek. A karácsony után azonban ezek az elvárások elenyésznek és sokszor ürességet hagynak maguk után. Marad a mindennapi rutin és az, hogy próbálunk a hozzánk közel álló emberekkel kapcsolatot tartani, vagy éppen csak dolgozunk és dolgozunk. Az ünnepek utáni hideg és a korai sötétedés hatással van az energiaszintünkre és a hangulatunkra. Nem elég, hogy vége a karácsonyi jólétnek, de még a folyamatos borongós idő sem segít. A pihenés után nehéz visszazökkenni a munkába vagy az iskolába, emiatt a motiváció hiánya is gyakran kíséri ezt az időszakot.

Kis lépésekkel az ünnep után

Nem kell, hogy minden nap nagy célok eléréséről szóljon. Készítsünk egy listát az apró örömökről, mint például egy régóta tervezett film megnézése, egy jó könyv olvasása. Emellett egy séta a természetben vagy egy meleg ital elkortyolása a kedvenc bögrédből mindig jó élmény lehet, ezek segíthetnek abban, hogy energikusabbnak érezd magad. Az újévi fogadalmak helyett tűzzünk ki reális, kisebb célokat, amelyek segítenek motivációt nyerni. Például egy új hobbi kipróbálása, a rendszeres sportolás, vagy egy régóta halogatott projekt elkezdése mind-mind jó lépés lehet a megújulás felé. Azt, hogy a gyakorlat mit hoz, azt úgy is az új esztendő dönti el.

A közösségi élmények nem csak az ünnepek alatt fontosak. Szervezzünk találkozót a barátainkkal és családtagokkal. A kapcsolatot karácsony után is ápolni kell, személyesen és online is. Valamint az elhalasztott problémák kezelése stresszes lehet, de a halogatás csak növeli a szorongást. Kezdj kisebb és könnyebben megoldható feladatokkal, hogy elindítsd a folyamatot.

Ha a levertség hosszabb ideig fennáll, és a mindennapi életre is kihat, akkor is tudatosítsd, hogy ez egy normális reakció és adj időt magadnak a feldolgozásra. A szorongás gyakran csökken, ha megosztod valakivel az érzéseidet. Egy barát vagy családtag meghallgatása segíthet új nézőpontot találni a problémák kezeléséhez. Az ünnepek utáni időszak lehetőséget ad arra, hogy újraértékeljük céljainkat, visszanyerjük az egyensúlyt és megtaláljuk azokat az apró pillanatokat, amelyek boldoggá tesznek.

Az újévi lendület hajlamos arra, hogy túl sok feladatot vállaljunk magunkra. Fontos, hogy a teendőket priorizáljuk, és lépésről lépésre haladjunk. Készíts egy reális listát, amelyben csak néhány kulcsfontosságú cél szerepel. Valamint az ember szép lassan visszaszokik az ünnep utáni mindennapokhoz, amelyek aztán a következő évben is folytatódnak. A tél közepén is ott rejlik a remény a tavasz közeledtével – ne felejtsük el, hogy a szürke hétköznapok is tartogathatnak szépséget!

Minden, amit a piercingekről tudni érdemes

A piercingek kedvelt önkifejezési eszközök, hiszen rengeteg fajtájuk van és számos, nekünk tetsző ékszert vásárolhatunk, amit, mint egy fülbevalót variálhatunk, hogy éppen melyik illik az aznapi öltözetünkhöz. Itt olvashatsz arról, hogy hol érdemes szúratni, hogyan kell ápolni és milyen típusú piercingek vannak!

Ikigai, a japánok hosszú életének titka

Megannyi trükköt, praktikát, életmódbeli tanácsot olvashatunk az interneten, amikkel egészségesebbé és hosszabbá tehetjük életünket. A japánoknak egy igen kiforrott, régmúltba visszanyúló szabályrendszere van erre, és lássuk be, nekik bevált.

Motiváló tanácsok újévre

Egy szempillantás alatt átléptünk a 2025-ös esztendőbe, ilyenkor magunk is elgondolkozunk, vajon a saját kis életünkben mit tehetünk, hogy azt kiegyensúlyozottabban, motiváltabban, egészségesebben élhessük. Persze minden napra is tekinthetünk új kezdetként, új lehetőségként, de mint közhelyesen tudjuk, sokan újévtől szeretik elkezdeni megvalósítani a fogadalmaikat.
A következőkben néhány apró tippel szeretnénk segíteni olvasóinkat.

Télen még fontosabb, hogy segítsünk!

Tudom közhely, de gondoljunk csak bele, ha mindenki csak egy kicsit segítene, csak egy picit hozzátenne, csak egy keveset adna, mennyire nagy segítséget jelentene az állatmenhelyeknek! Ha kicsit többen vinnénk meleg takarót, plédet, tápot, szalmát, bármit! Kutyamenhelyen jártunk a családdal.

Újévi hagyományok itthon és a világban

Mindannyian jól ismerjük az itthoni szilveszteri szokásokat: az ünnepi ételeket, a „tiltólistás” ételeket és szokásokat, anyukám lencselevesét, amit minden évben akaratom ellenére illően megeszek, a szerencsehozó malacot, a koccintásokat.