Menü

A friss levegő hatása

Testünk megfelelő működésének elengedhetetlen feltétele a megfelelő mennyiségű oxigén bejuttatása. A tiszta levegőn a helyes légzéssel és testmozgással ezt könnyen megoldható.

Egy jó nagy sóhajtás a friss levegőn nem csak a mindennapi stressz levezetésére alkalmas, hanem jótékony hatással van sejtjeinkre is. Levegővételkor szervezetünk felveszi az oxigént, amely életfolyamataink megfelelős működésének feltétele.  Az oxigénszint csökkentésével életerőnk alábbhagy és reakcióképességünk lelassul. A folyamathoz nagymértékben hozzájárul az ülőmunka, a mozgásszegény életmód.

A tél beköszöntével sem kell lemondanunk a szabadban végezhető testmozgásról.

Kezdetnek sokat számít, ha munkahelyünkre autó helyett gyalog járunk. Ha munkahelyünk távolabb esik lakásunktól, akkor két-három buszmegállóval előbb szálljunk le és onnan sétálva tegyünk meg a hátralévő utat.

A kutya tulajdonosoknak a dolga sokkal egyszerűbb. Akár észrevétlenül házi kedvencünk sétáltatása közben órákat tölthetünk a szabadban.

A sétát felválthatjuk futásra is, amelynek szervezetünkre gyakorolt hatása már évszázadok óta ismert. Nemcsak a szív- és keringési rendszerünkre van jótékony hatással, hanem állóképességünket is fejleszti valamint nem utolsó sorban stresszoldó hatású. A séta valamint futás további előnye, hogy nincs szükség különleges sporteszközre, ruházatra és akár egyedül is nekivághatunk a szabadnak.

Ha már a téli sportoknál tartunk nem szabad megfeledkeznünk a sí, snowboard valamint a korcsolya szerelmeseiről sem. A hátránya a fentebb felsorolt sportágaknak, hogy szükséges a megfelelő időjárás, az alacsony hőmérséklet és nem utolsó sorban a hó. Ma már léteznek műhóval, műjéggel készült sí vagy korcsolyapályák, de azt az élményt, amelyet az igazi hó adhat nem pótolja. Nagyobb városokban a tél beköszöntével felállításra kerülnek jégpályák, amelyek már nagyban hasonlítanak az igazi jégre, és közel azonos élményt kínálnak, mint természetes társaik.

Hazánk nem bővelkedik magas hegycsúcsokban, így aki igazi sí élményre vágyik a közeli országokba kell kilátogatnia. A kezdők itthon is találhatnak síelésre alkalmas hegyeket, ahol egy-egy napot eltöltve szervezetünket feltölthetjük oxigénnel és nem utolsó sorban fogyhatunk is tőle.

Fotó: sxc.hu

Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.

Májusban ünnepeljük a méheket

Méhekkel már mindenki találkozott, hiszen szerencsére mindenhol ott vannak, de már kevesebben tudják, hogy mennyire fontosak ők az élet fenntartásának szempontjából.

Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.

Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Ideális esti lefekvés

Az ideális esti lefekvés sokak számára kulcsa a jobb alvásnak, jobb közérzetnek és hosszú távon az egészséges életmódnak. Íme egy összefoglaló, amely bemutatja, mikor és hogyan érdemes lefeküdni aludni.