Menü

Hagyjuk unatkozni a gyereket, unokát!

Hurrá, végre unatkozik a gyerekem! Nem, nem ment el az eszem, vagyis már rég, de most nem ez a lényeg. Miért jó, ha ezt halljuk:

"Anya/Apa unatkozom!" Pedig ez egy olyan mondat, amit szülőként gyakran hallunk. Azonban pszichológusok szerint nem is akkora baj. Na miért is?

Milyen szempontok szerint gondolják a szakértők, hogy az unalom hasznos? Kinek? Miért? Mitől lenne hasznos? Kinek jó?

Nos, az elsődleges ok: az unalom jótékonyan hat a kreativitásra! Bizony!

Az elménk aktívabb és többet dolgozik, amikor elfoglaltságot keresünk, mint akkor, amikor nincs éppen mit tenni és ez a gyerekekre is igaz. Ha unatkozik a gyerek, akkor fejleszteni kezdi a képzelőerejét.

Az unalom jótékonyan hat a közérzetre.

Kimutatták, hogy az emberek elkezdenek több jelentőséget tulajdonítani azoknak a dolgoknak, amelyeket elértek az életben. Az unalom lehet a feldolgozás időszaka, amikor átgondolunk dolgokat, ez pedig pszichésen erősebbé tesz.

Az unalom motiválttá tesz.

A szülők nem lehetnek ott a nap minden pillanatában, nem tudják mindig szórakoztatni a gyermeküket. Ezért a gyermeknek meg kell tanulnia saját magát motiválni.

Az unalom érdekes? Igen!

Ha a szülő minden idejét azzal tölti, hogy a gyermekét szórakoztassa, akkor nem kell a gyereknek megtanulnia, hogyan szórakoztassa saját magát. Az unalom arra tanít bennünket, hogy találhatunk új módszereket a figyelmünk lekötésére és problémáink megoldására.

Mi történik pontosan az agyban, ha unatkozunk?

Az unalomnak általánosságban rossz híre van, mivel sokan úgy hiszik, hogy az unatkozás egyet jelent a produktivitás hiányával. Pedig egy kutatás szerint unatkozni jó, mivel segíthet felturbózni a kreativitásunkat. Egy kutatás szerint még az állatok is szoktak néha unatkozni. A Washington-i Egyetem kutatói úgy határoztak, hogy utánajárnak, pontosan mi történik az agyunkban ilyenkor.

A szakemberek arra jutottak, hogy vannak, akik nagyon rosszul viselik az unalmat, ami hatással lehet a közérzetükre, hajlamosabbak a mentális egészségügyi problémákra, különösen a szorongásra és a depresszióra.

Azoknál azonban, akik a mindennapokban jól viselik az unalmat, unatkozás közben a bal, míg azoknál, akik rosszabbul tűrik, inkább a jobb félteke az aktívabb.

Szombat van, még javában tart a hétvége, mit kell tennem és gondolnom, mi a jó, mennyit unatkozzon a gyerek? A pszichológus tanácsa szerint nem kell minden percet betervezni, nem kell túlgondolni a programokat. Sok pszichológus tanácsa szerint a strukturálatlan idő éppoly fontos, mint a tervezett, szervezett tevékenységek. A szülő jó esetben felismeri, hogy mikor unatkozik a gyermek „hasznosan”, és mi az, amikor érdemes közbeavatkozni.

Hogyan érdemes szállást foglalni?

A szállásfoglalást sokan nyűgként élik meg egy utazás megszervezése során, ezért szeretnék minél gyorsabban és olcsóbban letudni. Ennek a hozzáállásnak köszönhetően azonban könnyen katasztrófába fulladhat az utazásunk, ha odaérvén nem az fogad, amit a képeken láttunk. Néhány egyszerű tippel és praktikus szervezéssel azonban ez könnyen elkerülhető.

Miért ne dobjuk ki a teafiltert?

A teázás minden országban nagy népszerűségnek örvend, hiszen a tea nemcsak finom, hanem nagyon sok jótékony egészségügyi hatása is van. Ha filteres teát fogyasztanak, akkor szeretném figyelmükbe ajánlani mai cikkünket!

A fine dining alkonyát éli? Mi változhat?

A fine dining fogalma az elmúlt években és jelenleg átalakul: a klasszikus elit gasztronómia helyett egyre nagyobb teret nyer a közvetlenebb, elérhetőbb fine casual irányzat. A luxus ma már nem a drága alapanyagokról vagy a látványos tálalásról szól, hanem az élményről, a marketingről és az érzelmi kapcsolódásról. Az emberek fenntarthatóbb, mégis prémium élményeket keresnek, amelyek az elitizmus helyett mindenki számára nyitottak.

Mivel foglalkozik a színtanácsadás?

A színtanácsadás egy játékos, kreatív folyamat, tulajdonképpen nem más, mint természetes színeink szakszerű, tárgyilagos feltérképezése és a megfelelő színtulajdonságokkal rendelkező színek megkeresése.

Jót tesz egy kapcsolatnak a közös kassza?

Közös lónak túros a háta? Vagy ez nem mindenre igaz? Van néhány olyan dolog, amiben nem feltétlenül jó közösködni vagy a párkapcsolat az teljesen más és érthető a közös kassza, vagy maradjunk pénzügyileg függetlenek? Közös gyerekeknél is? Hogy megy ez, miként működik?