A fogyókúra és a nassolás csúcstartói – a kendermag és a napraforgómag
- Dátum: 2013.11.02., 20:12
- cukorbetegség, fogyókúrázók, kendermag, linolsav, napraforgómag, olajos magvak, olajsav, Omega 3, Omega 6, rosttartalom, sclerosis multiplex
Az olajos magvak közül a tökmag, a kesudió, a mandula, a mogyoró és a pisztácia már szóba került, s mindegyik közös jellemzője volt, hogy nassolás közben észrevétlenül válnak szinte ellenállhatatlanná. Vagyis főként valamilyen kikapcsolódás (mozi, sportesemény megtekintése, vagy baráti családi összejövetelek) közben csipegetünk belőlük. S ha rákaptunk ezekre az ízekre, akkor fogyasztásukat nehéz abbahagyni… Igaz, hogy ezeknek a magvaknak kifejezetten magas a zsírtartalmuk, de mivel minden rosszban van valami jó, ezért jó, ha tudjuk, hogy gazdag vitamin-és ásványi anyag tartalommal is rendelkeznek, így nem árt őket beiktatni az étrendünkbe.
Az egyik ilyen, amely rendkívül magas a fehérje – és a rosttartalommal rendelkezik a kendermag. Természetesen mielőtt még legelőször a baromfiudvar szárnyasai jutnának eszünkbe, nem árt tudni, hogy olyan növény magjáról van szó, amely nagy mennyiségben tartalmaz szervezetünk számára fontos ásványi anyagokat, mint a kálium, kalcium, magnézium, foszfor, kén, vas valamint a cink. Fehérjetartalma is jelentős, csak a szójabab tartalmaz többet, s az ember számára nyolcféle nélkülözhetetlen aminosavat biztosít a fogyasztása. Bőségesen tartalmaz Omega 3 és Omega 6 zsírsavakat.
Az egyik legkönnyebben emészthető olajos magunk, mely alkalmas hiányállapotok megszüntetésére. Fogyókúrázóknak a leginkább ajánlott, mert a gyomor belső falát olyan különleges olajréteggel vonja be, amely ezáltal teltségérzetet okoz, vagyis elkerülhetjük vele az éhségérzetet. Ráadásul fogyasztásával úgy lehet a felesleges kilóktól megszabadulni, hogy közben a szervezet semmiben sem szenved hiányt. Az emésztőrendszert és a bélrendszert kiválóan tisztítja, mert rengeteg rostot tartalmaz, emellett kiválóan alkalmazható székrekedés és aranyér esetén is. Étrendünkbe iktatva megelőzi a szív-és érrendszeri betegségek kialakulását, s jó kiegészítő táplálék a cukorbetegség, sclerosis multiplex, ízületi gyulladás és fájdalom, valamint a belső elválasztású mirigyek működési zavarainak a kezelésére. Küllemünknek is segítségére van. Jót tesz a hajnak, és a bőrnek, erősíti a körmöket, segíti azok növekedését.
Mindannyiunk körében ismertebb, a futballmérkőzések elmaradhatatlan kelléke a napraforgómag, ismertebb nevén „szotyi”. Azonban érdemes nem csak a foci miatt fogyasztani, hanem azért, mert gazdag E vitaminban, emellett folsav, szelén, réz, cink és vasforrás, és rengeteg növényi fehérjét is tartalmaz. E vitamin tartalma mellett B1 vitaminban is gazdag. Az értékes linolsavat és olajsavat nagy mennyiségben tartalmazza, magas koleszterinszint és vérnyomás esetén ajánlott táplálék, így megelőzi az érrendszeri betegségeket is.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!