Menü

Mit, mivel, hogyan? 2.- Nagytakarítás

  • Dátum: 2013.03.20., 08:53

Bár a tél még igencsak visszakacsint időjárásunkba, mégis lassan itt a tavaszi nagytakarítás ideje. Összeszedtünk néhány bútorápolási és egyéb tisztítási praktikát, jelszavunk egyszerűen és természetesen.

Lássunk tehát néhány tippet a különböző felületek hatékony tisztítására!
Lenolaj és, vagy almaecet segítségével újjá varázsolhatjuk bútorainkat. Puha ronggyal és az előbb említett anyagokkal fényezzük át bútorainkat! Ha fa felületről ragasztott papírt szeretnénk eltüntetni, kapargatás helyett, használjunk egy kis olajt. Régi ékszereket, de még fényét vesztett műanyaglapot is kezelhetünk fogkrémmel, aminek fényező hatása van. Krómfelületeket szalmiákszeszes kendővel érdemes tisztítani, így nem karcolódik meg, és csillogó lesz. Bőrből készült bútorainkat lenolajjal és ecetes oldattal ápolhatjuk és tisztíthatjuk.

A nagytakarítás során a szőnyegtisztítás is kardinális kérdés lehet. Kevesen tudják csak, hogy a borotvakrém kitűnő folteltávolító, a hab felszívódása után, vízzel mossuk le a foltot. Langyos, ecetes vízzel keféljük át alaposan a fakó szőnyeget. Hagyjuk megszáradni, a színek ismét üdén ragyognak majd. Ha rágógumi kerülne szőnyegünkre, jégkockát tegyünk rá, ha megfagyott, megszilárdult a folt könnyedén eltávolítható.
Végezetül néhány tippet szedtünk össze az ablaktisztítással kapcsolatban. Ne használjunk szappant üveg felületre, mert nyomot hagy. Meleg vízbe tehetünk szalmiákszeszt és ecetet, ilyen módon hatásos ablaktisztító oldat készíthető. Áttörléshez használjunk újságpapírt jobb és olcsóbb, mint a törlőkendő, fényesít, és nem szöszöl.

Ez a néhány tisztítási praktika, ötlet jól jöhet minden háztartásban, nincs szükség sem speciális eszközökre, sem drága és szennyező tisztítószerekre. Bátran nyúljunk vissza a régi, jól bevált és természetes tisztító anyagokhoz, valamint módszerekhez!

Fotó:
sxc.hu

Sorozatunk előző része:

Mit, mivel, hogyan?1.-Folttisztítás természetesen

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.