Menü

Bőrregenerálás házilag

  • Dátum: 2013.01.29., 16:10

Ilyenkor télen, a hidegben gyorsabban szárad ki bőrünk, veszít hidratáltságából. Fontos ilyenkor a bőr regenerálása és hidratálása, hogy a mínusz fokokban nem csak mi, de arcunk is egészséges maradjon.

A boltokban, drogériákban persze meg lehet találni az erre alkalmas krémeket, de a legtöbbjüket nem mai háziasszonyok pénztárcájához mérték, illetve ebben az esetben is érvényes a „minőséget meg kell fizetni” szabály, azaz általában minél olcsóbb egy ilyen krém, annál kevésbé fogja a kívánt hatást kifejteni. Nézzünk hát pár otthoni praktikát, házilag előállítható pakolást, ami segít elérni célunkat.

Az egyik legjobban tápláló gyümölcs az avokádó, több mint 25 féle tápanyagot és vitamint tartalmaz, köztük A-,E- és B-vitamint. Ráadásul nagyon egyszerűen készíthetünk belőle frissítő pakolást. Két evőkanálnyi avokádót össze kell törni egy villával és egy-két teáskanál tejjel krémesre keverjük. A megtisztított bőrön egyenletesen eloszlatjuk, pihenjünk így 10 percet, belefér egy rövidke szundikálás vagy egy fejezet a kedvenc könyvünkből, majd meleg vízzel öblítsük le és kész is vagyunk.

Regenerálódásként bőrradírt is használhatunk, így eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, és könnyebben képez a szervezetünk újat. Az arcradírozást érdemes az esti órákban, így amíg mi pihenünk, addig bőrünk is regenerálódik. Búzakorpás arcradírt javaslok, amit a kívánt hatás elérése érdekében érdemes hetente alkalmazni, mindössze két evőkanál búzakorpa kell hozzá, amit pár kanál joghurttal kell elkeverni úgy, hogy pépes állagú legyen. A keveréket felvisszük a nedves arcbőrre, majd körkörös mozdulatokkal gyorsan bemasszírozzuk. Végül bő, langyos vízzel leöblítjük, és természetesen nem feledkezünk meg a hidratálásról sem.

Írta: Horváth Barbara
Fotó: sxc.hu

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.