Menü

Szezámolaj belsőleg és külsőleg is

  • Dátum: 2013.05.04., 11:36

A szezámolaj mangánt, vasat, nikkelt és természetes antioxidánsokat (sesamolt és sesamolint) tartalmaz. Ez utóbbi miatt sokáig eltartható.

Fogyasztása a magas vérnyomásban vagy cukorbetegségben szenvedő betegeknek ajánlott, valamint azoknak, akiknél fennáll a trombózis kialakulásának veszélye, és akik szívinfarktuson vagy szélütésen estek át. Magas lecitintartalma jót tesz az idegeknek és javítja az emlékezőtehetséget. Vastartalma a vérképzést serkenti.

Külsőleg használva lecitin tartalma segít megőrizni a bőr rugalmasságát. Cellulitisz és testsúlycsökkentő mazzsázsolaj keverékek egyik fontos összetevője. Hidratáló hatású. Nagyon jó hatással van a száraz bőrre, pikkelysömörre és az ekcémára. 40 százalék linolénsavat tartalmának köszönhetően segít megelõzni a bõrön található bakteriális fertõzéseket, gyulladásgátló, enyhíti az izületi problémákat, pattanásos bőr ápolására is kiváló.

A bőrre kenve természetes UV védelmet biztosít, leégés után csillapítja a bőr égő érzését.A haj esetében segít elpusztítani a korpásodást okozó baktériumokat, megvédi a hajat az uszodai klóros víz káros hatásaitól. Szezámolajjal való bedörzsölés a hajas fejbőrbe a gyerekek esetén esetlegesen előforduló tetves fertőzés hatásos ellenszere.

Az olaj gargarizálásával a torok fertőzései kezelhetők hatékonyan. A szezámolajos orrcsepp a sóoldatnál hatékonyabban enyhíti a megfázásos, náthás megbetegedések tüneteit.

Fotó:
sxc.hu

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.