Naptej - Használjunk jót és helyesen!
- Dátum: 2013.06.06., 11:47
A strandszezon előtt évről évre felhívják a figyelmünket a napozás ártalmaira és a leégés veszélyeire. Manapság szinte már senki sem indul el a vízpartra valamilyen naptej nélkül, ám e szereket ismerni és használni is tudni kell.
Ahogy azt másutt rendszeresen tapasztaljuk, a naptej-gyártók is mindenféle hangzatos címekkel igyekeznek eladni termékeiket. Hagyjuk figyelmen kívül a különböző matricákat és reklámanyagokat és koncentráljunk azokra a dolgokra, amelyekre a szakértők figyelmeztetnek!
Kezdjük a faktorszámmal. A különböző tejek, krémek, olajok és spray-ék faktorszáma azt mutatja, hogy milyen erős az adott termék bőrünket védő képessége. Azaz egy ötvenes faktorszámú naptejjel tovább maradhatunk a napon, mint egy harmincassal. Utóbbi egyébként a minimálisan ajánlott érték. A védelem szükségessége természetesen függ a bőrtípustól, de a magas faktorszámtól nem kell óvakodni, nem fogunk fehérek maradni, maximum lassabban barnulunk.
Fontos, hogy választott termékünk a leégésért és a bőrrák kialakulásáért felelő UV-B sugarak mellett az UV-A sugarak ellen is védjen. Utóbbiak ráncosodás okozhatnak, hiszen mélyen hatolnak a bőrbe.
A szakértők nem győzik hangsúlyozni, hogy a tűző napon történő strandolásnál nem elég, hogy egyszer bekenjük magunkat és kész. Egyrészt nem érdemes spórolni, egy átlagos testalkatú embernek egy alapos bekenéshez legalább 30-40 milliliterre van szüksége, másfelől a műveletet érdemes többször ismételni, főképp, ha fürdünk is.
Tesztek bizonyították, hogy nem feltétlenül a drágább termékek a jobbak, sőt néhányan e csoportból kifejezetten rosszul szerepeltek a vizsgálatokon. A kiválasztás és a megfelelő használat mellett sem szabad persze elfelejteni azt, hogy a napozást nem érdemes túlzásba vinni, a déli órákban pedig jobb hanyagolni.
Fotó:
sxc.hu
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.