Menü

Rázd őrjítően!

Új őrület hódít az interneten, a planking után itt a Harlem Shake, amely egyre nagyobb területen hódít.

A Harlem Shake lényege, hogy egy bizonyos zenére egy tömeg elkezd táncolni, amit inkább nevezzünk vicces rángásoknak, a lényeg, hogy minél váratlanabb és minél viccesebb mozdulatokat produkáljanak.

A videón elkezdődik egy zene, majd ahogy a zenében változik a ritmus, úgy vágják a videót, ahol először csak egy ember látszólag lazán táncol, majd a vágás után a tömeg többi része idétlen ruhákba öltözve még idétlenebb mozdulatokkal táncolásba kezd.

Ez az őrület elérte már az amerikai katonáktól kezdve, ázsiai idős asszonyokon keresztül magyar egyetemeket (legutóbb a Széchenyi István egyetem, Győrben rendezett egy megmozdulást) és bizony elért a sportéletet is. A legnevesebb videómegosztó portálon lehet rábukkanni a Sauber Forma-1-es csapat videójára, ahol a csapat új autója is feltűnik, és megbizonyosodhatunk arról, hogy a szerelők nem csak kereket cserélni, de bulizni is tudnak.

Link a Sauber istálló Harlem Shake-jéhez:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D8_7N67CO84

Fotó:
sxc.hu

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!