Menü

A tél sláger kezelése

A hideg hónapok a bőrünket is alaposan megviselik. A kozmetikusok ilyenkor egy úgynevezett hámlasztó eljárást javasolnak, amelynek segítségével teljesen megújul, felfrissül, megfiatalodik az arcunk.

- Ezt az eljárást hivatalosan bőrmegújításnak nevezzük és mikrodermabráziós hámlasztással végezzük. A folyamatot egyszerűen bőrcsiszolásnak is hívjuk - kezdte Börötzffy Eszter, kozmetikus, állandó szakértőnk.  - A télen megfáradt, túlságosan elszarusodott, szürke, fakó bőr fiatalító kezelése ez. A mikrodermabrázió egy manuális hámlasztó eljárás, mellyel a bőr felső, elöregedett hámrétegét célzottan eltávolítjuk és új, fiatal bőrsejtek képződésére serkentjük. A kezelések után a bőr azonnal élettel teltebb, fiatalosabb lesz, hatékonyan csökkennek a ráncok, a pigmentfoltok, a pattanások, elhalványul a hegek helye, sőt, a terhességi csíkok is, valamint a bőrápoló kozmetikumok is hatékonyabban szívódnak fel.

A mikrodermabráziós eljárás egyébként a test bármely területén alkalmazható, de legtöbbször az arcon és a nyak környékén kérik a vendégek. Jó tudni, hogy valamennyi bőrtípusnál alkalmazható, nem kellemetlen, nem fájdalmas.

Ha még nagyobb változást szeretnénk elérni, akkor a szokásos bőrcsiszolás után gyümölcssavat tartalmazó készítményt ajánlanak, ezt juttatják be, melynek hatására a bőr sejtjei intenzívebben válnak le, és a hatása olyan lesz, mintha egy kicsit szorosabbra húztuk volna a gumit a hajunkban.

- Fontos megjegyezni, hogy míg egyes kémiai peelingek otthon is elvégezhetőek, ezt a fajta eljárást bízzuk inkább szakemberre - emelte ki a szakértő. - A kezelés után a bőrt minden esetben hidratálni kell és óvni az intenzív fénytől, mivel nincsen rajta megfelelő keratin réteg így nem tud megfelelően védekezni. A kezelések igénybe vehetők alkalmanként, de a legjobb, ha kúraszerűen alkalmazzuk őket.

Fotó: sxc.hu

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.